Mennyire szólhatunk bele a fiunk házasságába, ha közös ingatlant szeretnének?
Nyáron házasodtak össze.
Rendes kis nő a menyünk, jól kijövünk, viszont, az anyagi viszonyok nem egyenlők. Őt a szülei nem támogatták élete során, az esküvőnél is 100-100 ezret adtak, mint nászajándék (5,2 millió volt a vége). Egyetem alatt is dolgozott, először kollégista volt, aztán a fiunkhoz költözött, együtt vannak 5 éve. Mi vettünk anno lakást a gyereknek, de szeretnének gyerekeket, most, még ősszel terveznek házat venni, kettőn komolyan gondolkoznak, jövő héten megmutatnák nekünk is.
Itt a gond, amin az apjával beszéltünk már, felszínesen megemlítve.
A menyünk a házba semennyit nem tud beletenni. A mostani lakást adják el + felvennék a babaváró hitelt és a fiunknak van még egy nagyobb megtakarítása a nagyszülőktől (a lakás Pesten van, ők itthon, vidéken szeretnének lakni gyerekekkel már). A hitelt is a fiunk fizetné, ő az, aki többet keres. A felesége is dolgozik, de vállalkozóként, azt szokta mondani, hogy még bontogatja a szárnyait és a keresete nagyobb részét visszaforgatja a szalonba (kozmetikus). Kérdeztem a fiamat, ez a gyakorlatban mit jelent, mondta, hogy 70-30%-ban oszlanak meg a kiadások.
Viszont a házat 1/2-1/2 tulajdonrésszel vennék meg. Nem akarok vészmadárkodni, de rengeteg házasság végződik válással, mi is elváltunk az apjával. Hiszem, hogy a jó kapcsolat megmaradása annak köszönhető, hogy a pénzen sosem vitáztunk egy percig sem, a válásnál sem volt kérdés, mit ki visz a házasságból. De ennek, hogy így vennének házat, nem örülünk annyira.
Apja szerint üljünk le vele beszélni, szerintem nem venné ki jól magát, ha a feleségét ebből kihagynánk. Vagy egyáltalán, van értelme szerintetek beszélni erről?
110 millió az egyik, 108 a másik ház, amiket néztek, tehát nem aprópénz, nem olyan, amire legyint az ember egy válásnál.
Igen, van értelme erről beszélni.
A fiad tőletek kapott lakása, és a nagyszülőktől kapott pénze, az a fiad külön vagyona, a többi közös, függetlenül attól, hogy ki mennyit tett bele.(Ha nincs házassági vagyonjogi szerződés.) Ha a külön vagyont beleforgatja a közösbe, akkor utólag nehéz szétválasztani a valóban közöstől. Ezzel legjobb lenne ügyvédhez menni, és utólag kötni házassági vagyonjogi szerződést.
A lakás a volt férjem nevén, és az enyémen van. De a gyerekünknek lett vásárolva, ha el is adjuk, azért, hogy tudjon belőle házat venni.
És igen, nem érzem fairnek azt, hogy pl. a mi szüleink is támogatták az unokát egész életükben, apukám a földjei eladásából befolyt pénzt neki fektette be.
Mi is jól keresünk a férjemmel, de azért egy pesti lakás ára így sem az aprópénz kategória. Egyetem alatt nem kellett dolgoznia, gyakornokoskodhatott, ha volt kedve, hogy legyen releváns tapasztalata. Nem kellett aggódnia a pénz miatt egy percig sem. Mindent megadtunk neki, hogy jól induljon az életben.
A felesége szülei pedig nemtörődöm emberek, sosem segítették a gyereküket semmivel. Tudom, ő erről nem tehet, nem is rajta akarjuk ezt leverni. De nem érzem helyénvalónak azt, hogy egy 100+ milliós háznak a felére tart igényt, csupán azért, mert jól házasodott…
11 vagyok
Nem kell magyarázkodnod. Ha együtt maradnak mindent közösen használnak, csak esetleges váláskor lenne elővéve, hogy kinek mennyi pénze van benne. Akkor meg már jobb tisztán látni a dolgokat.
Mivel nekik kvazi semmijük sincs, csak egy betervezett hitel, így biztosan nem mennék bele, hogy a ház fele a meny nevére kerüljön!
Akkor mondanám azt, hogy ne szóljatok bele, ha a fiatoke lenne a lakás, ha ő dolgozott meg érte! Így viszont más a helyzet.
Nem mennék bele a lakás eladásába, ha előtte nincs róla szerződés. Vagy! Vennék házat a SAJÁT nevemre, aztán majd a fiam egy nap megörökli azt.
Nagyon helyezkedik a kisasszony és nagyon átlátszó a szándék! Ehhez azért pofa kell.
Húha, kicsit tisztítok a kilátáson… :D
Azért dolgozott az egyetem mellett, mert másképp éhen halt volna, semmi támogatást nem kapott otthonról. 2 hónap után odaköltözött a fiamhoz, onnantól a munkából is visszább vett, mert pl. a lakhatásért már nem kellett fizetni, annyival segítettük mi is, hogy a rezsijüket álltuk, de pl. a nagybevásárlásokat a fiam intézte, kajára sem kellett így sokat költenie.
Lediplomázott, majd közölte, nem akar abban dolgozni, elvégzett egy okj-t és most a vállalkozásában dolgozik. De hetente 2-3 napot maximum, mert nincs sok vendége, tehát, gondolhatod, hogy továbbra sem keres úgy és annyit, hogy egyedül képes lenne megállni a lábán.
Főzni hétköznap nem szokott, hétvégente hozzánk járnak haza, mert sok nekik már Pest. Takarítást, háztartásbéli dolgokat közösen szokták csinálni.
“Nem szép dolog, hogy cseszegetni akarjátok őket, gyerek vállalás előtt beleronditotok a boldogsagukba.”
Szép vagy nem szép, úgy gondolom, mindig számítani kell arra, hogy a boldogság sajnos nem tart örökké.
A házasság alatt szerzet vagyon (ha csak erről a házas felek külön szerződésben nem rendelkeztek) közös.
Amúgy nem tudom. Nálunk is az én családom támogatott többet. Mindig is többszörösét kerestem, mint a feleségem. Most veszünk házat. Eszembe nem jutott volna ezen pörögni. Tudom, hogy nélküle nem lennék ott, ahol vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!