Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szólhatunk bele a...

Mennyire szólhatunk bele a fiunk házasságába, ha közös ingatlant szeretnének?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodtak össze.

Rendes kis nő a menyünk, jól kijövünk, viszont, az anyagi viszonyok nem egyenlők. Őt a szülei nem támogatták élete során, az esküvőnél is 100-100 ezret adtak, mint nászajándék (5,2 millió volt a vége). Egyetem alatt is dolgozott, először kollégista volt, aztán a fiunkhoz költözött, együtt vannak 5 éve. Mi vettünk anno lakást a gyereknek, de szeretnének gyerekeket, most, még ősszel terveznek házat venni, kettőn komolyan gondolkoznak, jövő héten megmutatnák nekünk is.

Itt a gond, amin az apjával beszéltünk már, felszínesen megemlítve.

A menyünk a házba semennyit nem tud beletenni. A mostani lakást adják el + felvennék a babaváró hitelt és a fiunknak van még egy nagyobb megtakarítása a nagyszülőktől (a lakás Pesten van, ők itthon, vidéken szeretnének lakni gyerekekkel már). A hitelt is a fiunk fizetné, ő az, aki többet keres. A felesége is dolgozik, de vállalkozóként, azt szokta mondani, hogy még bontogatja a szárnyait és a keresete nagyobb részét visszaforgatja a szalonba (kozmetikus). Kérdeztem a fiamat, ez a gyakorlatban mit jelent, mondta, hogy 70-30%-ban oszlanak meg a kiadások.

Viszont a házat 1/2-1/2 tulajdonrésszel vennék meg. Nem akarok vészmadárkodni, de rengeteg házasság végződik válással, mi is elváltunk az apjával. Hiszem, hogy a jó kapcsolat megmaradása annak köszönhető, hogy a pénzen sosem vitáztunk egy percig sem, a válásnál sem volt kérdés, mit ki visz a házasságból. De ennek, hogy így vennének házat, nem örülünk annyira.

Apja szerint üljünk le vele beszélni, szerintem nem venné ki jól magát, ha a feleségét ebből kihagynánk. Vagy egyáltalán, van értelme szerintetek beszélni erről?

110 millió az egyik, 108 a másik ház, amiket néztek, tehát nem aprópénz, nem olyan, amire legyint az ember egy válásnál.


tegnap 19:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
16%

Ha jó szívvel adná, akkor igen, mindegy. De itt látszik, hogy a kérdező akarja eldönteni meddig maradhat a fia a feleségével. Ettől a hideg kiráz.

Persze szépen rá fogja tolni ezt a fiára, hogy milyen igazságos, meg az ő érdeke. Egy fiatalember egy mindig támogató anyáról ezt elhiszi. Ráadásul nyilván egyke, anyuka eddig is intézkedett, belefolyt mindenbe. Ezután is így lesz. Nem csak a házzal. Szépen fogja a gyeplőt, és igazgat. A gyanútlan fia besétál az anyu így anyu úgy ba. Az asszonyka meg ott lesz egy házasságban, amit az anyós irányít. Nem szólhat, ha szól, a férjét bántja meg. Ha nem szól, maga megy tönkre bele. A fiú nem vált le anyuról, de anyu nem is hagyja.

Brrr.

ma 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:

" De itt látszik, hogy a kérdező akarja eldönteni meddig maradhat a fia a feleségével."


Egyszerűen csak arról van szó, hogy nem akarja, hogy a fiát kisemmizzék és ezzel egyetemben kisemmizzék őt is, hiszen ő állná a ház szinte egészét ha jól értem. Nem kell ezt túlragozni, nem hiszem hogy itt bárki bárkit is irányítani akar. Szerintem ilyen helyzetben mindenkinek az az érdeke, hogy jó legyen a házasság nem pedig az irányítás és a manipuláció. Ha ugyanúgy kifizetné a házat, csak saját névre venné mondjuk ugyanúgy a férj és feleség élvezné, csak a papírforma lenne más. Ha ennyire utálná a menyét szerintem eddig sem támogatták volna őket nem kevés összeggel. Amúgy tényleg nem köteles senki sem adni sem elfogadni, a saját lábukra is állhatnak végre, de abból ház lehet 10 év után sem lenne. Én a feleség helyébe befognám a szám és örülnék ennek is. Ha már több éve házasok és gyerekek is vannak nagy valószínűséggel maguktól oda fogják nekik ajándékozni a házat.

ma 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!