Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerencsejáték-függő a lányom,...

Szerencsejáték-függő a lányom, tegyek ellene, vagy ez még belefér?

Figyelt kérdés
Van egy egyetemista lányom, aki 2 hónapja szinte naponta játszik a tippmix játékkal. Régebben is rakott meg pár meccset, de akkor még csak alkalmi volt. Nem költ rá sokat, napi 2-300 forintot, amiből eddig édességet vett. Azzal érvel, hogy ennyi szórakozás neki is kell, tudja hol a határ. Nem tudom, hogy bele merjek e szólni, nem akarok még több feszültséget köztünk. Már nem lakunk együtt, de sokat van itt, és engem zavar, hogy ilyesmire költi a pénzét.
2014. jún. 9. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
A PÉNZÉT? Tehát az ÖVÉ? Akkor semmi beleszólásod. Ha a te pénzed, akkor már van beleszólásod.
2014. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Mar most fuggo kicsiben. Majd lesz 500 ft, 600ft, stb. Minden nap jatszik, ez a baj. Azt figyeld me, hogy mennyire akar nyerni? probalja visszahozni amit tegnap elveszitett? Hetrol hetre nagyobb fuggo lesz. Most kell valamit tenni, segitseget szerezni mielott elfut vele a lo.
2014. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha megteheti pénzügyileg, ne szólj neki, mert csak vita lenne.. 1-2 ezer forintot cigire is költhetne vagy alkoholra vagy rosszabbra. Ha látod, hogy kezd kicsit elfajulni, max: megmondod neki, hogy "csak mértékkel" vagy javasolj neki olyat, hogy összegyűjthetné azt a pénzt, valami jó dologra! Csak kedvesen (pl: utazás, fitnessbérlet, tartalék, egészségügyi (nekem pl: jól jönne egy kis pénz, pár fogamat rendbetenni) ha rá tudnád venni valami jó dologra, utána rájönne, hogy a pénz nem szórakozásra van. És milyen hasznos kis dolgokat tudna elérni.
2014. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Egy ork ***** válasza:
54%
Kérdezd meg, hogy eddig mennyit ölt bele, és mennyit nyert! A többit te is tudni fogod.
2014. jún. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Ennyiből akkor én is függő vagyok, bár én nem érzem annak!


Én is MINDEN NAP fogadok, igaz én szerencsére nyerek is az esetek 90%-ában.

Én is napi pár száz forinttal játszok, maximum 500-ig.

Igaz csak ilyen 1500-2000 forintokat nyerek belőle, de sok kicsi sokra megy egy hónapban :)

Mindig az előző napi nyert összegből forgatok vissza a következő napi tétre.

Általában így keletkezik havi 25-30ezer forint plusz pénzem, és az is sokszor elég sokat számít. Átlagban a havi 30 napból 20-23nap nyerek.


És nem érzem magam függőnek, csak szeretek foglalkozni a tippmix-szel, "izgulni" a győzelemért,stb.

Nekem ez így teljesen jó, mert játszhatok is, nem túl nagy befektetéssel, nyerek is a befektetéshez képest elég jól havi szinten. Ennyit megtehetek, én nem viszem túlzásba azért.


Akkor lenne szerintem túlzás, ha úgy játszanék napi szinten hogy szinte semmit nem nyerek. De így hogy van belőle hasznom viszonylag jól, így nem különösebben érdekel ki mit gondol :)

2014. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Utolso, ha mar izgulsz a gyozelemert, akkor fuggo vagy. Ha beletojnal hogy nyersz vagy veszitsz, akkor tenyleg szorakoznal. Mar ott is elarultad magad, hogy fuggo vagy, habar te ezt nem tudod, nem erzed, nem is akarod, mikor 90%-ban nyersz, szerinted. Azt hiszem a vesztesegi szazalekot nem szamolod.
2014. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os:


Te sem tudod mit beszélsz!!!

Ha beletojnék, hogy nyerek-e vagy sem, akkor mi értelme lenne játszani?!? Akkor csak pénz szórás lenne!!

Ha nyerek (mégha csak ilyen kisebb összegeket is) akkor mért ne játszhatnék, "izgulhatnék" a győzelemért!

És lehet nem hiszed, de volt mikor nem nyertem majdnem két hétig akkor NEM JÁTSZOTTAM majdnem 2 hónapig!


Kövezz meg ha baj van a felfogásommal, de számomra az lenne a függőség, ha más szinte nem is érdekelne, csak hogy minél előbb fogadhassak, minél több időt töltsek a fogadással! Ha azt a pénzt amit a fogadásra szánom, azt más fontosabb dologtól vonnám el (pl.számlák, megélhetés,stb).

NEM ESEK TÚLZÁSOKBA....és itt van a különbség!!!

Nem az hogy izgulok-e egy meccsért vagy sem!!


Nálunk erről szó sincs, szóval nem tartom magam függőnek.

Szerintem attól hogy minden nap játszok még nem leszek függő, főleg hogy nem esek túlzásokba és nyerek is!


De ha a szemedben függő vagyok akkor ez van :D


És inkább költöm erre azt a havi max 2ezer forintot mint piára vagy cigarettára!

2014. jún. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

a függőség lényege a rendszeresség


"A szenvedélybetegség – másként addikció vagy kóros szenvedély – hátrányos helyzetbe hozhatja az érintett személyt és környezetét is, mivel kényszeres viselkedési mintákból áll, melyekben a viselkedés irányítása, abbahagyása sikertelen. Pszichológiai értelemben véve a kóros szenvedély azt jelenti, hogy egy a hétköznapokban elterjedt és normálisnak vagy csak enyhén deviánsnak látszó viselkedésmód mintegy elszabadul, dominánssá válik."


itt van feketén fehéren, ha meg tudod állni hosszabb ideig hogy nem csinálod akkor nem vagy az


amúgy nincs olyan ember a földön akinek ne lennének függőségei, nem létezik "normális" ember

2014. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
8-as: ne beszélj ostobaságot. Kevered a szezont a fazonnal. Minden embernek van RUTINSZERŰ cselekvése, de az nem függőség. Nekem is megvan bizonyos dolgokban az a folyamat, amit mindig követek, de nem vagyok függő, mert ez a cselekvés nem kényszeres. Egyéb függőségem sincsen, úgyhogy ne mondd már azt, hogy minden egyes ember szenvedélybeteg, mert ez oltári nagy marhaság.
2014. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

pont magad állítod magadról hogy vannak "megszokásaid"


akkor mutass nekem egy embert aki nem függ semmitől, és senkitől

2014. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!