Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről, akik a gyerekükkel kapcsolatosan mindent szeretnének a lehető legolcsóbban megúszni, míg saját maguknak a legdrágább dolgokat veszik meg?

Figyelt kérdés

júl. 19. 07:46
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
90%

Így negyven környékén, ha veszek magamnak pl egy alkalmi cipőt sanszos, hogy jó pár évig jó lesz, mert nem fog nőni a lábam. Szóval költök rá mondjuk 20 ezer forintot és hordom öt évig.

A nyolc éves lányomnak ha szeptemberre veszek egy alkalmi cipőt az évnyitóra, az tuti nem lesz rá jó év végére, de volt már olyan, hogy a karácsonyi ünnepségre sem. Így biztosan nem fogok neki drága cipőt venni.

A tél végi leárazásoknál sem tudok neki vásárolni, mert az a következő télre nem lesz jó.

júl. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg nem mindegy, hogy mennyi idős a gyerek. Ha kisebb akkor mindent hamar kinő, felesleges túl drága dolgot venni.

Illetve az sem mindegy, hogy tényleg kell-e neki ruha, vagy csak megtetszett-e neki a 800. felső.

júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez teljesen rendben van.
júl. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
#3: Akkor te mit szólnál hozzá, ha te tiniként kérnél egy telefont, majd apukád egy nyomógombos Nokiát adna neked, mert nincs pénz, és drága jobb telefon, miközben ő magának megvesz egy Samsung S23 Ultrát 300+ ezer forintért?
júl. 19. 08:23
 5/59 anonim ***** válasza:
74%
Tininek simán vehet a szülő nevelő célzattal nyomógombos telefont, hogy tényleg csak telefonálásra használja, és ne azon lógjon egész nap. Én felnőttként is 10000 forint + hűségért vettem magamnak telefont, és teljesen megfelel, de apád pénze, ha erre akarja költeni, az ő dolga.
júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
74%

Nálam az ilyen mindig is kiverte a biztosítékot (nyilván nem a fent írt esetekre gondolok).

Gimis legjobb barátnőm anyukája volt ilyen, barátnőmnek minden ruhája kopott, szakadt volt, a felsői hónaljban szinte mind ki volt lyukadva (nem varrhatóan, a dezodor "megette" az anyagot), a nadrág(ok) -már ha épp nem csak egy volt- a combjánál lyukasra kopva stb., de újat mindig csak szülinapra/névnapra/karácsonyra kapott.

Természetesen nem nyomorogtak, és pl. mikor meghalt az anyai nagymama, anyuka egyből beszerzett magának egy teljes ruhatárnyi fekete cuccot (barátnőmnek sosem volt egyszerre annyi ruhája, mint amennyit ő akkor hirtelen összevásárolt magának, gyász címén), de azt simán elnézte, hogy a lánya gimnáziumba jár azt a pár darab, vállalhatatlan ruháját váltogatva.

Én már gyerekként sem értettem ezt, felnőttként meg egyenesen elképzelhetetlennek tartom, hogy kitegyem ezáltal a gyerekem az osztálytársam csípkelődésének (szerencsére barátnőmet nem vagy alig bántották emiatt). Főleg, hogy tudom, hogy engem mondjuk felnőttként nem fognak szívatni azzal a kollégák, ha egy héten kétszer veszem fel esetleg ugyanazt, mert nincs minden napra másik, de a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni, szóval inkább rá költenék többet (én meg amúgy sem követem annyira a divatot, évekig hordok egy-egy darabot, így mindenképp "gazdaságosabb" vagyok 🙂).

júl. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
14%
Ügyesek.
júl. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
20%
Több ilyen szülő kellene.
júl. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

#5: Nem a nevelőcélzatú vásárlásról szól a kérdés, hanem arról, hogy a gyerekének direkt a legolcsóbbat veszi meg.


Vagy akkor mondok egy másik példát: Ha a gyerek kér gyümölcslevet, akkor megveszi az S-Budget legolcsóbb sparos gyümölcslevet, és csak azt adja neki, miközben magának meg megveszi a jóféle Siót, és csak azt issza.

júl. 19. 08:28
 10/59 anonim ***** válasza:
17%
A gyümölcslé is teljesen rendben van.
júl. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!