Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan nagy kérés a...

Tényleg olyan nagy kérés a felnőtt gyerektől, hogy vegye fel az anyjának a telefont?

Figyelt kérdés

26 éves a fiam. Amióta elköltözött azóta alig tudok róla valamit. Heti egyszer meglátogat, de akkor sem mesél sokmindent. Viszont, amikor hívom őt sokszor nem veszi fel, vagy csak a sokadik hívásra veszi fel ès fel van háborodva, hogy miért kell őt hívogatni. Én csak pár percet akarok vele beszélni, hogy mégis mi van vele, mi volt a munkában, mi ebédelt, de neki ez nem tetszik, mert fárasztó erről beszélgetni. De, akkor mégis miről beszélgessek vele? Akármit mit kérdezek, mindenre csak egy-két szavas választ kapok.

Viszont nem igaz, hogy nem direkt csinálja. Érdekes a haverjainak egyből feltudja venni. A múltkor is épp nálam volt, amikor hívta a barátja, na neki rögtön feltudta venni.

Egyszerűen nem tudom, már mit tegyek.. Volt olyan, hogy direkt nem hívtam napokig, 4 nap után hívott fel..



aug. 13. 16:36
 51/101 anonim ***** válasza:
88%
Önálló akar lenni és ez túl sok tapadás. Neki heti 1 vagy 2 beszélgetés elég, mert akkor jobban ki is tudja fejteni magát. Ez már gáz, hogy mikor mit csinált. Én hiába együtt lakok anyummal, de valamikor 3 napon át nincs alkalmam beszélgetni vele és nem zaklat telefonon. Bár írogatni néha szoktunk, de most például pont 3 napon át nem is írtunk. Most 5 percre mentem már be hozzá, hogy mi van. :D Hozzáteszem, hogy pedig nagyon jó kapcsolatom van anyummal és nagyon sok dolgot meg tudok vele beszélni. Régen óriási beszélgetéseink voltak és szó szerint mindenről tud. De pontosan azért van ez, mert nem nyomul és hagy engem kibontakozni saját magamtól.
aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/101 anonim ***** válasza:
79%

"Nem vagyok az az anyuka, aki kiakad azon, ha a fiànak lesz egy barátnője."


Mondja a kérdés alatt, ahol az a világfájdalma, hogy a fia csak 4 nap után hívta. :"D


De kérdező, ha mindennap felhívod és kikérdezed, akkor hétvégén farkasszemet nézni menjen át?

aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/101 anonim ***** válasza:
8%
Akik leoltottak, egyszerűen idióták. Nézd, a GYK átlag látogatói gyerekek (szellemileg mindenképpp), ezek véleményére én sokat nem adnék. Tipikus leszakadni vágyó tiniválaszok, ne törődj velük. Szerintem igazad van, hogy hiányzik a fiad.
aug. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/101 anonim ***** válasza:
93%
Lehet fiatalon nem alakítottál ki vele olyan kapcsolatot, hogy ha történik vele valami azt gondolja "ezt elakarom mesélni anyunak"
aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/101 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem a fiad elég tuskó. Neki is kellene érdeklődnie irántad.

Ha ilyen tuskó gyerekem lenne, nem ks vágynék vele napi kapcsolatra. Ezek azok a típusú emberek, akiket, ha nem keresnél, sose hívnanak és legfeljebb akkor mennének hozzád, ha már jól esne valamit házit zabálni.

aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/101 anonim ***** válasza:
14%
Anyum nekem is hasonló kérdéseket ír, igen néha fárasztó, de az anyám es szeretem és tisztelem és örülök hogy velem van és érdekli mi van velem. Addig szeresse az ember a csaladjat, míg vannak. Nekem van igényem minden nap beszélni anyuval, sőt a 87 éves mamámmal is. Mert szeretem őket, jolerzem magam a közelükben, szeretek a szemükbe nézni, mosolyogni velük, puszit adni. Amíg ők vannak, addig vagyok "gyerek". És ez jó érzés. Van családom nekem is, munkám, tanulok mellette és hobbim is. De ők a szüleim, családom.
aug. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/101 anonim ***** válasza:
98%
Van másik gyereked? Ha igen, inkább vele (velük) törődj, ezt pedig hagyd, hogy keressen, ha akar. Ne éreztesd vele, hogy hiányzik, légy kicsit távolságtartó. Ez olyan, mint egy randitárs vagy tárgy, ha nem lehet a tiéd, vágyni fogsz rá. Ő is majd kapkodni fog utánad, ha nem vagy mindig jelen.
aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/101 anonim ***** válasza:
93%

Ne a haverjaival vesenyezz, te az anyja vagy. Az egy másik szerep. Neked nem konkurencia, csak más velük a kapcsolata, ami teljesen érthető.

Az is érhető, hogy nehezen szoksz hozzá, hogy a fiad már a saját életét éli, de a te érdeked is az, hogy vegyél kicsit vissza, mert így csak be fog sokallni a fiad.

aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/101 anonim ***** válasza:
95%
oke hogy hiányzik a fiad, de neki is van magánélete. mikor költözött ki? mert ha nemrég akkor érthető az aggodalom. majd ha nem fogod keresni talán feltűnik neki.
aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/101 anonim ***** válasza:
94%

"Ő is majd kapkodni fog utánad, ha nem vagy mindig jelen"


Ez azért picit bullshit.


Ahogy említed randitárs. Ha egy randitársra nem vágyom most akkor később sem fogok, nem fogok kapkodni utána, hanem örülök, hogy megszabadulok tőle.


Ugyanez van bármelyik emberrel. Nincsenek csodák, hogy majd fene nagy hiányérzete lesz az embernek. Ha valakit nem kedvelünk és messziről elkerülnénk akkor azt nem fogjuk később sem keresni. Durván hangzik, de ez az igazság.

aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!