Mennyire szólhatunk bele a fiunk házasságába, ha közös ingatlant szeretnének?
Nyáron házasodtak össze.
Rendes kis nő a menyünk, jól kijövünk, viszont, az anyagi viszonyok nem egyenlők. Őt a szülei nem támogatták élete során, az esküvőnél is 100-100 ezret adtak, mint nászajándék (5,2 millió volt a vége). Egyetem alatt is dolgozott, először kollégista volt, aztán a fiunkhoz költözött, együtt vannak 5 éve. Mi vettünk anno lakást a gyereknek, de szeretnének gyerekeket, most, még ősszel terveznek házat venni, kettőn komolyan gondolkoznak, jövő héten megmutatnák nekünk is.
Itt a gond, amin az apjával beszéltünk már, felszínesen megemlítve.
A menyünk a házba semennyit nem tud beletenni. A mostani lakást adják el + felvennék a babaváró hitelt és a fiunknak van még egy nagyobb megtakarítása a nagyszülőktől (a lakás Pesten van, ők itthon, vidéken szeretnének lakni gyerekekkel már). A hitelt is a fiunk fizetné, ő az, aki többet keres. A felesége is dolgozik, de vállalkozóként, azt szokta mondani, hogy még bontogatja a szárnyait és a keresete nagyobb részét visszaforgatja a szalonba (kozmetikus). Kérdeztem a fiamat, ez a gyakorlatban mit jelent, mondta, hogy 70-30%-ban oszlanak meg a kiadások.
Viszont a házat 1/2-1/2 tulajdonrésszel vennék meg. Nem akarok vészmadárkodni, de rengeteg házasság végződik válással, mi is elváltunk az apjával. Hiszem, hogy a jó kapcsolat megmaradása annak köszönhető, hogy a pénzen sosem vitáztunk egy percig sem, a válásnál sem volt kérdés, mit ki visz a házasságból. De ennek, hogy így vennének házat, nem örülünk annyira.
Apja szerint üljünk le vele beszélni, szerintem nem venné ki jól magát, ha a feleségét ebből kihagynánk. Vagy egyáltalán, van értelme szerintetek beszélni erről?
110 millió az egyik, 108 a másik ház, amiket néztek, tehát nem aprópénz, nem olyan, amire legyint az ember egy válásnál.
86 amig nincs nagy vendegkore a mennynek addig hogy dolgozzom tobbet? Valszeg azert van csak 2-3 napot mert ennyi idopontja van.
A baratnom 4 honapja kezdett dolgozni masszorkent. Van olyan hete h 1 vendege van van h 4-5. De majd szepen lassan lesz tobb is! Egy valakozast be kell karatni inditani. Kozmetikust kormost masszort fodraszt nem szivesen valt az ember. Max akkor ha szuli megy vagy elkoltozik vagy mas oka van a szolgaltatas kiesesben.
Kozmetikus tud dolgozni baba mellett is. Ha haz olyan akkor ki lehet alakitani benne egy szobabaol szalont. Nem kell berleti dijjat fizetni.
"Nem úgy kell hozzáállni, hogy úgyis elválnak."
Be kellene már ezt fejezni. Senki sem úgy tervez, mégis rengetegen elválnak. A saját pénzedet meg nagy balgaság lenne odalökni és felesleges is.
Kérdező, vegyétek meg saját névre a házat, nem tudom, hogy megy nektek, gondolom nagyon jól, de százmilliós tételnél illene szerintem a gyerekeknek a felét megteremteni, tehát nekik fejenként 25%-ot. Ha te meg úgy gondolod, hogy neked kötelességed biztosítani, jogosan gondolod, hogy akkor a másik oldalról is illő lenne támogatni. Rá ne írasd a menyedre, nem is tudom ez hogy lehet kérdés. A két zöldfülűnek egy dologhoz van joga. Megköszönni ezt a nem mindennapi segítséget, sokan a tizedének örülnének!
Ez a baj azzal ha a szulok gazdagok a a gyerek valasztotja szegeny.
Mindig a penzen megy a harc pedig ha feldobjak a talpukat ugyis az ovek lesz minden.
Azt azért végképp a pofátlanság tetejének tartom, hogy a kisasszony még a hiteltörlesztőbe sem hajlandó beszállni, mert ő “bontogatja a szárnyait”. Hát azért a lófaroknak is van vége.
Nem tehet róla, hogy szegény családból jött és nem tud milliókat beleadni, az is érthető, ha mondjuk 200 ezret keres jelenleg, akkor nem tud sokat beleadni egy 300 ezres havi törlesztőbe, na de hogy egyetlen forintot sem, ez tényleg égbekiáltó pofátlanság.
Teljesen jogos egy szülő részéről, ha sokmilliós vagyont kíván adni a gyerekének, akkor azt olyan feltétellel adja, hogy az legyen a gyereke külön vagyona. Ez nem jelenti azt, hogy a gyereke házastársa ne élvezhetné annak előnyét, hogy pl nem kell albérletre költeni, de ha saját ingatlant szeretne, azt teremtse meg magának, vagy teremtsék meg együtt közösen a házastársával. Tény, hogy arról nem tehet, hogy őt nem támogatják a szülei, de ez nem jár együtt azzal, hogy akkor majd a házastársa szüleinek vagyonát kapja meg.
Más a helyzet, ha valaki a saját maga által megteremtett vagyonát akarja megosztani a házastársával, szíve joga, de jelen esetben a szülei vagyonával szeretne a fiú nagylelkűsködni. Ez etikátlan a szülőkkel szemben és ha a vagyontalan fél nem aranyásó, ezt a gesztust el sem fogadja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!