Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan nagy kérés a...

Tényleg olyan nagy kérés a felnőtt gyerektől, hogy vegye fel az anyjának a telefont?

Figyelt kérdés

26 éves a fiam. Amióta elköltözött azóta alig tudok róla valamit. Heti egyszer meglátogat, de akkor sem mesél sokmindent. Viszont, amikor hívom őt sokszor nem veszi fel, vagy csak a sokadik hívásra veszi fel ès fel van háborodva, hogy miért kell őt hívogatni. Én csak pár percet akarok vele beszélni, hogy mégis mi van vele, mi volt a munkában, mi ebédelt, de neki ez nem tetszik, mert fárasztó erről beszélgetni. De, akkor mégis miről beszélgessek vele? Akármit mit kérdezek, mindenre csak egy-két szavas választ kapok.

Viszont nem igaz, hogy nem direkt csinálja. Érdekes a haverjainak egyből feltudja venni. A múltkor is épp nálam volt, amikor hívta a barátja, na neki rögtön feltudta venni.

Egyszerűen nem tudom, már mit tegyek.. Volt olyan, hogy direkt nem hívtam napokig, 4 nap után hívott fel..



aug. 13. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/101 anonim ***** válasza:
89%

,,Csak azt nem tudom, hogy miért."


Szövegértelmezés. Le lett írva, miért, olvassgass vissza. 🤦‍♀️

aug. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/101 anonim ***** válasza:
82%
Na, hergelkamu megérkezett. És már közel 30-an be is kaptátok a horgot.
aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/101 anonim ***** válasza:
92%
Ha lesz barátnője biztos nem fog otthon kotlani hetente. Mi kB havonta megyünk vőlegényem anyukájához, pedig ő egy tündéri nő, nagyon szeretem. De nem mennék oda hetente. Bár valószínűleg ő sem szereté hogy mindig menjunk, van saját élete, utazgat, barátnőzik. Heti egyszer beszélnek hosszabban telefonon, de senki nem szeretné, hogy naponta hivogassák olyan banális kérdésekkel, hogy mit evett.
aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/101 anonim ***** válasza:
88%

"Azt bevallom, hogy a férjemmel nem jó a házasságom, most ebbe nem mennék bele, mert nem ide tartozik."

Nézd, nem véletlen kérdeztem. Anyós dettó ilyen, mert a férjével gáz a kapcsolat.

Az öszes ilyen helyzetben levő nő, foggal-körömmel ragaszkodik a sokszor egyszem gyerekéhez, főleg fiához.

Nem látod be, de ez az alapprobléma, hogy együtt élsz egy férfivel és nem jó vele az életed.

Meg egy kicsit unalmas is lehetsz, ha csak ilyeneket tudsz kérdezni.

Mi a foglalkozásod?

A fiadnak?

Legalább erről tudnátok beszélni, de amiket kérdezel ezt a férjeddel kellene megbeszélned.

Magányos vagy egy házasságban és el nem tudom képzelni milyen értelmes/tartalmas/szórakoztató hobbid lehet.

Hány éves vagy?

Olyan öregasszonyosnak tűnsz. :(

aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/101 A kérdező kommentje:
35: 58 éves vagyok. Portás vagyok egy középiskolában. Amúgy a festés a hobbim
aug. 13. 18:03
 36/101 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy nem akarok senkit megbántani, de azt látom, hogy leginkább a céltalan "a gyerek a mindenem" szülők lesznek ennyire világtalanok. Akik azért gyártottak gyereket, hogy az ott legyen nekik életük végéig mint egy mindenes aki egyszerre pár, barát, gyerek és házi kedvenc aki szórakoztat.
aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/101 anonim ***** válasza:
89%
Nincs meg köztetek az a bizalmi jó viszony, meg közös témáitok sincsenek. Amúgy miért ne lehetne beszélgetnetek néha, mint anya és fia? Légy közvetlenebb, és ne tolakodó. Barátian közelíts felé, és ne elszámoltatóan. Lehet próbálkozni, de ha így sem nyit feléd, akkor nem kell eröltetni. Valószínűleg rossz tapasztalatai vannak régről veled kapcsolatban. Lehet túl szigorúan nevelted, vagy neveltétek az apjával, és távolságtartóan. Ja és hagyd, hogy ő beszéljen arról ami érdekli. Úgy beszélj vele, mint akit komolyan érdekel, hogy mi van vele, hogy él, mik érdeklik. Meg mond azt, hogy bármikor bátran fordulhat hozzád, és hívjon ő ha valamiben segíthetsz, mert te mindig ott vagy neki.
aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/101 anonim ***** válasza:
89%

Nekem apukám ilyen hívogatós, amikor Ausztriában laktam 4 évig akkor hetente hívott, pedig amúgy 2-3 hetente még haza is látogattam, anyám a 4 év alatt csak 1x hívott, de akkor is csak azért, mert apám mondta neki.


36/F

aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/101 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit OFF: Szerintem pont ez a felnőttkor szépsége, hogy magunk választjuk meg valamilyen szinten a társaságunkat. Barátainkat, munkatársainkat de még a családtagjainkat is.


Munkahelyen felmondhatunk, hobbinkat, mozgási körünket magunk választjuk. És adott esetben megtalálhatjuk azokat az embereket akiket családként szeretünk.


Mert sajnos van, hogy a vér szerinti családtagjainkkal annyira távol állunk egymástól, hogy nincs értelme kapcsolatot fenntartani.

aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/101 anonim ***** válasza:
91%

Hülyét is kapnék jesszusom ha mindennap beszélnem kéne anyukámmal, vagy mamáimmal. Miről?

Lehet hogy nekik érdekes, hogy mit ettem, vagy hogy egytől egyig ismerjék a barátaimat, munkatársaimat, hogy ma hányszor voltam kinn a csarnokban és hogy melegem volt, de nekem nem.

Nehogy már kényszerítsem magam életem minden pillanatának megosztására, ha egyszer nincs kedvem, fárasztó, nem olyan típus vagyok stb. Már 15 évesen is untam azt a kérdést, hogy mi volt az iskolában, mi volt a menzám. Semmi bakker. Az anyám amúgyis az anyám, nem a barátnőm. Vannak barátnőim, van saját korosztályom, van saját életem.


Neked szemmel láthatólag nincs. Tipik az vagy aki már azt sem tudja mit csinált, mikor még nem volt gyereke.


Sőt. Az egyetemen több olyan csaj, srác ismerősöm is volt, akik amiatt nem találtak párt, mert minden este pontban 7-kor egy órás kötelező pofavizitet kellett tartani. Ha a gyerek nem vette fel a telefont, akkor jöttek az sms-ek. Volt akinek a szobatársát is zaklatták, hogy mi van a gyerekemmel, nem veszi fel a telefont.


Édesanyámmal és apukámmal két hetente beszélünk, havonta találkozunk. Ennyi nekem elég. Lehet, hogy nekik nem, de akkor itt az ideje felfedezniük a környezetüket.

Egyik nagyanyám mai napig megpróbál sakkban tartani, 4-5 naponta hív és elmondja milyen csúnya dolog, hogy nem hívom fel 2 naponta. Majd ez a beszélgetés zajlik le, minden héten:


Hogy vagy?

Jól.

Milyen az idő ott?

Jó.

Mit csináltál ma?

Pihentem.

Főztél ma?

Igen.

Mit?

Paprikáskrumplit.

Na jól van, akkor nem zavarlak, szia!

Szia.


Sokszor már gyomoridegem van ha jön a hétvége, mert tudom ha valamit akar, akkor 10 nem fogadott hívás lesz a telefonomon.

És nem azzal az 5-10 perces hívással van baj. Hanem az elvárással, hogy ez kell, akkor is, ha nincs mit mondanom.

aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!