Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan nagy kérés a...

Tényleg olyan nagy kérés a felnőtt gyerektől, hogy vegye fel az anyjának a telefont?

Figyelt kérdés

26 éves a fiam. Amióta elköltözött azóta alig tudok róla valamit. Heti egyszer meglátogat, de akkor sem mesél sokmindent. Viszont, amikor hívom őt sokszor nem veszi fel, vagy csak a sokadik hívásra veszi fel ès fel van háborodva, hogy miért kell őt hívogatni. Én csak pár percet akarok vele beszélni, hogy mégis mi van vele, mi volt a munkában, mi ebédelt, de neki ez nem tetszik, mert fárasztó erről beszélgetni. De, akkor mégis miről beszélgessek vele? Akármit mit kérdezek, mindenre csak egy-két szavas választ kapok.

Viszont nem igaz, hogy nem direkt csinálja. Érdekes a haverjainak egyből feltudja venni. A múltkor is épp nálam volt, amikor hívta a barátja, na neki rögtön feltudta venni.

Egyszerűen nem tudom, már mit tegyek.. Volt olyan, hogy direkt nem hívtam napokig, 4 nap után hívott fel..



aug. 13. 16:36
 71/101 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg olyan nagy kérés a felnőtt gyerektől, hogy vegye fel az anyjának a telefont?


Az, hogy te telefonálni akarsz valakivel, a te akaratod. Az, hogy a hívott fél nem veszi fel, arra utal, hogy neki nem alkalmas a hívásod. Marha nehéz megérteni?

azért, mert neked üres az életed, neki nem, és igen, k-va fárasztó a semmiről diskurálni valakivel, aki a se-ggedig belenézne még a szádba is, annyira tudni akar minden lélegzetvételedről. Mi a frászkarikát érdekel téged, hogy mit ebédelt, meg hogy mi volt a munkában? Mit mondjon ezekről? Ha valami extrém dolog lenne, ami közlésre érdemes, elmondaná.


A haverjainak nyilván azért veszi fel, mert azok okkal keresik, és nem azért, hogy gyakorlatilag beszámoltassák a semmiről is, és akikkel nem kínszenvedés,meg vallatás még 2 perc is. És igen, ismétlem: ez rohadt fárasztó.

Vegyél vissza!

aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/101 anonim ***** válasza:
79%

70-es, én pl tízéve külön élek, és nem, nem hiányoznak a fárasztó, számon kérő kérdései.


Hogy vagy, mit ettél, mit főztél, ettél ma már, nem fázol, felöltöztél rendesen...? Mivan? Felnőtt vagyok, nem egy ötéves gyerek, nem szükséges ezekkel fárasztani - ha pedig nem megy más témákról beszélni - márpedig pl anyámnak nem megy, gyerekszerepben tartana -, akkor nem kötelező beszélgetni.


Érdekes, a vőlegényem anyja képes felnőttként tekinteni a fiára, nem hívigatja minden másnap, hogy "ettél?". Mint anyám engem, ha beengedném az életünkbe.


Okkal minimalizáltam vele a kapcsolatot, nem jókedvből, hanem mert helikopter matrica, ami rhadtul fárasztó.

aug. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/101 anonim ***** válasza:
24%

Hogy vagy, mit ettél, mit főztél, ettél ma már, nem fázol, felöltöztél rendesen...? Mivan? Felnőtt vagyok, nem egy ötéves gyerek, nem szükséges ezekkel fárasztani - ha pedig nem megy más témákról beszélni ...



Ez úgy hívják, hogy szeretetet és törődés. Azért kérdezi, mert a gyereke maradsz 50 évesen is és aggódik, hogy rendben vagy, ne maradj éhen, ne legyél beteg, stb. De majd talán rá jöttök, mikor már nem lesz és sírhattok, hogy míg élt, így bántok velük. Lehet túltolják, de nem akarnak rosszat vele nektek...

aug. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/101 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyen saját maga megnyugtatására való szeretet nagyon önző. Nem azért hívja, mert törődni akar vele, hanem hogy magát megnyugtassa. Szeretetet úgy kell "adni" ahogy kapni szeretné a gyerek. Majd szól a gyerek ha éhes vagy baja van, de tényleg megőrülnék ha minden nap erről kéne anyámmal beszélni. Szerencsére nekünk vannak egyéb beszédtemaink, ha érdekes történik, akkor felhivom, vagy írok neki messengeren, de ez a kemyszeredett hivogatas nagyon kellemetlen.
aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/101 anonim ***** válasza:
88%
Majd ha lesz egy barátnője a fiadnak, ott foga hagyni, mert "Nem lehet vele kettesben lenni, mert állandóan hívogatja az anyja"
aug. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/101 anonim ***** válasza:
18%
Őszintén sajnálom ezeket az embereket, akiknek teher a saját édesanyjuk, nem veszik fel a telefont, mert nincs 10 percük. Gondolom, a Facebook fontosabb.
aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/101 anonim ***** válasza:
74%

#76 Ha VAN miről beszélgetni, akkor órákat is akár.

De ha minden nap csak a semmiről akar beszélgetni, akkor inkább ne hívogasson.

Az pedig, hogy a "facebook fontosabb" kikérem magamnak! Se facebookom, se instám, se tiktokom. Nem ezeken élem az életem, hanem a VALÓSÁGBAN! Apámmal folyamatos a kapcsolattartás, de ez NEM jelenti azt, hogy naponta beszélünk a semmiről. 3-4 naponta beszélünk telefonon (változó, hogy ki kit hív) és ez így van jól. Neki is van élete, nekem is.


34/Ffi.

aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/101 anonim ***** válasza:
88%
Ha az anyja normális lenne, felvenné a telefont, de rohadt unalmas lehet hatezredjére is elmesélni mit ettél. Én mindig felveszem anyukámnak, de nem is hívogat fölöslegesen. Akkor hív ha akar valami relevánsat kérdezni, vagy történt valami, amit el akar mesélni. Ezzel nincs gond. A páromnak se mesélem el, hogy mit ettem aznap, nem 3 éves vagyok, ez a legkevésbé érdekes része a napomnak. De ha pl. főzök valami extrat vagy különlegeset, arról küldök anyukámnak képet. Így működik egy normális kapcsolat, nem a napi zaklatással.
aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/101 anonim ***** válasza:
90%

Kedvencem:


A fürdőszobában töltök bő fél órát ("barnamaci" + borotválkozás + tusolás)

Ezalatt 10 nem fogadott hívás ugyanattók a személytől.

Majd mikor visszahívom, számon kér, hogy miért nem lehet felvenni azt a qrv@ telefont?

Utána pedig csak annyit akart kérdezni, hogy ettem-e már és ha igen, akkor mit...

aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/101 anonim ***** válasza:
15%
77, de neki az nem semmi, hanem érdeklődik, őt érdekli, hogy biztos rendben vagy e... mindegy, ti fogtok sírni, ha már meghaltak, bár van aki túl sötét, hogy felfogja akkor legalább...
aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!