Mennyire szólhatunk bele a fiunk házasságába, ha közös ingatlant szeretnének?
Nyáron házasodtak össze.
Rendes kis nő a menyünk, jól kijövünk, viszont, az anyagi viszonyok nem egyenlők. Őt a szülei nem támogatták élete során, az esküvőnél is 100-100 ezret adtak, mint nászajándék (5,2 millió volt a vége). Egyetem alatt is dolgozott, először kollégista volt, aztán a fiunkhoz költözött, együtt vannak 5 éve. Mi vettünk anno lakást a gyereknek, de szeretnének gyerekeket, most, még ősszel terveznek házat venni, kettőn komolyan gondolkoznak, jövő héten megmutatnák nekünk is.
Itt a gond, amin az apjával beszéltünk már, felszínesen megemlítve.
A menyünk a házba semennyit nem tud beletenni. A mostani lakást adják el + felvennék a babaváró hitelt és a fiunknak van még egy nagyobb megtakarítása a nagyszülőktől (a lakás Pesten van, ők itthon, vidéken szeretnének lakni gyerekekkel már). A hitelt is a fiunk fizetné, ő az, aki többet keres. A felesége is dolgozik, de vállalkozóként, azt szokta mondani, hogy még bontogatja a szárnyait és a keresete nagyobb részét visszaforgatja a szalonba (kozmetikus). Kérdeztem a fiamat, ez a gyakorlatban mit jelent, mondta, hogy 70-30%-ban oszlanak meg a kiadások.
Viszont a házat 1/2-1/2 tulajdonrésszel vennék meg. Nem akarok vészmadárkodni, de rengeteg házasság végződik válással, mi is elváltunk az apjával. Hiszem, hogy a jó kapcsolat megmaradása annak köszönhető, hogy a pénzen sosem vitáztunk egy percig sem, a válásnál sem volt kérdés, mit ki visz a házasságból. De ennek, hogy így vennének házat, nem örülünk annyira.
Apja szerint üljünk le vele beszélni, szerintem nem venné ki jól magát, ha a feleségét ebből kihagynánk. Vagy egyáltalán, van értelme szerintetek beszélni erről?
110 millió az egyik, 108 a másik ház, amiket néztek, tehát nem aprópénz, nem olyan, amire legyint az ember egy válásnál.
91# így van. De a pénzt a kérdezőék akarják adni a házvásárláshoz a fiúknak, és nem a menyüknek, aki persze ugyanúgy használná, de válás esetén nem kapná a felét.
Amit nem értek: a fiad is fele-fele arányban akarná? Mert akkor nagyon naivka, és a szülőknek kell észnél lenni. Amíg lehet, de jobb lenne, ha megtanulta volna a saját érdekét is szem előtt tartani.
Nem, én úgy gondoltam, hogy mivel a háznak az árát a fiam teszi össze, ezért ő is lesz a tulajdonosa és ezt szerződésben le is fektetik, esetleges válás esetére."
Mint mar leirtak...
A pesti lakas arat ajandekozasi szerzodes kereteben adjatok a faitoknak. A nagymama ha mar odaadta a fiatoknek(unokajak) a penzt akkor az a fiade!
A babavaro es a hitel a menyede es a fiade - mert hazasok es vagyonkozosseg van!!!!
Vagyis max a 60-65% tudja a fiad felmutatni mint onero a uj hazban, a maradek az kozos a fiade es a menyede.
Hiaba irtok olyan szerzodest h a fiade lesz a valasnal a haz! Mert tamadhato ergo ha jo ugyvedje van a mennyednek valasnal akkor a haz ertekenek 25-30% siman el tudja perelni.
Gondold h en 4millat kaptam vissza az ex altal befizetett hiteleibol. Hiaba volt vagyonkozosseg ez az osszeg jart nekem.
Szoval a jog nem igazsagos es nem a te oldaladon all mindig.
A moralis etikai resze pedig. Vagy adj jo szivvel vagy ne adj. Ezzel a fiadat tamogatod es a hisztivel a fiadat zsarolod. Az o eletet vagyait jovojet vagod kersztbe.
Nem lehet itt jó döntést hozni, mert az ész harcol a szívvel. Külön-külön mindegyiket meg lehet érteni, de ha összecsapnak, akkor rendszerint az érzelmi kapcsolatok sérülnek.
anya-fiú
anyós-meny
férj-feleség, stb
A Körhinta című film híres jelenete - "Főd a fődhöz házasodik!" - jutott az eszembe. Nehogy a fiad és a menyed felfújják magukat, megköszönjék az eddigi segítséget és elmenjenek albérletbe. Vagy külföldre. Ugyan a nulláról indulnak, de fiatalok még. Te pedig nézegetheted a pesti lakásodat, és bankszámládat.
És az unokáidat is. Az Instagrammon.
De legalább neked lesz igazad...
#96
A Kérdező fia túlságosan hozzá lett szoktatva ahhoz, hogy mindene megvan! Persze, majd megy albérletbe külföldre:D
Mint írtam: ez egyfajta próbatétel is! Ha a meny kiakad, akkor biztosak lehettek benne, hogy egy számító khm..
"Vagy adj jo szivvel vagy ne adj."
Nagyon vicces vagy. Anyós nyilván jó szívvel csinál egy tálca sütit a menyének, de nem nagyon ismerek olyat aki jó szívvel adna valakinek 50 milliót.
Ha elválnak az a lány valószínűleg már senkijük nem lesz nekik, mert nem igazán szokott ilyenkor még az exxel sem jó viszony maradni, nemhogy az exanyossal. De a markat meg az emberek nagy része tartaná.
A kérdező és a férje azt a pénzt a gyereküknek teremtették meg. Nem a gyereküknek és az exének. Más lenne a helyzet ha tudná az ember hogy örökre együtt maradnak, akkor mindegy. De ezt senki nem tudhatja előre. Senki nem úgy kezd bele egy házasságba hogy majd elvalunk, aztán sokszor mégis az lesz.
93# "Nem úgy kell hozzáállni, hogy úgyis elválnak"
Tényleg nem, de a lehetőséggel számolni kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!