Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan nagy kérés a...

Tényleg olyan nagy kérés a felnőtt gyerektől, hogy vegye fel az anyjának a telefont?

Figyelt kérdés

26 éves a fiam. Amióta elköltözött azóta alig tudok róla valamit. Heti egyszer meglátogat, de akkor sem mesél sokmindent. Viszont, amikor hívom őt sokszor nem veszi fel, vagy csak a sokadik hívásra veszi fel ès fel van háborodva, hogy miért kell őt hívogatni. Én csak pár percet akarok vele beszélni, hogy mégis mi van vele, mi volt a munkában, mi ebédelt, de neki ez nem tetszik, mert fárasztó erről beszélgetni. De, akkor mégis miről beszélgessek vele? Akármit mit kérdezek, mindenre csak egy-két szavas választ kapok.

Viszont nem igaz, hogy nem direkt csinálja. Érdekes a haverjainak egyből feltudja venni. A múltkor is épp nálam volt, amikor hívta a barátja, na neki rögtön feltudta venni.

Egyszerűen nem tudom, már mit tegyek.. Volt olyan, hogy direkt nem hívtam napokig, 4 nap után hívott fel..



aug. 13. 16:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem tiszteled meg azzal, hogy elfogadod felnőtt emberként, akkor ne csodálkozz, hogy igyekszik messziről elkerülni.


"amikor hívom őt sokszor nem veszi fel"


Mondjuk azért, mert van élete?


"csak a sokadik hívásra veszi fel és fel van háborodva, hogy miért kell őt hívogatni"


Tök jogos a felháborodása. Én sosem értettem azokat a szellemileg sérülteket akik nem értik meg, hogy ha elsőre nem veszem fel a telefont akkor nem fogom másodjára, harmadjára, tizedjére sem és majd visszahívom őket, ha kedvem, időm tartja.


"mi van vele, mi volt a munkában, mi ebédelt, de neki ez nem tetszik, mert fárasztó erről beszélgetni"


Nyilván fárasztó, ezek tipikusan beszélgessünk a semmiről témák. Egyszerűen halál unalmasak. Nekem például a munkám nagy részében nem történik semmi, nincs miről beszélni, arról meg főleg nincs mit mondani, hogy rántott húst ettem ma is rizzsel.

aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
92%

Nyomasztod, erőszakos vagy.

Hagyd békén!

(21 és 17 éves fiaim vannak, remélem, soha nem leszek ilyen mint te)

aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
90%
Anyaként írom, hasonló korú lehetek, mint te, hogy hagyd élni. Beszéld meg vele, hogy heti kétszer beszéltek 10 percet, neki is kényelmesebb lesz. Ha minden nap tudni akarsz róla, mert aggódós vagy, kérd meg, hogy esténként írjon egy SMS-t, hogy jól van. Ha nem telepszel rá, esélyes, hogy jobban fog keresni, mert nem nyomasztod. Éld az életed.
aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 anonim ***** válasza:
94%
Heti egyszer nemhogy telefonál, hanem elmegy hozzád személyesen! Mit akarsz még? Ez már jóval több, mint amennyit sok felnőtt ember meg akar és/vagy tud tenni.
aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
5%

Nem tudom, miért osztjátok le a kérdezőt most mi olyan erőszakos abban, hogy 1-2 naponta beszélne pár szót a gyerekével?


Nektek anyir nincs igényetek a felmőtt gyereketekre, hogy heti egyszer beszélni elég vele?

aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 A kérdező kommentje:

1: Én értem ami írsz, de ha másról meg végkép nem hajlandó beszèlni?

-Milyen volt a nyaralás?

-Jo volt, fürödtünk sokat


-Milyen volt a buli tegnap?

-Jó volt

-Ki voltak ott?

-Kollégák

-De azon belül?

-NEM FOGOM ELSOROOLNI, ÚGY SE ISMERED ŐKET

aug. 13. 16:52
 7/101 anonim ***** válasza:
83%

6.

Ez borzasztó!

Nincs életed?

Betevő fütyi?

Hobbid?

aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
92%

"Egyszerűen nem tudom, már mit tegyek."

Keress klinikai szakpszichológust, mondd neki, hogy problémát jelent neked, hogy a fiad le akar válni.

aug. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
93%

26 éves. Van munkája, barátai, esetleg háztartási teendői.


Heti 1x meglátogat, ha hiányzol neki, akkor felhív.


Teljesen felesleges hívogatnod, pláne 100x,ha nem veszi fel.


Nem egy féltékeny feleség vagy, hanem az anyja.


Legyél ott, ha szüksége van rád, de ne legyél túl sok, mert akkor még ennyit sem fogsz belőle kapni.



U. I.:


A kérdéseid pedig még egy 18 éves gimist is fárasztanának, nem egy dolgozó felnőttet.

"Mi volt a munkában? Mit ebédeltél?" jujj

aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 A kérdező kommentje:
7: De dolgozok, de attól meg az ember csak kiváncsi a gyerekére
aug. 13. 16:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!