Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom elviharzott 3 napja....

A lányom elviharzott 3 napja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányom nemrég töltötte be a 18-at és úgy gondolja, hogy innentől effektíve azt csinál, amit akar. Sosem volt felhőtlen a kapcsolatunk, nem beszélt meg velem semmit, sokszor volt, hogy konfrontálódtunk. Nem egy huligán egyébként, nem bulizik, nem iszik, nem is nagyon pasizik. Bár az utóbbi időben majdhogynem naponta eljárkál valakivel és nem hajlandó az orrunkra kötni, hogy kivel.

A lényeg az, hogy tegnap ugyanúgy összevesztünk, ahogy általában akkor is, mikor még kiskorúnak számított.

Szerinte én igazságtalan vagyok vele és ott próbálok vele kiszúrni, ahol csak tudok. Van egy nála jóval fiatalabb húga, akivel ők ég és föld. Annyi történt, hogy vacsora után szokás szerint minden kint maradt az asztalon a vajtól a ketchap-ig minden és várták, hogy majd én jövök és elpakolok. Erre utasítottam mindkettőt, hogy pakoljanak el mindent, addig nem mennek ki a konyhából. A nagylányom elrakta azokat a dolgokat, amiket ő vett elő a hűtőből, a kisebbik is, de ugye ott maradt az ominózus vaj, amit a kisebbik vett ki és amit nem volt hajlandó ő elrakni, mondván, hogy nem ő használta utoljára, tegye el a nagyobbik lányom. Erre szó szót követett közöttük, a nagyobbik elmondása szerint nem volt hajlandó elpakolni mivel "10 éve tűri, hogy a kis szaros után pakol és szív". Erre én is elkezdtem ordítani, hogy most azonnal rakja el. Persze erre előjöttek a régi sérelmek, hogy megint igazságtalan vagyok, megint a húga pártján állok, megint ő szív. Elmondása szerint pont nem érdekelte, hogy el kell raknia azt a szaros vajat, csak ezért borult ki a bili. Ott ültek 2 (!!) órát az asztalnál, mert egyik gyerek sem rakta el. Erre ráordítottam a nagyobbikra, hogy legyen már annyi esze, hogy elrakja, mindegy, hogy ki vette elő, rakja el ő. Mondtam neki, hogy ha 2 percen belül nem rak rendet, akkor egy hétre elveszem a gépet. Fel volt háborodva, hogy miért kezeljük úgy, mint egy óvodást és mi az, hogy eltiltjuk a géptől, mintha 5 éves lenne? Felállt, elrakta a dolgokat (amiket amúgy tényleg nem ő vett elő), majd felment a szobájába. 20 perc múlva az apja bejön a nappaliba és kérdezi tőlem, hogy hova ment a gyerek egy hátizsákkal este 11-kor. Ez volt 3 napja, azóta kinyomogatja a telefont, nem láttuk.

Mit tegyek ha hazajön? Ugorjak a nyakába? Én vagyok a szemét?


2014. júl. 25. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
61%
... Én a helyedben sürgősen bocsánatot kérnék tőle. Egy igazi anya 2 órán át hagyja a gyerekeit veszekedni egy vaj miatt. Szerintem nekem 2 perc is sok lett volna, hogy hallgassam ezt, inkább eltettem volna én magam. Meg is értem,hogy elment
2014. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
79%

Ezt annak idején anyám is eljátszotta nem egyszer. Mint a nagyobb testvér kérdezem: MIÉRT MINDIG A NAGY PAKOLJON A KICSI UTÁN IS????

Ez volt az a nevelési módszer, ami miatt az öcsémet is megutáltam. Nem, nem köteles a nagy a saját dolgán felül a kicsi után is állandóan rendet rakni. Ha akkor több pénzem van egy ezressel, vihar se tudja hol kötöttem volna ki, teljesen megértem a lányodat. Igazságtalan szülő miért vállal egynél több gyereket?!

Beszélj vele higgadtan, normálisan, de lásd, ez lesz a következménye az ilyen nevelési taktikádnak.

És aki egyszer el tudott menni, az simán el tud megint...

2014. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 hangover32 válasza:
60%
Szia,én megértem a lányodat velem is mindig ezt csinálták a szüleim mert piciként nem tanították meg az öcsémet hogy elpakoljon maga után .A mosatlant is csak belepakolja a mosogatóba vagy csak leteszi az asztalra és mindig az volt hogy :én miért nem mosogattam el helyette? vagy én miért engedtem neki vlmit?stb.Vagy ott van a veszekedés:nézek egy filmet ő beront a szobába hogy ő nézni akarja a Disney csatornát .Bejön apa mit lát? veszekedünk ki mit akar nézni és persze mindig legyél te az okosabb meg te vagy a nagyobb .Akkor visszatérve az én miért engedtem neki .kisebb volt öcsém: én miért engedtem levenni a videokazettákat? .A tv alatti polcról.rászóltam erre hisztizik .mondjuk nálunk nagy a korkülönbség .Szóval mindegy mi van én vagyok a hibás meg én legyek az okosabb .És úgy gondolom még most se érted most is majd én megmutatom hogy ki a Főnök .csak sajnos ezzel elveszíted a lányod .Meg én ennyi idő távollét után nem tudnám azt megtenni hogy ne rohanjak oda hozzá.Ha hazajön ne azzal kezd hogy vádolod hogy mert te ezt tetted ezért van ez az egész cirkusz, meg tanulj meg viselkedni stb .Beszélj vele ,lehet először elzárkózik előle mert eddig mindig az volt hogy mondott vlmit te veszekedtél vele .Ha igaza volt akkor is .De most ez nem arról szól szóval ha elsőre nem akar beszélgetni ne sértődj be rajta, meg meg ne mond azt neki hogy persze mert én beszélni akartam veled te meg elzárkózol előle .Ne büntesd amiért elment .Ez most nem segít.
2014. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
59%
Én vissza se mennék hozzád,örülj neki ha a lányod hazaállít
2014. júl. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanígy gyűlöltem meg a húgomat. Mindenért, mindig én voltam a hibás. Ha annyira undorítóan beszélt velem, hogy rákiabáltam, akkor még engem pofoztak fel, nem a kis szaros 10 évest!! Elkényeztetett tuskó a mai napig, 26 évesen otthon lakik és semmit sem csinál, míg én 14 éves korom óta dolgoztam nyáron, és egyszer sem dicsértek meg semmiért sem, pedig 487 ponttal jutottam be a legjobb egyetemre...
2014. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
84%
Ez a tökéletes módja a lányod elvadításának. Minden egyes szavadból süt, hogy te márpedig a kicsi pártját fogod, ha kisbaltával szalad a nővére fejének, akkor is. Legyen így, de hogy egy felnőtt ember ennyire ne legyen képes ép értelmes kommunikációra, az nonszensz. Attól, mert a gyereked, még nem csicska, és ha dirigálsz neki egyfolytában, naná, hogy szarni fog rá. A "kérem" és a "köszönöm" varázsszavak, tudtad? Hatásosabban el lehet érni vele bármit, mint az üvöltéssel. És csak hogy tudd, nálunk is ugyanez volt a helyzet, csak én már 15 évesen megpattantam, és vissza se néztem- anyám eljátszotta a hattyú halálát, nagyjából két hónapig. Utána évekig felém se nézett, ma se beszélünk a muszájnál többet. Csak most épp öcsémmel is eljátssza ugyanezt, a faszijai ellenében. Taps!
2014. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
49%
Sosem mondtam a gyerekeimnek, hogy pakoljanak el akár kicsik voltak akár nem. Szerintem abba az 5 percbe te sem halsz bele míg elpakolsz egy asztalról. A leteremtő üzemmódot meg kapcsold ki magadban, mert a végén mindenki hátizsákkal fog elmenni otthonról a közeljövőben, senki sem szereti az ordítozó hárpiákat.
2014. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
74%
Meg csak 18 eves. Elment par napra, vissza fog jonni. A helyedben en azon aggodnek, hogy par ev mulva mar ratok se fog nezni. Te azt gondolod, hogy minden alanyi jogon jar neked. Hisz te vagy az anyja. Tipikus autoriter diktator szemelyiseg. A hozzad hasonlok valljak azt, hogy az idoseket tisztelni kell. Senkit sem kell tisztelni. Teged sem tisztelnek a gyerekeid. Gondolom, egy gyenge idegbeteget latnak benned. Ez a ket oran at ott ules kimeriti a lelki bantalmazas fogalmat, remelem, tudod. Komoly lelki serulesei lehetnek annak a lanynak. Ha jot akarsz, veszed a faradsagot es megprobalod jobban megismerni, megerteni az erzeseit (nem ingerulten faggatni!!). Szeretet es elfogadas, ez lenne az alap. Aztan egy ido utan mar magatol fog beszelni a fiurol is.
2014. júl. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
83%
Hatalmas hibát követtél el, és ahogy érzem a leírásból, ez nem első alkalom volt, másképpen a nagyobbik lány nem sokallt volna be ennyire egy vaj miatt. Tudod mit? Én nagyon örülnék (de csodálkoznék is), ha hazajönne... de nem érdemled meg. Anyaként csődöt mondtál az én szememben, egy percig nem csodálom, hogy a lányod otthagyott, szerintem már régen fontolgathatta, ha mindig a kisebb testvére javára döntöttél. Őszintén nézz magadba, és gondolkozz el, hogyan viselkedtél! Süllyedj el a föld alá! Két gyereked van, miért mindig a kisebbnek kedvezel? A nagyobbik nem a te gyereked? Leszáradt volna a "kicsi" keze, ha ő rakja el azt a rohadt vajat? Ráadásul így a kisebbiket is félreneveled, mert azt hiszi, hogy mindent megtehet, úgyis a nővére lesz érte felelősségre vonva. Baromi nagyot fog egyszer még koppanni, ez is a te számládra írható. Mindent elrontottál.
2014. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
0%
Na hazajött már? mi lett vele?
2014. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!