Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hallottátok hogy jönnek a...

Hallottátok hogy jönnek a kötelező szűrések? Főleg a nőknek.. Cecike szankcionálni is akarja :D

Figyelt kérdés

jún. 21. 13:57
 81/132 anonim ***** válasza:
100%

80: ez is egy értelmezés. De olyan álláspont is van --hogy ez hülyeség vagy igazság-e, egyéni vélemény kérdése!-- , hogy akár magának a vizsgálatnak a sugárterhelése járulhat hozzá daganat kialakulásához, vagy egyéb mellékhatásokhoz! Illetve ott van a betegségtudat negatív hatása is, boldogabb lehet a rövidebb élet is, ha nem tudja a beteg, hogy rákos! Ezenfelül kórházi fertőzést is el lehet kapni, a vizsgálat fájdalmas lehet.


Tehát nem olyan egyszerű a képlet, hogy el KELL menni mert ez kizárólag pozitív, életmentő hatású. Ha az lenne, még akkor is morálisan elítélendő kötelezni valamit, ahogy az eutanázia megtagadása is az.

jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/132 anonim ***** válasza:
100%

79: egyetértek. A törvény kijött, jan. 1-től kötelezővé lehet tenni bármelyik vizsgálatot. A kulcs a vonatkozó rendelet a lakossági szűrésekről, amely jelenleg csak kiegészítésre került a vastagbélszűréssel és egyelőre semmi sem kötelező, hiszen az új törvény alapján csak jan. 1-től lehet(ne) az. Tehát jelenleg nem is szerepelhet benne a kötelező megjelölés 18 év felettiek számára.

A kérdés az, hogy valóban meglépik-e jövőre.

A napokban megjelent hírek azonban tényként kezelik, és azt szajkózzák, hogy jan. 1-től mindhárom szűrés kötelező és szankcionálható.

Engem az érdekelne, hogy ennek van-e realitása (konteóktól mentesen), mivel ez mindenféle joggal ütközik, ahogy itt is már vagy százan leírták.

És az is érdekelne, miért hallgat ennyire az "illetékes" sajtó...

jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/132 anonim ***** válasza:
100%
81-es vagyok. Szerintem jövőre nincs realitása, mert az egészségügyi adatok ai rendszerre feltöltése csak 2026 jan 1-i dátummal fog megvalósulni, utána meg választás áprilisban. Majd a következő kormány fogja meglépni, szerintem egy lehetséges forgatókönyv: vírus ügyén hívnak be elsősorban, de emellett a szűrővizsgálatot is vagy erősen ajánlják, vagy kötelezik. Szerintem aki a szűrés kötelezősége ellen jogi lépést tesz, garantáltan nyer, de sokan nem fognak. Az esetleges vírus elleni intézkedés kötelezősége viszont --sajnos-- nem feltétlenül lesz megóvható, ott inkább a polgári engedetlenség játszhat, de a bankszámlákról inkasszálni fognak rendesen.
jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/132 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre csak a Közlönyben van, igazi törvény nem lehet belőle, mert sérti az alkotmányt és számos egyéb, jelenleg is érvényben lévő törvényt.
jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/132 anonim ***** válasza:
100%
Laikus vagyok, de ami a közlönyben van, az szerintem már törvény. Rendeletet is lehet hozni az alapján, és az, hogy alkotmányellenes, majd csak akkor derül ki, ha megkapom a behívót és megtámadom a bíróságon. Szerintem sima ügy lesz, de félek, ez így fog működni.
jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/132 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a Közlönyben van, még nem kerül automatikusan az érvényes törvények közé, addig még százszor elkaszálhatják. Én is laikus vagyok egyébként. Ha senki illetékesnél nem kapcsol be a vészjelző és eljut odáig a dolog, hogy egyenként kelljen a behívókat bíróságon megtámadni, addigra én személy szerint már régen nem leszek az országban, és szerintem sokan mások sem. Nem azért építettem egzisztenciát, vettem lakást, és a megtakarításaim sem azért vannak, hogy bírságok címén fosztogassanak,csak mert élek az alapvető emberi jogaimmal. Nekem esélyük sem lesz még kiküldeni sem ezeket az értesítőket. Az is benne van a kalapban szerintem, hogy egyesek egész egyszerűen fegyverhez fognak nyúlni, vagy az egészben vétlen orvosokat, eü dolgozókat megtámadni. Ezt sem szeretném megvárni.
jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/132 anonim ***** válasza:
100%
Nem túlzás ezért itthagyni az országot? Mi lenne, ha csak bejelentenéd az OEP/NEAK-nak, hogy külföldön dolgozol, és jelentkeztessenek ki a TB rendszerből. Szerintem az alapján küldenék a meghívót.
jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/132 anonim ***** válasza:
100%
Mert szeretnék jogállamban élni.
jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/132 anonim ***** válasza:
77%
Én is, de ha mindenki elmenekül, az itthon maradottaknak nehezebb lesz kiharcolni.
jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/132 anonim válasza:
76%
Ezért kell a Mihazánkra szavazni, mert ő az, aki véd minket a kötelező vakcinázástól, a készpénz használatot alkotmányos joggá akarja nyilvánítani, és valószínűleg ezt is meg fogja akadályozni, amennyiben ők nyernek!
jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!