Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom elviharzott 3 napja....

A lányom elviharzott 3 napja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányom nemrég töltötte be a 18-at és úgy gondolja, hogy innentől effektíve azt csinál, amit akar. Sosem volt felhőtlen a kapcsolatunk, nem beszélt meg velem semmit, sokszor volt, hogy konfrontálódtunk. Nem egy huligán egyébként, nem bulizik, nem iszik, nem is nagyon pasizik. Bár az utóbbi időben majdhogynem naponta eljárkál valakivel és nem hajlandó az orrunkra kötni, hogy kivel.

A lényeg az, hogy tegnap ugyanúgy összevesztünk, ahogy általában akkor is, mikor még kiskorúnak számított.

Szerinte én igazságtalan vagyok vele és ott próbálok vele kiszúrni, ahol csak tudok. Van egy nála jóval fiatalabb húga, akivel ők ég és föld. Annyi történt, hogy vacsora után szokás szerint minden kint maradt az asztalon a vajtól a ketchap-ig minden és várták, hogy majd én jövök és elpakolok. Erre utasítottam mindkettőt, hogy pakoljanak el mindent, addig nem mennek ki a konyhából. A nagylányom elrakta azokat a dolgokat, amiket ő vett elő a hűtőből, a kisebbik is, de ugye ott maradt az ominózus vaj, amit a kisebbik vett ki és amit nem volt hajlandó ő elrakni, mondván, hogy nem ő használta utoljára, tegye el a nagyobbik lányom. Erre szó szót követett közöttük, a nagyobbik elmondása szerint nem volt hajlandó elpakolni mivel "10 éve tűri, hogy a kis szaros után pakol és szív". Erre én is elkezdtem ordítani, hogy most azonnal rakja el. Persze erre előjöttek a régi sérelmek, hogy megint igazságtalan vagyok, megint a húga pártján állok, megint ő szív. Elmondása szerint pont nem érdekelte, hogy el kell raknia azt a szaros vajat, csak ezért borult ki a bili. Ott ültek 2 (!!) órát az asztalnál, mert egyik gyerek sem rakta el. Erre ráordítottam a nagyobbikra, hogy legyen már annyi esze, hogy elrakja, mindegy, hogy ki vette elő, rakja el ő. Mondtam neki, hogy ha 2 percen belül nem rak rendet, akkor egy hétre elveszem a gépet. Fel volt háborodva, hogy miért kezeljük úgy, mint egy óvodást és mi az, hogy eltiltjuk a géptől, mintha 5 éves lenne? Felállt, elrakta a dolgokat (amiket amúgy tényleg nem ő vett elő), majd felment a szobájába. 20 perc múlva az apja bejön a nappaliba és kérdezi tőlem, hogy hova ment a gyerek egy hátizsákkal este 11-kor. Ez volt 3 napja, azóta kinyomogatja a telefont, nem láttuk.

Mit tegyek ha hazajön? Ugorjak a nyakába? Én vagyok a szemét?


2014. júl. 25. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy szemét,de igazságtalan,na,az igen.Miért a nagyobbik lányoddal ordibálsz,amikor a kisebbik kötelessége lett volna elrakni a vajat?

Amúgy meg túlreagáltad ezt a dolgot.Szép szóval,kompromisszumokkal normálisan is le lehetett volna rendezni ezt az egészet.Most olyan jó az neked,hogy nem tudod,hol van a lányod?

A másik meg az,hogy nevetséges,hogy azzal fenyegetőzöl a 18 éves lányodnak,hogy elveszed tőle a gépet.

2014. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
92%

"elviharzott 3 NAPJA"

"A lényeg az, hogy TEGNAP ugyanúgy összevesztünk..."

2014. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
81%

Az én lányom évtizedekkel ezelőtt a szülinapján felvette a neki gyűjtött ifjúsági takarékból a pénzét és dobbantott a Balatonra szó nélkül.Semmi jelet nem kaptam tőle. Aztán egy este megjelent. Közöltem vele, ahol idáig volt, ott lehet továbbra is.

Ma már 40-en túl van és nagyon jó a kapcsolatunk. Megtanulta, a tetteinek következményei vannak.

Lehet, ő képes volt megoldani azt a helyzetet és a maga javára fordítani a következő éveiben. Nálad nem tudhatom, mit lépne a lányod ilyen szitura.

2014. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
86%

En is elhuztam volna a csikot a helyeben.


Annyi eszed van neked is mint egy csomag zizinek. Az ilyen konfliktusokat szerinted igy kell megoldani, erobol?

2014. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
97%
Ennek alapján jogos a felvetès az igazságtalanságról. Ha mindkèt gyerek balhèziknakkor mindkettőt illik büntetni nem csak az egyiket... De.mindenekelőtt elèrni kène ès megbeszèlni a dolgot.
2014. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
88%

Hát itt jó sok minden állhat a háttérben. Ez már csak utolsó csepp lehetett. A vajas dologgal kapcsolatban meg,a kissebbre kellett volna rászolnod szerintem kettőjük közül.

De emlékszem,mikor velem voltak ilyenek,dacból se akartam megcsinálni amit mondtak,főleg ha mellette ' zsaroltak' ,hogy ezt azt elveszik stb.

Ellenben,mikor azt mondták,mosogass el légyszi,söpörj fel légyszi,akkor szó nélkül megtettem.

Ha hazajön,ne ilyen elveszem stb stílusban beszélj vele,hanem kezeld ' nagyobbkênt'. És ne azt érezze,hogy a kicsi pártját fogod mindig.

2014. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
92%

Ő hlye, de te sem vagy normális.


Miért vele kell ordítani - megjegyzem, értelmes ember nem ordít senkivel -, ha a húga vette elő a vajat? A kisebbik lány szent, vagy mi?

Ha nagyon üvölthetnéked van - azon kívül, hogy dugasd meg magad, úgy legalább jogos - akkor vele, mert ő hagyta elöl.


De ez az elveszem a gépet is... nevetséges fenyegetés, kommunikációról még nem hallottál?


Amúgy nem csodálkoznék rajta, ha nem is nagyon jönne haza. Mellesleg az apa hol van a történetben? Azon kívül, hogy utólag érdeklődik?


Mostohaanyám volt egyébként ilyen pics@, hogy mindenért ordított, mint a sakál. Röpke egy év együtt élés elég volt, hogy két szót ne váltsak vele, és semmit se jelentsen a szememben. Aki mindenért kiabál, az kezeltesse magát, mert nagy baj van az idegeivel.

2014. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
72%
Ja, igen: három napja rohant el, de tegnap vesztetek össze? WTF?!
2014. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
82%
Ismételném a 2-es válaszolót: Tegnap vesztetek össze vagy három napja?
2014. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
93%

Nem lennék a te lányod sem.


Az én édesanyám egy el nem pakolt vajra ordibálós hiszti helyett annyit mondott volna, hogy kislányom, rakd egy légyszíves, köszönöm szépen. Ha ordított volna rám, hogy tegyem el, maximum annyit ért volna el, hogy szó nélkül besétálok a szobába.


Arra gondoltál már, hogy azért ilyen dacosak veled, és direkt nem pakolnak el, mert egy idegbeteg hárpia vagy?

2014. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!