Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről, akik a gyerekükkel kapcsolatosan mindent szeretnének a lehető legolcsóbban megúszni, míg saját maguknak a legdrágább dolgokat veszik meg?

Figyelt kérdés

júl. 19. 07:46
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
79%
#4 tiniként kaphat telefont, de ésszerű árkategóriában. Ha drágát szeretne, mehet diákmunkára, nem árt, ha megtanulja a dolgok árát és értékét. Nem hiszem egyébként, hogy van olyan szülő, aki nyomó gombost venne manapság a gyereknek. A drága telefon nem létszükséglet.
júl. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
88%

A saját márkás termékek nem feltétlenül rosszabbak, mint a márkások. Csak nézd meg az összetevők listáját.

Nekem van egy tini lányom, aki semmire sem tud vigyázni. Kapott már többféle telefont, volt amelyik csak egy hónapig bírta. Az utolsónál megmondtam neki, hogy ha tönkreteszi, nem kap másikat. Tönkrement. Most szerzett valami régi telefont és azt használja.

Nem önzőség, de szülőként nekem kell beosztani a saját keresetemet. Nem zavar, ha lázad a gyerek.

júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:
#12: A telefonnál és a gyümölcslénél direkt írtam olyan termékeket, aminél az egyik rosszabb a másiknál. Mondjuk a sparos sajátmárkás víz az tényleg nem rosszabb, mint a márkásabb vizek.
júl. 19. 08:38
 14/59 anonim ***** válasza:
91%

Összetett a kérdés és a probléma. Ahogy a válaszolók is írták, nem mindegy, milyen korú a gyerek, mit nő ki, illetve ha tini akkor hogyan vigyáz a cuccaira.

Amit leírtál, telefon, gyümölcslé, elég sarkalatos példák, így kiragadva a kontextusából elég negatívnak tűnnek, de nem mondhatunk addig releváns véleményt amíg nem tudunk többet. Mesélnél a kapcsolatotokról kicsit? Hány éves vagy és milyen a viszonyod a szüleiddel? Van testvéred? Ha igen, vele milyenek?

júl. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
30%

Egy nyomógombos Nokia semmilyen tekintetben nem rosszabb, mint egy mai okostelefon. Strapabíró, jól bírja az akksija, prémium készülék.

Kicsit sok lesz a hiszti mára, menjél ki inkább labdázni.

júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom, hogy nagy baj van az ilyen szülőkkel. A telefon rendben van, hogy ne legyen drága, de az élelmiszer minőségében semmi nem indokolja, hogy a szülő jobbat kapjon. A családban kapjon mkmdenki egyforma "szintű" ételt, italt. Egy normális szülő inkább lemond a maga részéről, hogy a gyereknek jusson, nemhogy sajnálja a gyerektől a minőségit. Ha nincs különbség a saját márkás termékekben, akkor a szülő miért nem magának is azt veszi? Csak mert ő keresi a pénzt? Akkor nem kell gyereket vállalni, ha a gyereknek csak Bohóc csoki jut, a szülőnek meg Lindt.
júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

#15: Az interneteléréssel rendelkező telefon szerintem elég alap, és hasznos is, ha mondjuk eltéved egy gyerek, mert GPS-szel haza tud navigálni, illetve a busz menetrendet is meg tudja nézni a telefonján. Meg az érintőképernyő is kényelmesebb használati szempontból, mint a gombos.


Amúgy a buta Nokiákkal sincs baj, jó kis telefonok, ha a telefont csak telefonálásra szeretnéd használni.

júl. 19. 08:47
 18/59 anonim ***** válasza:
36%

Sió is sz.r. Cukrozott víz minimális gyümölccsel. Ovisnak én is teszkós ruhát vettem, sulisnak kicsit drágábbat. Most a gimis kap drágább dolgokat, nem is értékeli a 400ezres laptopot. Neki nem az ára számít. Sketchers, nem olcsó cipő, vagy Columbia, fel sem fogják. Ő más típus. Aztán még ki is növik.

16 évesen én elmentem dolgozni és nem nyavalyogtam. A gyerekektől én az otthoni munkát követelem meg, vásárlás, takarítás, kerti munka. Aztán akkor van Sketchers meg 50ezres napszemcsi.

júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
59%

#18 nem ez a lényeg. Nem érted???

Teljesen normális gondolkodás a szülők részéről, hogy ha valami drágább kell, akkor menjen a gyerek és tanulja meg magának előteremteni. De miért egyen a gyerek farhátat a szülei meg libamellet? Erre mi a válasz?

júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
30%
#4: azt, hogy az ő pénze, nem az enyém, ha kell komolyabb telefon (de tiniként miért is kellene?), mehetek diákmunkázni, vagy megvárom a születésnapom.
júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!