Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan nagy kérés a...

Tényleg olyan nagy kérés a felnőtt gyerektől, hogy vegye fel az anyjának a telefont?

Figyelt kérdés

26 éves a fiam. Amióta elköltözött azóta alig tudok róla valamit. Heti egyszer meglátogat, de akkor sem mesél sokmindent. Viszont, amikor hívom őt sokszor nem veszi fel, vagy csak a sokadik hívásra veszi fel ès fel van háborodva, hogy miért kell őt hívogatni. Én csak pár percet akarok vele beszélni, hogy mégis mi van vele, mi volt a munkában, mi ebédelt, de neki ez nem tetszik, mert fárasztó erről beszélgetni. De, akkor mégis miről beszélgessek vele? Akármit mit kérdezek, mindenre csak egy-két szavas választ kapok.

Viszont nem igaz, hogy nem direkt csinálja. Érdekes a haverjainak egyből feltudja venni. A múltkor is épp nálam volt, amikor hívta a barátja, na neki rögtön feltudta venni.

Egyszerűen nem tudom, már mit tegyek.. Volt olyan, hogy direkt nem hívtam napokig, 4 nap után hívott fel..



aug. 13. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 anonim ***** válasza:
93%

"-Kollégák

-De azon belül?

-NEM FOGOM ELSOROOLNI, ÚGY SE ISMERED ŐKET"


Mondd meg őszintén, mennyivel lennél előbbre, ha felsorolná, hogy ott volt Kovács Jocó, Szabó Andi, Peti, Zoli, meg az öreg Sanyi bácsi is?


Milyen kérdések ezek, de komolyan? Megértem a fiadat, naponta hívogatod, és a semmiről akarsz beszélgetni vele. Van olyan rokonom, akinek már fel sem veszem a telefont, mert ő meg a másik oldal: nem engem akar kifaggatni részletesen talán még a székletem állagáról is, hanem levegővétel nélkül mesél 15-20 percen keresztül olyan emberekről, akik neki ismerősei, de én soha életemben nem találkoztam velük. Ő is hisztizett, amikor rájött, hogy csak ő nem tud elérni telefonon, mindenki más igen. De nem és nem érti, hogy miért van ez.

aug. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/101 anonim ***** válasza:
93%
Az pont elég, ha ő 4 naponta felhiv téged, hidd el.
aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/101 anonim ***** válasza:
59%

10.

Mondjuk nem azt feltételeztem, hogy nem.dolgozol.

Menj már ezzel a sztahanovista, munkaalapú társadalmas irreleváns válaszoddal...

Hanem van-e életed, miuán a munka szent oltárán áldoztál? Ennyire unatkozol otthon?

Van-e palid beszélgetni, dugni?

Barátnőid, cukrászda, kavézó, étterem, színház, mozi együtt és velük is beszélgetni?

Mi a hobbid? Sport? (mondjuk ennek a típusnak, mint te tuti nem ez, utazás, túrázás, olvasás, nyelvtanulás? na ezek sem tuti 😂)

aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/101 anonim ***** válasza:
89%

Egy 26 éves férfi már nem akar mindennap az anyukájával beszélgetni telefonon, hogy mi volt az ebéd és kik voltak a bulin.

A kamasz fiam, aki itthon él még természetesen, ő sem akar már napi pletyit tartani. Tartsd tiszteletben.

aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 anonim ***** válasza:
92%

"Nektek anyir nincs igényetek a felmőtt gyereketekre, hogy heti egyszer beszélni elég vele?"


Ez nem igény, hanem egyén és intelligencia kérdése.


Ha nem jó a kapcsolatuk (és ez alapján nem az) akkor felesleges erőltetni, nem lesz jó.


Valahol érthető, hogy egy felnőtt férfi nem akar naponta beszámolót tartani az anyjának arról, hogy evett-e rendesen és dolgozott-e rendesen.

aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/101 anonim ***** válasza:
95%
Már akkor is kilehetett ezzel a fiad hócipője,mikor még kisiskolás volt. El tudom képzelni,ahogy kifaggatod otthon mielőtt ehetne vagy tanulhatna. Akkor is csak lefutottad a kötelező kérdéskört,és megnyugodtál? Mi volt az ebéd? Hányast kaptál? Stb...Viszont a kérdéseid közt nem látok olyat,hogy hogy vagy? Hogy érzed magad? Segítsek valamit? A te kérdéseid inkább ellenőrző kérdéseknek tűnnek. Mintha be kellene számolnia az élete minden percéről. Ez mindenkinek nyomasztó lenne. Vedd észre,hogy próbál menekülni tőled. Szegény fiadat már most sajnálom,ha lesz egy barátnője. De a leendő menyed is fog ideírni,hogy hogy vakarjon le egy rámenős anyóst. Isten óvja tőled.
aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/101 anonim ***** válasza:
91%

Én hetente-kéthetente látom a lányomat, akkor a lényeges dolgokat megbeszéljük, meg pár lényegtelent is, ami érdekel minket.

Hívni csak nagyon fontos esetben szoktam, nem tudom, épp hogy dolgozik, vagy éppen edzésen van, szóval zavarni nem akarom.

Ha valami érdekel, megkérdezem Messengeren. Olyankor ha ráér, nem válaszol, hanem felhív.

Jó a kapcsolatunk, sok mindent tudok róla, a kollégáit is ismerem már az elbeszélésekből, meg pár barátját is. De eszembe nem jutna felhívni csak azért, mert tudni akarom, mit ebédelt, vagy hogy kivel bulizott.

aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/101 anonim ***** válasza:
93%
Hagyd, hogy ő hívjon, amikor akar. 4 nap utan, de felhívott. Ha marad ez a rendszer, akkor azért lesz heti 2 kontakt a gyerekkel, az meg már bőven jó
aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/101 A kérdező kommentje:

23: Vannak barátnőim és kutyám is van, jah ès képzeld el hobbim is van.

Azt bevallom, hogy a férjemmel nem jó a házasságom, most ebbe nem mennék bele, mert nem ide tartozik.

Élem az életem, csak mint anyának eszébe szokott jutni a gyereke.

A menyemet meg nem kell félteni, mert lehet, hogy már van is, csak ezeket is titkolja. Csak azt nem tudom, hogy miért. Nem vagyok az az anyuka, aki kiakad azon, ha a fiànak lesz egy barátnője.

aug. 13. 17:48
 30/101 anonim ***** válasza:
94%

" Nem vagyok az az anyuka, aki kiakad azon, ha a fiànak lesz egy barátnője."


Majd leszel, ha el akarja venni :D

Engedd el egy kicsit, felnőtt. Fog hívni,elmondja, amit tudnod kell.

aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!