Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szólhatunk bele a...

Mennyire szólhatunk bele a fiunk házasságába, ha közös ingatlant szeretnének?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodtak össze.

Rendes kis nő a menyünk, jól kijövünk, viszont, az anyagi viszonyok nem egyenlők. Őt a szülei nem támogatták élete során, az esküvőnél is 100-100 ezret adtak, mint nászajándék (5,2 millió volt a vége). Egyetem alatt is dolgozott, először kollégista volt, aztán a fiunkhoz költözött, együtt vannak 5 éve. Mi vettünk anno lakást a gyereknek, de szeretnének gyerekeket, most, még ősszel terveznek házat venni, kettőn komolyan gondolkoznak, jövő héten megmutatnák nekünk is.

Itt a gond, amin az apjával beszéltünk már, felszínesen megemlítve.

A menyünk a házba semennyit nem tud beletenni. A mostani lakást adják el + felvennék a babaváró hitelt és a fiunknak van még egy nagyobb megtakarítása a nagyszülőktől (a lakás Pesten van, ők itthon, vidéken szeretnének lakni gyerekekkel már). A hitelt is a fiunk fizetné, ő az, aki többet keres. A felesége is dolgozik, de vállalkozóként, azt szokta mondani, hogy még bontogatja a szárnyait és a keresete nagyobb részét visszaforgatja a szalonba (kozmetikus). Kérdeztem a fiamat, ez a gyakorlatban mit jelent, mondta, hogy 70-30%-ban oszlanak meg a kiadások.

Viszont a házat 1/2-1/2 tulajdonrésszel vennék meg. Nem akarok vészmadárkodni, de rengeteg házasság végződik válással, mi is elváltunk az apjával. Hiszem, hogy a jó kapcsolat megmaradása annak köszönhető, hogy a pénzen sosem vitáztunk egy percig sem, a válásnál sem volt kérdés, mit ki visz a házasságból. De ennek, hogy így vennének házat, nem örülünk annyira.

Apja szerint üljünk le vele beszélni, szerintem nem venné ki jól magát, ha a feleségét ebből kihagynánk. Vagy egyáltalán, van értelme szerintetek beszélni erről?

110 millió az egyik, 108 a másik ház, amiket néztek, tehát nem aprópénz, nem olyan, amire legyint az ember egy válásnál.


tegnap 19:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:

Téged nem zsarolhat senki, de majd te zsarolod őket azzal, hogy ki nevén is van a lakás. :D


Ha annyira evidens lenne, akkor nem lennél most ilyen gondban. És nem arról van szó, hogy evidens, nem evidens, hanem arról, hogy gyáva voltál akkor is szóba hozni, mint ahogy most is, mert ide írtad ki inkább a kérdést előbb, hogy önigazolást keress. Nem jogi segítséget kértél, hanem "Mennyire szólhatok bele (UTÓLAG) a fiam házasságába?


Csak érthetetlen, hogy miért írod ki a kérdést, hogyha már úgyis eldöntötted, hogy az elején gyorsan belerondítasz a házasságba. :D Viszont én a helyedben megvárnám, hogy felvegyék előbb a hitelt, csak utána közölném ezeket velük, úgy még egy kicsit még jobban ki tudsz velük szúrni. :D

ma 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:

49/51


Azt ne felejtsd ki a sztoriból, hogy sem a lány, sem a saját fia nincs tisztában jelenleg még az anyós nagy ötletével.

ma 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 A kérdező kommentje:

51-es, én nem tudom, te mit gondolsz? Hogy segítünk valakinek százezreket megspórolni havonta, miközben ő "s_ggel áll hozzánk"?

Nem. Ha ő úgy, akkor mi is, ennyire egyszerű. Nem kötelező a jó kapcsolat, de hidd el, a menyünknek fájna jobban.

ma 00:07
 54/82 anonim ***** válasza:

A tehát még csak nem is 70 30, hanem 100% , és az asszonyka dolgozzon a hitelre? Vagy a törlesztőt majd utalod fiacskának?

Mondd, hogy troll vagy, kérdező, kérlek mondd!

ma 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
70%

50/52


Soha nem volt szükségem arra, hogy zsaroljam a szüleimet, továbbá a szüleimnek sem volt szüksége arra, hogy a gyakori kérdéseken kérdezze meg, hogy mennyire szólhat bele az életembe, mert szerencsére mindig mindent megtudtunk őszintén beszélni. - és nem a pénz volt nekik a fontos, hanem az, hogy boldog legyek.:D

ma 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 A kérdező kommentje:

54, ne haragudj, de miről beszélsz?


55, nem úgy volt, hogy mész innen?

Nem volt rá szükséged, hogy zsarold őket, de ha nem úgy ugráltak volna, vagy olyan irányban nyalják a feneked, ahogy neked tetszik, azonnal megteszed. Látszik a válaszaidból. :)

ma 00:11
 57/82 anonim ***** válasza:

56/56


Bizony, rettegnek tőlem a szüleim. :D


Mutasd meg az itt adott válaszaidat a fiataloknak. Kíváncsi vagyok mi lenne a véleményük rólad. :)

ma 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
70%

Tudod ebben az a legszomorúbb, hogy valójában a fiadat zsarolod. Ha nem az lesz, amit mondok, akkor ránk ne számíts!

Van mit megbeszélnetek, de nem azt, hogy neked mennyire igazad van.

Felnőtt férfi anyjává válni nem egyszerű dolog. De fel kell nőni hozzá, és megtanulni az ő saját, és nem az általad gondolt saját érdekeit nézni. Meg az anyuci megkereti a kakaót mentalitásnál konstruktívabban, a fiad jövőjét, reménybeli apaságát, sikeres, jó házasságát megcélozva gondolkodni.

Szerintem a fiadat nagyon megbántottad ezzel.

ma 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 A kérdező kommentje:
Ismét megkérdezem, nem úgy volt, hogy mész?
ma 00:18
 60/82 anonim ***** válasza:

Úgy volt, de mivel hiányoznék, ezért úgy döntöttem, hogy nem hagyhatlak egyedül.

Másrészt ennyi rosszindulatot ritkán látok, és rossz szokásom katasztrófa turistát játszani.


58/59

Tökéletes válasz.

ma 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!