Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szólhatunk bele a...

Mennyire szólhatunk bele a fiunk házasságába, ha közös ingatlant szeretnének?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodtak össze.

Rendes kis nő a menyünk, jól kijövünk, viszont, az anyagi viszonyok nem egyenlők. Őt a szülei nem támogatták élete során, az esküvőnél is 100-100 ezret adtak, mint nászajándék (5,2 millió volt a vége). Egyetem alatt is dolgozott, először kollégista volt, aztán a fiunkhoz költözött, együtt vannak 5 éve. Mi vettünk anno lakást a gyereknek, de szeretnének gyerekeket, most, még ősszel terveznek házat venni, kettőn komolyan gondolkoznak, jövő héten megmutatnák nekünk is.

Itt a gond, amin az apjával beszéltünk már, felszínesen megemlítve.

A menyünk a házba semennyit nem tud beletenni. A mostani lakást adják el + felvennék a babaváró hitelt és a fiunknak van még egy nagyobb megtakarítása a nagyszülőktől (a lakás Pesten van, ők itthon, vidéken szeretnének lakni gyerekekkel már). A hitelt is a fiunk fizetné, ő az, aki többet keres. A felesége is dolgozik, de vállalkozóként, azt szokta mondani, hogy még bontogatja a szárnyait és a keresete nagyobb részét visszaforgatja a szalonba (kozmetikus). Kérdeztem a fiamat, ez a gyakorlatban mit jelent, mondta, hogy 70-30%-ban oszlanak meg a kiadások.

Viszont a házat 1/2-1/2 tulajdonrésszel vennék meg. Nem akarok vészmadárkodni, de rengeteg házasság végződik válással, mi is elváltunk az apjával. Hiszem, hogy a jó kapcsolat megmaradása annak köszönhető, hogy a pénzen sosem vitáztunk egy percig sem, a válásnál sem volt kérdés, mit ki visz a házasságból. De ennek, hogy így vennének házat, nem örülünk annyira.

Apja szerint üljünk le vele beszélni, szerintem nem venné ki jól magát, ha a feleségét ebből kihagynánk. Vagy egyáltalán, van értelme szerintetek beszélni erről?

110 millió az egyik, 108 a másik ház, amiket néztek, tehát nem aprópénz, nem olyan, amire legyint az ember egy válásnál.


tegnap 19:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:

29. És mibol vegyék meg? A volt férj és a kerdező verje magát adósságba öregkorára? Nem tudjuk a hátterüket. Az se biztos hogy a fia es a menye betöltozne így.

Mellesleg a fia és a felesége saját házat akar ahol családot terveznek. Pont ez a lényege az önálló életnek. Nem a szülők házába akarnak élni.

tegnap 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
72%

Én férfi vagyok, van feleségem is már.

Hasonló volt a történet, hogy az én szüleim többet támogattak mindig is, a közös házban, amit vettünk, kb 70 százalékban az én, valamint az én családom pénze volt.


Viszont.


Eszembe nem jutott volna ilyen kikötéseket kötni a házvásárlás előtt, és kitolni a feleségemmel. Hogy miért? Igen, előfordulhat, hogy hamar válunk el, pár éven belül, és "elvisz" majd 50 százalék vagyont úgy, hogy "nincs köze hozz". Akkor így jártam. Ugyanígy előfordulhat az, hogy évekig itthon van a gyerekekkel, háztartást vezet, neveli őket, bevételkiesése lesz (miattam), együtt vagyunk 20 évig, majd 50x évesen kapuzárási pánikkal, megbokrosokodom, megcsalom, válni akarok, stb. Akkor onnantól, majd lobogtatom a házassági szerződést, és kisemmizem, miközben a legjobb éveit leélte mellettem, és mondjam azt, hogy korrekt, hogy 50x évesen, szinte a start mezőről kezdje újra az életet?

Vagy majd jó lesz, hogyha idős koromra, nem tudok jó módomban mit kezdeni magammal, és amikor elmúlt a nagy szerelem, fenyegetőzhetek, hogy bármikor kisemmizhetem?


Én biztos, hogy ebbe a lány helyében nem mennék bele. Egy nő SOKKAL nehezebb helyzetben van egy esetleges válás során. Ha ilyen nagyokos anyósom lenne, akkor megmondanám a férjemnek, hogy nyugodtan mondja meg a szüleinek, hogy húzzák a ... akarom mondani, hogy üljenek bele a kis lakásukba, nekem nem kell, és majd veszünk akkor házat, 50-50 tulajdonrésszel, amikor lesz rá tehetségünk. A drága anyósnak pedig igyekszem nem elfelejteni a kedvességét.


Remélem a lány nem lesz hülye. 50 évesen elég rossz lesz arra ébredni, hogyha a kérdésben szereplő fiú hülyül meg, hogy feleslegesen pazarolta el mellette az életét úgy, hogy most még ki is semmizik.

tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
56%

Válás esetén nem a papír szerinti százalék számít. Ha a fiad nevére kerülne 100%-ban, akkor is a vagyonmegosztás tárgya lenne a hitel miatt. Igaz, nem 50-50, mert az örökség akkor is magánvagyon marad, ha másik ingatlanba forgatták bele, és az ajándékozás is.

Ne a tulajdonreszen pörögj, mert nagy meglepetés fog érni, ha netán elválnak.

tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
100%

32/32-es vagyok.


Nem tudom a fiad mit szólna hozzá, hogyha a felesége a nagy ötleted alapján 25 éven azt mondaná, hogy a fizetésének egy részét félre kell még raknia, nem pedig a közösbe rakni, mert neki még nincs saját háza, és bármikor kisemmizhetnek, földönfutóvá tehetnek.


Gondolom akkor azért lenne gonosz a menyecske, hogy "már most a válásra készül." :)

tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 A kérdező kommentje:
A felesége a fizetése egészét így is félrerakja lényegében.
tegnap 23:07
 36/80 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy a fiad is szinte, mert hála Istennek nagy kiadásuk nem lehet, mivel nem albérletben élnek. A rezsi, kaja, esetleg benzin, amire költeniük kell.

Az, hogyha jól értem, a lány most egy induló vállalkozásba kénytelen még forgatni a pénzt, úgy, hogy neki a fiaddal ellentétben soha nem volt szülők felől támogatása, szerintem egy érthető, és védhető dolog. Nem nyaralásra, drogra, guccira költi ezek szerint a pénzt. Ezt legalább értékelhetnéd.


Fordított esetben, te mit szólnál, hogyha az ő szülei akarnának ilyen mértékig belemászni a fiad életébe? Belegondolnál esetleg abba, hogy lehet, hogy a fiad 50x évesen, egy válás után ott fog állni letolt nadrággal? Tetszene az ötlet?


Ne lepődjetek meg, hogyha már ilyen korán ennyire belemásztok az életükbe, nem lesz nagyon gyorsan válás a vége. A mai világban, főleg ilyen anyóssal, nem fog senki sokáig gondolkodni. Reméljük okos lesz a lány, sőt hatja látja a kérdést, és magára ismer. Én ezért szorítok.

tegnap 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
90%

"A felesége a fizetése egészét így is félrerakja lényegében."


Értsd már meg! A házasság közös vagyon. A feleség félretett pénze is közös és a fiad keresete is. Ennyire azért ne avatkozz a dolgaikba, mert semmi közöd hozzá.

tegnap 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nehéz megérteni, hogy az ajándékba kapott pénzen/lakás árán kívül minde közös szerzemény lenne?
tegnap 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 A kérdező kommentje:

“A rezsi, kaja, esetleg benzin, amire költeniük kell.”

Igen, köztudott, hogy az embereknek, főleg a fiatalabbaknak, nincs semmi hobbija, nem utaznak, nem járnak el szórakozni.

“Nem nyaralásra, drogra, guccira költi ezek szerint a pénzt.”
Mivel ezeket mind állja neki a fiunk… Tavasszal autót kapott, annyit jegyzett meg, hogy igaz, nem ilyet akart, kicsit kicsi neki, de nem baj, majd ha meglesz a baba, kaphat új autót, megbeszélték. Értem valahol a gyerekünket is, nyilván nem úgy működik egy kapcsolat, hogy én megyek nyaralni, beutazom a fél világot, a másik meg maradjon itthon. De igen, könnyű úgy önmegvalósítani, hogy ott van mögötte egy biztonsági háló és nem kell arra gondolnia, miből vásárol be holnap, hogy lesz kifizetve az albérlet stb.


Én pontosan tisztában vagyok a közös vagyonnal, nem is az itt a gond, hogy a fiunk a fizetésével mit csinál.

tegnap 23:23
 40/80 anonim ***** válasza:
100%
Már le lett írva. Ne százalékokon pörögj, mert nem számít. A vásárlásnál legyen bizonyítható nyoma, hogy tőletek kapott ajándék pénz is be lett forgatva és a fiad öröksége is. EZek az ő magántulajdonát képezik. Vagyonmegosztásnál ezt figyelembe veszik.
tegnap 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!