Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szólhatunk bele a...

Mennyire szólhatunk bele a fiunk házasságába, ha közös ingatlant szeretnének?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodtak össze.

Rendes kis nő a menyünk, jól kijövünk, viszont, az anyagi viszonyok nem egyenlők. Őt a szülei nem támogatták élete során, az esküvőnél is 100-100 ezret adtak, mint nászajándék (5,2 millió volt a vége). Egyetem alatt is dolgozott, először kollégista volt, aztán a fiunkhoz költözött, együtt vannak 5 éve. Mi vettünk anno lakást a gyereknek, de szeretnének gyerekeket, most, még ősszel terveznek házat venni, kettőn komolyan gondolkoznak, jövő héten megmutatnák nekünk is.

Itt a gond, amin az apjával beszéltünk már, felszínesen megemlítve.

A menyünk a házba semennyit nem tud beletenni. A mostani lakást adják el + felvennék a babaváró hitelt és a fiunknak van még egy nagyobb megtakarítása a nagyszülőktől (a lakás Pesten van, ők itthon, vidéken szeretnének lakni gyerekekkel már). A hitelt is a fiunk fizetné, ő az, aki többet keres. A felesége is dolgozik, de vállalkozóként, azt szokta mondani, hogy még bontogatja a szárnyait és a keresete nagyobb részét visszaforgatja a szalonba (kozmetikus). Kérdeztem a fiamat, ez a gyakorlatban mit jelent, mondta, hogy 70-30%-ban oszlanak meg a kiadások.

Viszont a házat 1/2-1/2 tulajdonrésszel vennék meg. Nem akarok vészmadárkodni, de rengeteg házasság végződik válással, mi is elváltunk az apjával. Hiszem, hogy a jó kapcsolat megmaradása annak köszönhető, hogy a pénzen sosem vitáztunk egy percig sem, a válásnál sem volt kérdés, mit ki visz a házasságból. De ennek, hogy így vennének házat, nem örülünk annyira.

Apja szerint üljünk le vele beszélni, szerintem nem venné ki jól magát, ha a feleségét ebből kihagynánk. Vagy egyáltalán, van értelme szerintetek beszélni erről?

110 millió az egyik, 108 a másik ház, amiket néztek, tehát nem aprópénz, nem olyan, amire legyint az ember egy válásnál.


szept. 28. 19:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/128 anonim ***** válasza:
91%

Igen, van értelme erről beszélni.

A fiad tőletek kapott lakása, és a nagyszülőktől kapott pénze, az a fiad külön vagyona, a többi közös, függetlenül attól, hogy ki mennyit tett bele.(Ha nincs házassági vagyonjogi szerződés.) Ha a külön vagyont beleforgatja a közösbe, akkor utólag nehéz szétválasztani a valóban közöstől. Ezzel legjobb lenne ügyvédhez menni, és utólag kötni házassági vagyonjogi szerződést.

szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/128 A kérdező kommentje:

A lakás a volt férjem nevén, és az enyémen van. De a gyerekünknek lett vásárolva, ha el is adjuk, azért, hogy tudjon belőle házat venni.

És igen, nem érzem fairnek azt, hogy pl. a mi szüleink is támogatták az unokát egész életükben, apukám a földjei eladásából befolyt pénzt neki fektette be.

Mi is jól keresünk a férjemmel, de azért egy pesti lakás ára így sem az aprópénz kategória. Egyetem alatt nem kellett dolgoznia, gyakornokoskodhatott, ha volt kedve, hogy legyen releváns tapasztalata. Nem kellett aggódnia a pénz miatt egy percig sem. Mindent megadtunk neki, hogy jól induljon az életben.

A felesége szülei pedig nemtörődöm emberek, sosem segítették a gyereküket semmivel. Tudom, ő erről nem tehet, nem is rajta akarjuk ezt leverni. De nem érzem helyénvalónak azt, hogy egy 100+ milliós háznak a felére tart igényt, csupán azért, mert jól házasodott…

szept. 28. 20:36
 13/128 anonim ***** válasza:
90%

11 vagyok

Nem kell magyarázkodnod. Ha együtt maradnak mindent közösen használnak, csak esetleges váláskor lenne elővéve, hogy kinek mennyi pénze van benne. Akkor meg már jobb tisztán látni a dolgokat.

szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/128 anonim ***** válasza:
49%

Mivel nekik kvazi semmijük sincs, csak egy betervezett hitel, így biztosan nem mennék bele, hogy a ház fele a meny nevére kerüljön!


Akkor mondanám azt, hogy ne szóljatok bele, ha a fiatoke lenne a lakás, ha ő dolgozott meg érte! Így viszont más a helyzet.

Nem mennék bele a lakás eladásába, ha előtte nincs róla szerződés. Vagy! Vennék házat a SAJÁT nevemre, aztán majd a fiam egy nap megörökli azt.

Nagyon helyezkedik a kisasszony és nagyon átlátszó a szándék! Ehhez azért pofa kell.

szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/128 anonim ***** válasza:
50%
Tehát ha egy nem gazdag nő, aki talpraesett, életrevaló, világ életében dolgozott, fiatalkent iskola mellett, nem csak akkor ha kedve volt, hozza megy 5 év után egy olyan "férfihoz" akinek mindent a feneke alá tettek, és semmit nem csinált még kB, ő helyezkedik jól..? Ja és ilyen anyósa van. A fiú szereti, a lány szerető, közös családot terveznek. Csúnya dolog ezt az anyagiakat kielezni. Lehet, hogy ő főz, ő mos, ő takarót, ő szervezi az életüket, mert ő ezt megtanulta, a kedves kicsi fiad pedig anyagi biztonsággal viszonozza. Nem szép dolog, hogy cseszegetni akarjátok őket, gyerek vállalás előtt beleronditotok a boldogsagukba.
szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/128 anonim ***** válasza:
20%
#15 ha nem anyagias a kisasszony, akkor biztosan nem fog ezen megsértődni. :)))
szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/128 anonim ***** válasza:
67%
A 14-essel egyetértek az első 3 praktikus bekezdésig. Az utolsónál már megállt a kezem alatt zöld gomb: honnan tudod te egy láthatatlan idegenről, hogy aljas nyerészkedő?
szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/128 A kérdező kommentje:

Húha, kicsit tisztítok a kilátáson… :D

Azért dolgozott az egyetem mellett, mert másképp éhen halt volna, semmi támogatást nem kapott otthonról. 2 hónap után odaköltözött a fiamhoz, onnantól a munkából is visszább vett, mert pl. a lakhatásért már nem kellett fizetni, annyival segítettük mi is, hogy a rezsijüket álltuk, de pl. a nagybevásárlásokat a fiam intézte, kajára sem kellett így sokat költenie.

Lediplomázott, majd közölte, nem akar abban dolgozni, elvégzett egy okj-t és most a vállalkozásában dolgozik. De hetente 2-3 napot maximum, mert nincs sok vendége, tehát, gondolhatod, hogy továbbra sem keres úgy és annyit, hogy egyedül képes lenne megállni a lábán.

Főzni hétköznap nem szokott, hétvégente hozzánk járnak haza, mert sok nekik már Pest. Takarítást, háztartásbéli dolgokat közösen szokták csinálni.


“Nem szép dolog, hogy cseszegetni akarjátok őket, gyerek vállalás előtt beleronditotok a boldogsagukba.”

Szép vagy nem szép, úgy gondolom, mindig számítani kell arra, hogy a boldogság sajnos nem tart örökké.

szept. 28. 21:02
 19/128 anonim ***** válasza:
87%
15# Semmi sem változik, minden közös, mindent együtt használnak. Az egésznek kizárólag akkor lenne jelentősége, ha -ne adj Isten- elválnának. Akkor viszont ne vigye már el a nagyszülők összespórolt pénzét, meg a szülők lakásának árát is, mert azt nem neki szánták. Ilyen esetben csak az ragaszkodik a fele-feléhez, akinek máris hátsó szándékai vannak. De itt nincs erről szó.
szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/128 anonim ***** válasza:
83%

A házasság alatt szerzet vagyon (ha csak erről a házas felek külön szerződésben nem rendelkeztek) közös.


Amúgy nem tudom. Nálunk is az én családom támogatott többet. Mindig is többszörösét kerestem, mint a feleségem. Most veszünk házat. Eszembe nem jutott volna ezen pörögni. Tudom, hogy nélküle nem lennék ott, ahol vagyok.

szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!