Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban a származás alapján...

Valóban a származás alapján ítélik meg az embert manapság?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy ideje foglalkoztat a téma,hogy itt Mo-n valóban a származás alapján ítélik meg az embert (jelen esetben roma származásra gondolok).


Félig én is az vagyok,de ezt nem szégyellem,nem érzem magam alacsonyabb értékrendűnek mint a nem roma embereket.


Ahol én itt lakom,a szomszédoknak nincs velem bajuk,tanáraim ,ismerősim, barátaim is mind szeretnek,aki ismer,tudja hogy nem vagyok alja ember.


A bőröm barnásabb,illetve a kinézetem is kicsit romásabb, bár akit ismerek és kérdeztem már,mondták, hogy nem feltétlenül nézek ki úgy.


Beszédem is normális,nem alpári.


De néha még is,ahogy megyek az utcán biciklivel, látom hogy (inkább az idősebb korosztály 60-70-80-90) évesek,néha lenézően,szemre hányóan néznek rám.


Az érdekelne,hogy ezt ti is tapasztaltátok e akik roma származásúak,titeket is ítéltek már el úgy,hogy nem ismertek.


Illetve aki nem roma származású, érdekelne a véleményetek hogy ti ha megláttok egy romát,egyből elítélitek,vagy ez már csak a társadalom kisebb részére igaz.


Az értelmes hosszászólásokat előre köszönöm!



jún. 20. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Magyarországon igen.
jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Értelmiségi körökben nem fognak emiatt lenézni, ha nem adsz rá okot. Nekem két kolléganőm is ilyen fekete hajú, barna bőrű irodista, akik simán lehetnek cigányok, nem tudom, hogy azok-e, de tanultak, kedvesek, így nem állok hozzájuk negatívan egyáltalán. Azokat a romákat nem kedvelem, sőt egyenesen tartok tőlük, akik a sztereotípiáknak okot adnak.
jún. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Azért egy cigányon is látszik, hogy értelmes-e vagy se.


Minap a Lidlben üvöltözött egy szepséges szép pár, romantikus dolgokat egymásnak (sz*pjál le), na azokra mindenki úgy is tekintett.


De ismerek cigány orvost, lerí róla, hogy milyen származású, de ettől még mindenki tisztelettel bánik vele.

Ha szépen szofisztikálva beszél valaki, látszik rajta az értelem, akkor mindenki máshogy áll hozzá.

Ahogy fehér emberhez is. Egy koszlitt drogoshoz, vagy alkeszhez aki támolyogva próbál kéregetni, épp olyan undorral tekintek, mint a cigányokra a Lidlben.

jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem cigány téma: egy fehérbőrű kolléganőm fehérbőrű apjával sokat politizálgattunk...a pötty ott volt a képen, hogy mindenkit lezsidózott, mint később kiderült engem is...(természetesen a hátam mögött)


akkoriban családfakutaással foglalkoztam, ezért balkézről megnéztem az öreg náci családfáját...

...nos zsidó volt.

ezt nem reklámoztam, csak befejeztem a beszélgetéseket.

jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés...


A közvetlen ismerőseim körében abszolút nem teszek különbséget a romák és a nem romák közt. Van pl egy cigány származású munkatársam, aki az egyik legviccesebb srác az irodában, és jól is dolgozik. Senki számára nem téma a származása.


Az utcán viszont igen, óvatosabb vagyok a romákkal, mert sok a rossz tapasztalat. Lehet ezt előítéletnek mondani, de ha a huszadik atrocitás után sem kapok a fejemhez, akkor nem elfogadó, hanem hülye vagyok.

jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1, nem feltétlenül a cigány mivolt miatt, de ez nem csak egy bőrszín, hanem egy kultúra. Rengeteg közűlük bizonyos módon viselkedik, bizonyos módon beszél, stb. és igen, ez nagyon sok esetben negatív.

Nem értem, hogy miért okés azt mondani, hogy egy olasz temperamentusosabb, egy svéd meg halvérűbb általában, de úgy kellene tenni, mintha a cigányok között nem lenne gyakori bizonyos fajta viselkedés.

Lehetne valaki hót fehér, ha pl. alpári módon beszél, kiabál és kötekedik, átkozódik, stb. akkor igenis el fogom kerülni. De mikor azt hallom pl. egy üzletben, hogy egy nő kiabál a gyerekére, hogy "jáááj, a rák egyen meg", akkor légy őszinte, 99.9999%-ban nem norvég cserediákokat fogok látni, hanem igen... cigányokat.


2, Te azt honnan tudod, hogy ki miért néz rád az utcán? Lehet, hogy pl. rossz helyen mész biciklivel, útban vagy. Vagy csak simán ilyen a másik ember acrkifejezése. Én ha concentrálok, akkor állítólag ijedt az arcom, pedig semmi gond nincs, csak figyelek valamire.


3, Manapság és Magyarországon.

Na ez is butaság. Nyilván mindenhol észreveszik az emberek, ha nem olyan vagy, mint a többség. Youtube-on pl. láttam egy videót, ahol egy angol srác beszélt arról, mikor egy japán, vidéki kisvárosban angolt tanított.

Tök máshogy kezelték, mint egymást. Ki így, ki úgy, de egyértelműen feltűnt nekik, hogy ő nem ottani.

Manapság meg... szerinted régen ostobák voltak az emberek és vakok? Nem csak idén tanulták meg az emberek, hogy ki a cigány és ki nem.

jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!