Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szólhatunk bele a...

Mennyire szólhatunk bele a fiunk házasságába, ha közös ingatlant szeretnének?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodtak össze.

Rendes kis nő a menyünk, jól kijövünk, viszont, az anyagi viszonyok nem egyenlők. Őt a szülei nem támogatták élete során, az esküvőnél is 100-100 ezret adtak, mint nászajándék (5,2 millió volt a vége). Egyetem alatt is dolgozott, először kollégista volt, aztán a fiunkhoz költözött, együtt vannak 5 éve. Mi vettünk anno lakást a gyereknek, de szeretnének gyerekeket, most, még ősszel terveznek házat venni, kettőn komolyan gondolkoznak, jövő héten megmutatnák nekünk is.

Itt a gond, amin az apjával beszéltünk már, felszínesen megemlítve.

A menyünk a házba semennyit nem tud beletenni. A mostani lakást adják el + felvennék a babaváró hitelt és a fiunknak van még egy nagyobb megtakarítása a nagyszülőktől (a lakás Pesten van, ők itthon, vidéken szeretnének lakni gyerekekkel már). A hitelt is a fiunk fizetné, ő az, aki többet keres. A felesége is dolgozik, de vállalkozóként, azt szokta mondani, hogy még bontogatja a szárnyait és a keresete nagyobb részét visszaforgatja a szalonba (kozmetikus). Kérdeztem a fiamat, ez a gyakorlatban mit jelent, mondta, hogy 70-30%-ban oszlanak meg a kiadások.

Viszont a házat 1/2-1/2 tulajdonrésszel vennék meg. Nem akarok vészmadárkodni, de rengeteg házasság végződik válással, mi is elváltunk az apjával. Hiszem, hogy a jó kapcsolat megmaradása annak köszönhető, hogy a pénzen sosem vitáztunk egy percig sem, a válásnál sem volt kérdés, mit ki visz a házasságból. De ennek, hogy így vennének házat, nem örülünk annyira.

Apja szerint üljünk le vele beszélni, szerintem nem venné ki jól magát, ha a feleségét ebből kihagynánk. Vagy egyáltalán, van értelme szerintetek beszélni erről?

110 millió az egyik, 108 a másik ház, amiket néztek, tehát nem aprópénz, nem olyan, amire legyint az ember egy válásnál.


tegnap 19:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
25%

#32


"Egy nő SOKKAL nehezebb helyzetben van egy esetleges válás során"


Nem ezt látni. Általában, mivel a nőnél maradnak a gyerekek, sok esetben ő marad a közös otthonban.

Meg mintha az utcán élő hajléktalanok közt kicsit több lenne a férfi, pláne az olyan, aki válás után csúszott le anyagilag (és lelkileg), és kötött ki ott, ahol.

tegnap 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
63%

Ti és fiad rontotta el.


Egyrészt, nem lett volna szabad hagyni, hogy alacsonyabb osztályból találjon párt. Ki kellett volna kötni, hogy márpedig csak kékvérűt hozzon haza, mert nektek csípni fogja a szemeteket, hogyha az ő szüleinek nincs lehetőségük segíteni. Bennem hányingert kelt, hogy így kikiabálod azt is, hogy csak 200ezret adtak az esküvőbe is nászajándékként. Ha már ennyire tudod a pontos összeget, akkor csak volt hozzá bőr az arcodon, hogy rákérdezz a pontos összegre, mert fúrta az oldalad.


Ha pedig mégsem kékvérűt választ a fiad, akkor a leendő kiszemeltekkel úgy kellett volna ismerkednie, hogy

"Szia, nagyon tetszel, de ha ebből házasság lesz, akkor lesz házassági szerződés is, mert ahogy látom, csak ccc-s cipő van rajtad."


Nagy sikere lett volna a csajoknál. Nincs egyébként baj a mondandóddal, bizonyos szempontból érthető is. Csak tudod a nagy igazságérzeted akkor lenne korrekt és őszinte, hogyha ezeket a nagy ötleteiteket már jóval a házasság előtt, minimum a jegyben járás alatt közlitek a lánnyal is, hogy tudja, hogy mire számítson tőletek.


A bulizós, nyaralós részre nem is reagálok. Főleg nem az autós részre, mert süt belőle rosszindulat. Kíváncsi lennék ez a nagyobb, új kocsi milyen szövegkörnyezetben hangzott el. Mert eltudok képzelni olyat is, hogy jár a lány most egy kis smarttal például, és abbba megnézem, hogy egy babakocsit hogyan tuszkolsz be. Minden éremnek két oldala van.


Összefoglalva, ezeket a kérdéseket nyugodtan rendezhetted volna a házasság előtt is. Miért nem tetted? Ha akkor nem tetted, most miért is akarsz beleszólni? Úgy gondoltad, hogy soha nem akarnak majd együtt házat vásárolni és meglepetésként ért?


Én a lány helyében tényleg azt mondanám, hogy üljetek bele a lakásba, és venném a lapot, hogy lenézitek a szüleimet, a származásomat, és innentől én is s.ggel állnék hozzátok.

A fiatok helyében pedig elküldenélek ugyanígy melegebb éghajlatra titeket. Ha azzal fenyegetőznétek, hogy ki nevén van a lakás, nagyon gyorsan bemutatnám, hogy milyen nem ismerni a saját unokátokat. És nem azért, mert ez az álláspontotok, hanem azért, mert ezt már nem évekkel ezelőtt tisztáztátok velem, és most bekavartok a házasságomba.


Megkockáztatom, hogy nem ez lesz az utolsó ilyen zicceretek, szóval boldog házasság elé néznek a fiatalok.


Árad belőled a rosszindulat.

tegnap 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
100%

"Fordított esetben, te mit szólnál, hogyha az ő szülei akarnának ilyen mértékig belemászni a fiad életébe? "


Mi közük lenne beleszólni, ha töredék részt tesznek bele? Nem akar senki beleszólni senki életébe, egyszerűen joga van eldönteni, hogy hova adja a pénzét mindenkinek. Meg lehet vizsgálni több szempontból a helyzetet, a lány szemszögéből is nyilván. De azon nincs sok mindent magyarázni, ha ennyire aránytalanul oszlanak meg a költségek. Én a lány helyébe ezt egyszerűen nem érezném fernek. Hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon kapjon 20%-ot és akkor még örülhet is ha szétmennek kap annyit, hogy új életet tudjon kezdeni. Ha 1/2 arányba akarnák osztani tuti azt mondanám, na jó akkor támogatlak titeket annyira, amennyire a drága szülők is (a másik oldalról).

tegnap 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:

41/42


Jaj, hagyjál már ezzel a hajléktalanora kivetített,de mégis önsajnáltató dumáddal.

Nem vagyok szociológus, biztos van rá kutatás, hogy miért van több hajléktalan férfi. Tippre azt kellene mondanom, hogy egy nő az utcán rövidebb ideig bírja, és vagy a keserű sors, vagy önmaga véget vet gyorsabban az életének.

Másrészt, amiben inkább biztos vagyok, hogy egy nő pont a gyerekei miatt nem teheti meg azt, hogy ilyen mélyre süllyedjen, nekik ők erőt adnak. Míg a pasikat ez nem érdekli. Ha tetszik, ha nem, a pasik ilyen szempontból sokkal gyengébb jellemek , mint a nők.


"

Nem ezt látni. Általában, mivel a nőnél maradnak a gyerekek, sok esetben ő marad a közös otthonban."


Hát még szerencse. Mit gondoltál? A nő pakol 3 gyerekkel, te pedig ülsz majd a házban egyedül, mint egy here?


Na hagyjál lógva szombat este a depis hülyeségeiddel.

tegnap 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:

43/44


Nem mondom, hogy nincs igazad. Gondolom évekig párkapcsolatban éltek, jó darabig jegyben jártak. Miért nem volt a pucájában senkinek sem annyi vér a családból, hogy ezeket már akkor tisztázzák a lánnyal? Miért kellett ezekkel a nagy ötletekkel megvárni, hogy összeházasodjanak?


Ha ezeket már a párkapcsolat alatt közlik a lánnyal, és ezek tudatában házasodik össze, akkor teljesen érthető a sztori, így viszont csak áskálódás. Főleg, hogyha a fiút nem is érdeklik ezek a dolgok, csak az anyós kavarja utólag a háttérben a kakaót.

tegnap 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 A kérdező kommentje:

"Ha már ennyire tudod a pontos összeget, akkor csak volt hozzá bőr az arcodon, hogy rákérdezz a pontos összegre, mert fúrta az oldalad."

Nem, a menyünk mondta el, hogy mennyire rosszul esik neki az, hogy az esküvőnél sem segítettek semmit, csak a feszültséget keltették és amíg én ruhapróbákra jártam vele, mindenhol, ahol tudtunk, fizettünk, addig az anyja és az apja odaállított ennyi pénzzel, de cserébe még a 18. unokatestvér meghívása miatt is verték az asztalt.


"A bulizós, nyaralós részre nem is reagálok."

Jobban is teszed, elnézve a többit, amit idebüfögtél...


"Kíváncsi lennék ez a nagyobb, új kocsi milyen szövegkörnyezetben hangzott el. Mert eltudok képzelni olyat is, hogy jár a lány most egy kis smarttal például, és abbba megnézem, hogy egy babakocsit hogyan tuszkolsz be. Minden éremnek két oldala van."

Egy 4 éves Hyundai i30-at kapott, neki a vágya évek óta egy német terepjáró és ő arra vágyik igazán, de addig jó lesz a mostani is.


"Úgy gondoltad, hogy soha nem akarnak majd együtt házat vásárolni és meglepetésként ért?"

Nem, én úgy gondoltam, hogy mivel a háznak az árát a fiam teszi össze, ezért ő is lesz a tulajdonosa és ezt szerződésben le is fektetik, esetleges válás esetére.


"Én a lány helyében tényleg azt mondanám, hogy üljetek bele a lakásba, és venném a lapot, hogy lenézitek a szüleimet, a származásomat, és innentől én is s.ggel állnék hozzátok."

Nyugodtan, de akkor lehet fizetni a szalonhelyiség bérléséért, a belvárosi pesti lakás bérléséért, karácsonyi nyaralás helyett lehet maradni itthon és még sorolhatnám... Mert nagyon örül mindennek, ami tőlünk jön és nem kell neki semmit kétszer felajánlani.


"A fiatok helyében pedig elküldenélek ugyanígy melegebb éghajlatra titeket. Ha azzal fenyegetőznétek, hogy ki nevén van a lakás, nagyon gyorsan bemutatnám, hogy milyen nem ismerni a saját unokátokat."

Rendben, akkor lehet boldogulni egyedül az életben, eltartani egy családot úgy, hogy keresel 600 ezret, ebből fizetni az albérletet, autóhitelt, félretenni a nyugdíjas évekre, a gyereknek, vészhelyzetre maguknak.

tegnap 23:50
 47/82 anonim ***** válasza:

Továbbra sem válaszoltad meg, hogy ezeket a kérdéseket miért nem a jegyben járás, és a párkapcsolati státusz alatt tisztáztad.


""A fiatok helyében pedig elküldenélek ugyanígy melegebb éghajlatra titeket. Ha azzal fenyegetőznétek, hogy ki nevén van a lakás, nagyon gyorsan bemutatnám, hogy milyen nem ismerni a saját unokátokat."


Rendben, akkor lehet boldogulni egyedül az életben, eltartani egy családot úgy, hogy keresel 600 ezret, ebből fizetni az albérletet, autóhitelt, félretenni a nyugdíjas évekre, a gyereknek, vészhelyzetre maguknak."


Ezzel pedig bemutattad, hogy inkább lenne fontosabb a rohadt pénz és az egód, mint ismerni a saját unokádat.


Én kiszálltam, hála Istennek az én szüleim normálisak.

tegnap 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 A kérdező kommentje:

Megválaszoltam már:

"Nem, én úgy gondoltam, hogy mivel a háznak az árát a fiam teszi össze, ezért ő is lesz a tulajdonosa és ezt szerződésben le is fektetik, esetleges válás esetére."

Szerintem ez evidens, nem olyasmi, amit évekkel előtte tisztázni kellene.


Nem fontosabb a pénz, de engem nem fog senki zsarolni. Még a saját gyerekem, unokám sem.

tegnap 23:59
 49/82 anonim ***** válasza:

"Nem mondom, hogy nincs igazad. Gondolom évekig párkapcsolatban éltek, jó darabig jegyben jártak. Miért nem volt a pucájában senkinek sem annyi vér a családból, hogy ezeket már akkor tisztázzák a lánnyal? Miért kellett ezekkel a nagy ötletekkel megvárni, hogy összeházasodjanak?"


Mit kellett volna tisztázni a lánnyal egyszerűen nem értem. Azt hogy nem leszünk hajlandóak egyedül állni egy százmilliós lakást vagy házat vagy mi? Mit kell ezen előre letisztázni? Csakis arra tartozik, hogy mennyi pénzt ad, aki adja. Amiben eddig éltek, az a ház is a szülők nevén van.

ma 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 A kérdező kommentje:
Hagyd rá, neki olyan tökéletesen normális szülei vannak, hogy annyit sikerült belénevelniük, hogy ha valami nem úgy megy, ahogy neki tetszik, lehet zsarolni a családot az unokával, meg "s_gget mutatni" nekik, ha nem úgy ugrálnak, ahogy akarja. Szép...
ma 00:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!