Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan nagy kérés a...

Tényleg olyan nagy kérés a felnőtt gyerektől, hogy vegye fel az anyjának a telefont?

Figyelt kérdés

26 éves a fiam. Amióta elköltözött azóta alig tudok róla valamit. Heti egyszer meglátogat, de akkor sem mesél sokmindent. Viszont, amikor hívom őt sokszor nem veszi fel, vagy csak a sokadik hívásra veszi fel ès fel van háborodva, hogy miért kell őt hívogatni. Én csak pár percet akarok vele beszélni, hogy mégis mi van vele, mi volt a munkában, mi ebédelt, de neki ez nem tetszik, mert fárasztó erről beszélgetni. De, akkor mégis miről beszélgessek vele? Akármit mit kérdezek, mindenre csak egy-két szavas választ kapok.

Viszont nem igaz, hogy nem direkt csinálja. Érdekes a haverjainak egyből feltudja venni. A múltkor is épp nálam volt, amikor hívta a barátja, na neki rögtön feltudta venni.

Egyszerűen nem tudom, már mit tegyek.. Volt olyan, hogy direkt nem hívtam napokig, 4 nap után hívott fel..



aug. 13. 16:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/101 anonim ***** válasza:
92%
Azert nem szeret beszelgetni mert ezek tipik olyan kerdesek, amik faggatoak es elszamoltatoak. Nem egy kisgyerek, akinek be kell szamolnia a napjaval.
aug. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/101 anonim ***** válasza:
92%

#10, de akkor is tolakodásnak veszi, még ha nem is annak szánod. Az is lehet, hogy ő reagálja túl, de akkor is neked tiszteletben kell tartanod az érzéseit (már ha nem akarod, hogy végérvényesen megszakítsa veled a kapcsolatot, mert jelenleg a legjobb úton haladsz afelé).


Másik megoldás, hogy őszintén, nyíltan beszélsz neki arról, hogy ez neked rosszul esik, és próbáljatok meg KÖZÖSEN valamilyen rendszert kialakítani, hogy mindkettőtöknek jó legyen.


Valamint tedd fel magadnak a kérdést; miért akarsz ennyire görcsösen beszélgetni a felnőtt, független fiaddal minden nap?

aug. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/101 anonim ***** válasza:
93%
Ideje hozzászoknod, hogy felnőtt és van saját élete. Nem lesz könnyű, de be fogod látni, hogy nem jó állandóan zaklatni. Az sms/ közösségi médiás írott üzenet jó ötlet, amennyiben a fiad is nyitott rá.
aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/101 A kérdező kommentje:
12: Mert érdekel, hogy mi van vele. Nekem amig anyám, apám élt, addig nap nem telt el, hogy ne beszéltünk volna.
aug. 13. 17:08
 15/101 anonim ***** válasza:
79%
Tudok ajánlani tereapeutát, mert borzalmas állapotban vagy.
aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/101 anonim ***** válasza:
8%
Kérdező, ne keresd, ha meg neki kell valami, ne vedd fel a telefont, oldja meg. Ha meg nem hiányzol neki, keress valakit akire hagyhatod a pénzed és a lakásod.
aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/101 anonim ***** válasza:
93%
#14, de nektek erre kölcsönösen volt igényetek, igaz? Tehát nem az volt, hogy zaklatásnak élted meg a szüleiddel való beszélgetést.
aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/101 anonim ***** válasza:
89%

De a milyen volt a buli kérdésre mit vársz?


Még a barátnőmnek sem mesélek részletesen egy külön bulizott este után arról, hogy megittam 5 sört, 3 whiskey-t, azután levakartam magamról egy részeg csajt, kivittem a haveromat "levegőzni". A buliban sasoltuk a csajokat, azután röhögtünk mikor a haverom is kosarat kapott a bögyös pultoscsajtól,ahogy előtte már vagy 10 másik pasi.



Szóval ezek tipikusan olyan kérdések amiket nem anyunak, hanem egy havernak mesélek el.

aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/101 anonim ***** válasza:
95%

#14 ok, ezek szerint nektek volt igényetek erre. Neki nincs. Én is hülyét kapnék ha anyám minden nap felhívna ilyen baromságokkal.

Ez a természetes, hogy éli a világát és "nem érdekled" (értsd jól...). Inkább örülj, hogy jól menedzseli az életét és nincs rád szorulva.

Te meg találj más hobbit a gyerekeden kívül. Találkozz a barátnőiddel, menjetek a pároddal ide-oda, vegyél egy kutyát akit pesztrálhatsz vagy nem tudom. Őt hagyd békén. Teljesen rendben van az, hogy már elköltözött, önálló és nem vagytok ilyen szinten egymás életének a része. Hagyd élni. Nem egy újszülött akit ha nem látsz 2 óránként enni meghal...

aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/101 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem (nem bántásból mondom) vegyél vissza egy kicsit magadból. Ne hívogasd folyton. Ha elsőre nem veszi fel, hagyd, majd visszahív. Ne kérdezgesd, hanem beszélgessetek olyan dolgokról, ami érdekli őt is.

És, tudom, ez nehéz, de fogadd el, hogy ő egy felnőtt férfi, nem pedig egy gyerek.

aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!