Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan nagy kérés a...

Tényleg olyan nagy kérés a felnőtt gyerektől, hogy vegye fel az anyjának a telefont?

Figyelt kérdés

26 éves a fiam. Amióta elköltözött azóta alig tudok róla valamit. Heti egyszer meglátogat, de akkor sem mesél sokmindent. Viszont, amikor hívom őt sokszor nem veszi fel, vagy csak a sokadik hívásra veszi fel ès fel van háborodva, hogy miért kell őt hívogatni. Én csak pár percet akarok vele beszélni, hogy mégis mi van vele, mi volt a munkában, mi ebédelt, de neki ez nem tetszik, mert fárasztó erről beszélgetni. De, akkor mégis miről beszélgessek vele? Akármit mit kérdezek, mindenre csak egy-két szavas választ kapok.

Viszont nem igaz, hogy nem direkt csinálja. Érdekes a haverjainak egyből feltudja venni. A múltkor is épp nálam volt, amikor hívta a barátja, na neki rögtön feltudta venni.

Egyszerűen nem tudom, már mit tegyek.. Volt olyan, hogy direkt nem hívtam napokig, 4 nap után hívott fel..



aug. 13. 16:36
 61/101 anonim ***** válasza:
13%
61: De, ez pontosan így van. Kire hajtasz inkább? Egy magabiztos csajra, akihez nehéz közeledni, vagy egy bárkivel szóba álló, gyámoltalan kisegérre? Melyik a nagyobb öröm, ha sikerül meghódítanod? Na látod...
aug. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 anonim ***** válasza:
8%

Nem értem ez a sok kommentet, ahol azt bizonygatják, milyen normális, hogy egy felnőtt heti egy alkalommal beszél az anyjával.


Én azt látom a saját környezetemben, hogy ahol jó a viszony, szeretet, jó kapcsolat van, ott naponta-kétnaponta beszélnek egymással. Az én férjem is felhívja 1-2 naponta az anyját pár percre, ők nagyon jóban vannak, a tesója is minsennap vált pár szót anyósommal. A barátnőim, akik jóban vannak az anyjukkal, szintén majdnem mindennap beszélnek pár percet.

aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 anonim ***** válasza:
14%
63: Sajnos elidegenednek az emberek egymástól, a kommentek nagy része is ezt támasztja alá.
aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 anonim ***** válasza:
92%

Nem elidegenedés.

De ha nincs miről beszélgetni...

Nem mindenki szereti, ha naponta beszámolót kell tartania arról, hogy mi történt vele aznap.


Kirepült a családi fészekből, nem kell minden nap hívni, elég 3-4 naponta.

Főleg, ha minden héten személyesen is látogat.

A többi napon hagyd élni.

Lehet, hogy még ő maga is keresni fog, ha lesz mondanivalója.

De ha naponta "zaklatod" azért, hogy értelmetlen dolgokról beszélgess vele, előbb-utóbb megunja és a látogatást is ritkítani fogja.

aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 anonim ***** válasza:
96%
Mert hetente egyszer is simán meg lehet beszélni a dolgokat. Mi nagyon jóban vagyunk mindkt oldali szülőkkel, de nem hívogatjuk egymást naponta. Kivéve így az esküvő előtti héten, most elég sokat :D. De amúgy van egy messenger csoport, benne van mindenki, összes tesó, szülők, ha valami érdekes történik, vagy olyan helyen vagyunk küldünk képet. De csak azért, hogy megkérdezze mit evett, szerinem nevetséges telefonálgatni.
aug. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 anonim ***** válasza:
86%

Szörnyű egy ilyen szülő.

Nem tud mit kezdeni magával.

Ez a telefoncsögetés pedig rohadt idegesítő.

Van, aki azzal sem beszél naponta, akivel érdekes dolgokról tud.

Milyen az idő, mit ettél, hát ezt fel sem fogom ezt hogy bírja valaki hallgatni. . .

aug. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/101 anonim ***** válasza:
92%

26éves, felnőtt, külön élő férfi. Miről kéne naponta beszélnie? Az egymás utáni sok hívás meg vészhelyzetben megérthető, ha mindenáron elkell érni, másképp nem. Felhívom, nem veszi fel, akkor majd visszahív vagy írok neki egy üzenetet, hogy hívjon vissza. Dolgozik, házimunkázik, pihen, sportol, bulizik, valami dolga van.

Már rég külön élünk, gyerekünk is van. Mégse hívogatjuk naponta egymást sem a szüleimmel, sem anyósomékkal (pláne nem "erőszakosan", hogy addig hívom, amig fel nem veszi). Pedig jó a kapcsolat mindkét irányba. Heti 1x vagy 2x beszélünk velük, attól függően történt-e valami említésre méltó vagy olyan, amit megakarunk osztani a másikkal. Szép is lenne, ha minden nap bekéne jelentkeznünk mindkét félnek, hogy mit ettünk vagy mit csináltunk aznap.

aug. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 anonim ***** válasza:
83%
Jesszus, megint egy matrica szülő 😂 Hagyd békén, bírd ki nélküle, az kajálás téma baromi unalmas... Azt ne mesélje el neked, hogy milyet és mekkorát szart??? Majd elmondja neked az életed részleteit, ha felgyűlt az infó és van mit(!) elmondani.
aug. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/101 anonim ***** válasza:
85%

Én sem veszem fel anyámnak mert félelmetes, hogy képes lenne minden nap hívogatni, meg bájcseverészni.


MIÉRT? Miért nem képes felfogni, hogy felnőttem, saját önálló életem van, amibe nem tartozik bele a kétnaponta beszámolás?


Nem veszem fel. Heti egyszer beszélünk MOST MÁR, de volt idő, amikor féléven át megszakítottam vele a kapcsolatot, pont azért, mert állandóan a sggemben lett volna, és naponta 20x hívott.


Az ilyen ember keressen hobbit magának, de szálljon le az önálló életet élő gyerekéről.

aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/101 anonim ***** válasza:
5%
Látom, sok az önállósodni vágyó kisfióka. Ezek az emberek majd akkor fogják hiányolni az anyjukat, ha már nem lesz. Akkor bezzeg jólesne, ha felhívna...
aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!