Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan nagy kérés a...

Tényleg olyan nagy kérés a felnőtt gyerektől, hogy vegye fel az anyjának a telefont?

Figyelt kérdés

26 éves a fiam. Amióta elköltözött azóta alig tudok róla valamit. Heti egyszer meglátogat, de akkor sem mesél sokmindent. Viszont, amikor hívom őt sokszor nem veszi fel, vagy csak a sokadik hívásra veszi fel ès fel van háborodva, hogy miért kell őt hívogatni. Én csak pár percet akarok vele beszélni, hogy mégis mi van vele, mi volt a munkában, mi ebédelt, de neki ez nem tetszik, mert fárasztó erről beszélgetni. De, akkor mégis miről beszélgessek vele? Akármit mit kérdezek, mindenre csak egy-két szavas választ kapok.

Viszont nem igaz, hogy nem direkt csinálja. Érdekes a haverjainak egyből feltudja venni. A múltkor is épp nálam volt, amikor hívta a barátja, na neki rögtön feltudta venni.

Egyszerűen nem tudom, már mit tegyek.. Volt olyan, hogy direkt nem hívtam napokig, 4 nap után hívott fel..



aug. 13. 16:36
 81/101 anonim ***** válasza:
34%

"De, ez pontosan így van. Kire hajtasz inkább? Egy magabiztos csajra, akihez nehéz közeledni, vagy egy bárkivel szóba álló, gyámoltalan kisegérre? Melyik a nagyobb öröm, ha sikerül meghódítanod? Na látod..."


Továbbra is bullshit.


Az ismerkedési szokásaimba nem megyek bele. Amennyiben a szimpátia és vonzalom hiányzik, az fog örömmel eltölteni, hogy lekopik rólam az illető.

aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 anonim ***** válasza:
75%

Egyik ismerősöm azt mondta a fia azért nem mondja meg a barátnője nevét, mert legutóbb mikor így tett, anyuka lenyomozta facebookon, ki is ez a nő:D

Rá is írt, napjában többször is.

aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/101 anonim ***** válasza:
83%

Nekem annyira furcsa, hogy vannak családok, ahol a szülők és a felnőtt gyerekeik nem tudnak egymással érdemben kommunikálni. Mindig azt éreztem természetesnek, hogy a szülő-gyerek kapcsolat egy idő után átalakul valamennyire két felnőtt ember kapcsolatává, akik tudnak egymással felnőtt emberként beszélgetni, de amit te leírtál, az nagyon nem ilyen, és néha másoknál is látom ezt, de nem értem. Te más felnottektol is azt szoktad kérdezni, hogy mit ettek, meg mi volt a munkában?

Én gyakran beszélek az anyámmal, vagy ő hív, vagy én őt, de simán tudunk egy órát beszélgetni, mert van miről. Vannak közös témák, amik mindkettőnket érdekelnek. De soha nem hívott még fel azzal, hogy mit ettem aznap. Olyanról szoktunk beszélgetni, hogy ki mit olvasott (kb ugyanazt a műfajt szeretjük), ki merre járt és ott mi történt, meg úgy általában történéseket beszélünk meg, de általában az érdekel, hogy arról a másiknak mi a véleménye, mit gondol erről vagy arról. De szerintem két felnőtt így beszélget amúgy is, nem úgy, hogy az egyik kikérdezi a másikat, hogy mit csinált.

De én a 17 éves fiammal is így szoktam beszélgetni, meg a férjemmel is, meg a férjem anyukájával is.

aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 anonim ***** válasza:
54%
83, mi szoktunk arról is, főleg mióta kisgyerekem van, hogy mi az ebéd nálunk, nyilván másról is szoktunk, de nem értem, miért hell a hattyú halál ilyenek miatt.
aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/101 anonim ***** válasza:
77%
79-es. Az egy dolog, hogy mosdóban vagy (az is bosszantó ugyan), de gondold el ha épp nő van nála, forrósodik a levegő... Vagyis csak forrósodna mert folyamatosan hívja az anyja 🤷🏼‍♀️. Nem egyszer, ha nem veszi fel újra és újra. Biztos kellemes, hogy amiatt a fontos kérdés miatt, hogy "mit ettél" felkell venni a telefont. 26 éves, a hormonjai még az egekben, egyedül él, nem este a takaró alatt fog szexelni, hanem lehet pont délután, munka után viszi fel a nőt. Vagy ment el randira. Vagy simág csak vendége van. Esetleg pihenne...
aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 anonim ***** válasza:
20%
A 80-asnak igaza van, lehet lepontozni, majd akkor értékelitek át a mostani bunkó felfogásotokat, ha a szüleitek már nem élnek. És abszolút nem érdekel a véleményetek, hiába hőbörögtök, ez így van és kész.
aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/101 anonim ***** válasza:
75%

"Nem értem ez a sok kommentet, ahol azt bizonygatják, milyen normális, hogy egy felnőtt heti egy alkalommal beszél az anyjával."


Én azokat nem értem, akik a szeretetet mindenáron mértékben akarják számítani, pl. hívások száma és ezt a mértéket igyekeznek ráverni mindenkire.


Továbbra sem arról van szó, hogy mi a "normális".


Arról van szó, hogy léteznek szabad egyének, egyéni igényekkel. Ha valaki nem szeret/akar/tud naponta telefonálni és fecsegni a nagy büdös semmiről, akkor azzal nincs mit csinálni. Nem lehet ráerőltetni, hogy "márpedig hívjál fel", mert azzal csak rosszabb lesz a helyzet.


"ahol jó a viszony, szeretet, jó kapcsolat van, ott naponta-kétnaponta beszélnek egymással"


Én ezt inkább azoknál látom, ahol nem tudnak egymásról leszakadni ezért kell a kapcsolattartás, vagy nincsen egyéb társaságuk. De van akinek megvan a maga élete és nincs kötelező telefonálgatás, beszélnek akkor, ha van miről. Nincs számszerűsítve. Nekem volt, hogy naponta beszéltem anyámmal, mert annyi történés volt, meg volt hogy hetekig nem beszéltünk, mert örültem, hogy hazaérek.

aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/101 anonim ***** válasza:
74%

"Sajnos elidegenednek az emberek egymástól"


Nem idegenednek el egymástól, szimplán csak felnőttként jogod van megválasztani a magad társaságát akkor is, ha az nem a vér szerinti családod. Ezt támasztja alá az, hogy a barátaival tartja a kapcsolatot az illető.


"Látom, sok az önállósodni vágyó kisfióka"


Nem, ők csak normális emberek.

aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 anonim ***** válasza:
19%

"Ezek az emberek majd akkor fogják hiányolni az anyjukat, ha már nem lesz"


Tehát azt állítod kedves önállósodásra képtelen fióka, hogy te, aki naponta beszélsz anyáddal nem fogod hiányolni? Hát nem csodálom :D

aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/101 anonim ***** válasza:
29%

"te, aki naponta beszélsz anyáddal nem fogod hiányolni? "



Ezt te hol olvastad ?


"önállósodásra képtelen fióka, "? Mitől lennék az? :)



Ahhoz képest, mosok, főzök, takarítok magamra és a kislányomra. Ja, őt is tudom nevelni, csak nekem nem derogál az anyámmal normálisan beszélgetni, hogy mi van velünk. :) mit főzök ma, pl már ma is beszéltünk róla. Nem azért, mert nélküle képtelen lennék megcsinálni.

aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!