Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ítélik el a nők az...

Miért ítélik el a nők az ilyen fickót?

Figyelt kérdés

Mi bajuk van a nőknek az olyan fickóval, akinek már van gyermeke? Mi az az előítélet, ami alapján egyből ignorálják?

Ne jöjjön senki azzal, hogy nincs ilyen, mert tapasztalom, tehát létezik a jelenség.

Az zavarja őket, hogy rajtuk kívül mást is szeret az ember, vagy mi van?

Irigykednek, hogy rajtuk kívül mást is szeretek? Hát persze, hogy szeretem a saját gyerekemet. Én is elfogadom - adott esetben - ha az adott nő pl szereti a szüleit. Mit kell ezen ennyire fennakadni?

Várom a véleményeket mindkét nemtől.



júl. 6. 00:26
 21/96 anonim ***** válasza:
80%
Miért önzőség nem szaporodni? Sajnos nagyon buta vagy, nehéz lehet így élni.
júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 A kérdező kommentje:

#18 Nem vagyok hajlandó, rossz, mérgező párkapcsban élni. A gyerekeket ő (is) akarta, szó sincs "felcsinálásról". Ennyi erővel az előttem lévő szeretőjétől is lehetett volna simán gyereke, csak az a fószer nem erre a célra használta. Ő biztosan még most is a szíve csücske, hát egészségükre.


#20 A legutóbbi kapcsolatom is ilyen volt, itt fentebb írtam is róla. Sőt ilyen nőkkel randizgatok is. Ők egy fokkal elfogadóbbak, de a harmincas, gyerek nélküliek többsége mereven elutasító. A nyegyvenes, ötvenes, aki elutasító, velük már nincs dolgom, mert ilyenek és kész, de a gyerekeimet egyikőjük kedvéért se lennék hajlandó eldobni, lehet akármilyen gazdag, szép, stb. az illető nő.

(Na, mégis személyes síkra viszem egy kicsit. A szakításom az első kapcsolatomban sem a gyerek(ek) miatt történt, hanem mert nem illettünk össze az anyjával. Pokol volt a kapcsolat. Ha ő eldobta volna a gyereket, csak és kizárólag hozzám kerülhetett volna, más forgatókönyvet nem is engedtem volna meg.)


Nem személyes irányba gondoltam volna elterelni a problémát, mert szerintem ez nem egy egyedi eset, mert rengeteg a válás még napjainkban is.

júl. 6. 09:15
 23/96 A kérdező kommentje:
#21 Azért mert nem egy a véleményünk én még nem butázlak le téged. Nem gondolod, hogy elég buta ez a szokásod?
júl. 6. 09:19
 24/96 anonim ***** válasza:
79%

Az nem íteletesség, ha valaki azért nem szeretne ismerkedni veled, mert gyereked van. Az viszont már igen, hogy önzőnek tartod azokat a nőket, akik nem szeretnének gyereket.

Egy gyerek olyan nagy hatással van az ember életére, hogy akarva-akaratlanul az a kapcsolatra is hatással lenne.

júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
67%

#18

Hú kérdező, olyan sötét vagy, mint az éjszaka.


Kiemelném nagy betűvel, hogy min van a hangsúly: MÁS GYEREKE, tehát, nem én szültem..


Egy közös, vérszerinti gyerek, akit én szültem az más téma!


16-os válaszoló voltam

júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
61%

"a harmincas, gyerek nélküliek többsége mereven elutasító. A nyegyvenes, ötvenes, aki elutasító, velük már nincs dolgom, mert ilyenek és kész"


Lehet, hogy félreértem, de 40 felett elfogadod, hogy valaki elutasító, 40 alatt nem?

júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 A kérdező kommentje:

#24 Normális esetben a gyermek csak pozitív hatással tud lenni egy kapcsolatra. Nem kell elbújni a gyerek mögé és mutogatni, hogy na látod, ő az oka annak, hogy most már - újabban(?) - rossz a kapcsolatunk, mert ez egy ÖNZŐ hazugság. A gyerek semmiről sem tehet a két felnőtt párkapcsolati minőségét illetően, ha ő várt gyermek volt. Szerintem.


Jó a diskurzus, folytathatjuk!

júl. 6. 09:52
 28/96 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán ítélkezésről szól ez, legalábbis a legtöbb esetben. Inkább az hogy az adott személy nem akar a semmiből hirtelen mostohaszülő lenni, és nyakára venni egy olyan gyereket aki nem a sajátja. Egyedüli szülőkkel ha ismerkedik valaki mindig is egy ember helyett kettőt kap majd, a gyereket értelemszerüen nem lehet csak úgy eldobni, vagy figyelmen kívül hagyni. A gyerek felelősség, idő, energia, és nagyban befolyásolja a mindennapi élet minden szegletét. Ha valaki gyerekes szülővel jön össze ő is a "csapat tagja" lesz, hosszútávon nem igazán működik az a taktika hogy csak haverkodik a gyerekkel. Főleg ha már össze is költöztök. Nagyon talán azt mondanám hogy kiskamasz vagy kamaszkorú gyerekeknél válik be ez, de kisgyerekeknél a mostohaszülőnek is ki kell vennie a részét mindenből. Nagyon sok ember ezt nem vállalná be érthető okokból, számukra egy "idegen" gyerekért akihez nem köti vér.

Igaz hogy nem ugyanaz az életkor vagyunk (huszonéves vagyok), de én sem jönnék össze gyerekes apukával. Tudat alatt is, de bennem lenne hogy a párom már elköteleződött egy másik nőhöz, olyannyira is hogy annak fizikai bizonyítéka is lett - a gyerek. Logikusan végiggondolva tudom persze hogy az ex az ex és vége van, de ez az érzelmeimen aligha fog segíteni. Az ember nem mindig racionális. Ezen kívül nem vállalnám a felelősséget sem más valaki gyerekéért. Nem igazán szeretem a gyerekeket, legalábbis más emberek gyerekét biztosan nem. A sajátomat szeretném, és szeretnék is családot alapítani a jövőben, de én sem vállalnám magamra egy kisgyerek felnevelését csak úgy a semmiből. Sok más ember így van ezzel, gyerekes szülőknek mindig is nehéz lesz az ismerkedés, független attől hogy apukáról vagy anyukáról van szó. Két példát tudok a saját életemből, egy rokon például 10+ év egyedül élés után talált magának párt, mire a gyerekek felnőttek és kirepültek. Mondjuk hozzátenném hogy ő nem is keresett aktívan párt, egy hölgyről van itt szó egyébként. Édesanyám meg sose talált végül.

júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
84%

11.

Én sem szeretem a gyerekeket. A másét miért kellene?

A sajátjaim persze imádás, de idegeneken mit szeressek?

júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
100%

"Ha majd lesz később közös gyereketek, ő is útban lesz kettőtöknek? Amikor ő - a közös gyereketek - strandolni akar, Te meg vásárolni, akkor egyből konyec is a boldogságnak?"

Tényleg nem érted, hogy a saját gyerek az össze sem hasonlítható egy idegennel?

Akit terveztél a férjeddel, nőtt a pocakodban, megszületett, szoptattad, láttad ahogy elindul, az első szava anya, terelgetted, tanultál vele, látod benne önmagad és a szeretett férjedet, és nyilván lemondasz dolgokról, mert az a SAJÁT véred, vállalod a kialvatlanságot, a dackorszakot, a kamaszkort és ezek még így is rendkívüli erőpróbák vs egy férfi, akinek van egy gyereke, akihez nekem semmi közöm.

Vagy tényleg ennyire buta vagy, vagy nem is gyerekes apuka vagy, akinek kiadod magad, csak teszed az ostobát és felmérést végzel.

júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!