Mennyire szólhatunk bele a fiunk házasságába, ha közös ingatlant szeretnének?
Nyáron házasodtak össze.
Rendes kis nő a menyünk, jól kijövünk, viszont, az anyagi viszonyok nem egyenlők. Őt a szülei nem támogatták élete során, az esküvőnél is 100-100 ezret adtak, mint nászajándék (5,2 millió volt a vége). Egyetem alatt is dolgozott, először kollégista volt, aztán a fiunkhoz költözött, együtt vannak 5 éve. Mi vettünk anno lakást a gyereknek, de szeretnének gyerekeket, most, még ősszel terveznek házat venni, kettőn komolyan gondolkoznak, jövő héten megmutatnák nekünk is.
Itt a gond, amin az apjával beszéltünk már, felszínesen megemlítve.
A menyünk a házba semennyit nem tud beletenni. A mostani lakást adják el + felvennék a babaváró hitelt és a fiunknak van még egy nagyobb megtakarítása a nagyszülőktől (a lakás Pesten van, ők itthon, vidéken szeretnének lakni gyerekekkel már). A hitelt is a fiunk fizetné, ő az, aki többet keres. A felesége is dolgozik, de vállalkozóként, azt szokta mondani, hogy még bontogatja a szárnyait és a keresete nagyobb részét visszaforgatja a szalonba (kozmetikus). Kérdeztem a fiamat, ez a gyakorlatban mit jelent, mondta, hogy 70-30%-ban oszlanak meg a kiadások.
Viszont a házat 1/2-1/2 tulajdonrésszel vennék meg. Nem akarok vészmadárkodni, de rengeteg házasság végződik válással, mi is elváltunk az apjával. Hiszem, hogy a jó kapcsolat megmaradása annak köszönhető, hogy a pénzen sosem vitáztunk egy percig sem, a válásnál sem volt kérdés, mit ki visz a házasságból. De ennek, hogy így vennének házat, nem örülünk annyira.
Apja szerint üljünk le vele beszélni, szerintem nem venné ki jól magát, ha a feleségét ebből kihagynánk. Vagy egyáltalán, van értelme szerintetek beszélni erről?
110 millió az egyik, 108 a másik ház, amiket néztek, tehát nem aprópénz, nem olyan, amire legyint az ember egy válásnál.
"Azt ne felejtsd ki a sztoriból, hogy sem a lány, sem a saját fia nincs tisztában jelenleg még az anyós nagy ötletével."
Lehet, de tényleg nem azon kéne lovagolni, (a gyerekek részéről), hogy kinek lesz a nevén a ház. Örüljenek, hogy vannak olyan szülők legalább az egyik részről, akik tudják őket támogatni. Költse a fiú a lányra a pénzét, de a nagyszülőknek had ne keljen. Majd odaadják a pénzt ahogyan jónak látják, akár ha saját névre vesznek a fiataloknak házat, vagy közös tulajdonnal a fiú a szülőkkel, ha akarják a lány nevére is kerül valamennyi. Majd megbeszélik, de a fiataloknak nem lesz joguk pattogni, maguk alatt vágnák a fát ilyen viselkedéssel.
Az én véleményem:
Tisztább azt mondani, hogy nem járulunk ahhoz hozzá, hogy a lakást eladjátok. Ha házat szeretnétek venni, akkor gyűjtsétek rá össze pénzt, önerőt, a lakás viszont maradjon meg. Így nem fogjátok sem a fiatokat, sem a feleségét magatokra haragítani, nem szóltatok bele a házasságukba, és a fiatok is tanul egy kis önállóságot, és a vagyon is megmarad, még..
Egyébként kérdező..ha a lakás a neveteken van, és marad is. Ha meghaltok, akkor nem ugyanúgy a fiatokra és a lányra fog szállni a lakás, és minden más? - Most azt lényegtelen, hogy hány gyereketek van.
Úgy értettem, ha meghaltok, kap utánatok a fiatok például 100milliót, amiből vesznek a saját gyerekük nevére egy házat, új autókat, másik lakást, elmennek ezerszer nyaralni belőle, mindegy mire költik igazából.
Nem ugyanúgy élvezni fogja az előnyeit ennek a lány is?
Hogyan zárod ki ezekből őt? Visszajössz a pokolból és megtiltod?
" Ha meghaltok, akkor nem ugyanúgy a fiatokra és a lányra fog szállni a lakás, és minden más?"
Ők öröklik, ha még együtt lesznek, amikor meghalnak. De mi van ha mire meghalnak, már nem lesznek együtt? Akkor nő nem kapna belőle semmit, nem minthogyha tegyük fel, elajándékozza a kérdező nekik és később válnak el. Nem mindegy. Nem szép dolog válásra tervezni tény, de százmillióval meg viccelődni nem lehet. Nem minegy hova kerül. Ennyi.
67-es, vagy, ha a menyem esetleg úgy kezd viselkedni, hogy "s_ggel áll felénk", akkor elegünk le a volt férjemmel, eladjuk a lakást, feléljük még életünkben minden pénzünket, aztán lehet nézni, hogy hogyan lesz megoldva az élete.
Élvezze az előnyeit, nyugodtan. Addig, amíg a családunk része. Nem válás után.
68-as.
Persze, de elválhatnak 25 év múlva is, amikor a kérdező nagy eséllyel sajnos már nem fog élni például.
Onnantól pedig felesleges volt az egész agyalása, mert a nőhöz is került úgy vagyon, hogy ő semmit nem tett bele induláskor a házasságba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!