Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha egy nagykor...

Mit lehet tenni ha egy nagykorú családtag jól Asperger-vagy funkcionáló autista-gyanús, viszont nem hajlandó vizsgálatokra menni?

Figyelt kérdés

Szakápolóként foglalkoztam már ilyen jellegű betegekkel. Gyanús, hogy az anyósom 26 éves lánya is ebbe a kategóriába esik, viszont amikor a lánynak említettem ezt akkor dührohamot kapott, mikor az anyósomnak akkor ő megsértődött, hogy miket mondok én a lányáról. Pedig rengeteg tünete van, ami erre utal. Igen, tudom, hogy csak pszichiáter állíthatja fel ezt a diagnózist!

De éppen azt mondom anyósomnak, hogy beszélje rá a lányát, hogy menjenek el vizsgálatokra és majd ott kiderül. De hallani sem akar erről. Nem érti meg, hogy még ha ki is derülne valamilyen spektrumzavar, csak jót tenne a lányának ha kezeléseket, szakértői tanácsadást kapna.



ápr. 9. 11:30
 61/96 anonim ***** válasza:
98%
Nem véletlenül szidják az egészségügyet. Már tényleg mindegy, ki az, csak a létszámot valahogy betöltsék. Már ha valóban ápolónő vagy. Persze szak-. Milyen szak?
ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
11%

Kedves kérdező. A sógornőd korából ítélve te is fiatal vagy.

Tanuld meg, senki se próféta a saját hazájában.

Az, akár szakmailag legindokoltabb tanácsaidat is, a családodban fogják a legkevésbé elfogadni. Ez nem a kórház, nem a rendelő. Itt családtag vagy, és a piti vackokat kérdezik meg tőled csupán. Az igazi nagy döntésekből mindig ki fognak hagyni.

Másrészt felnőtt rokonnal kapcsolatban téged nem terhel semmi felelősség, ez nem a munkahelyed.

Üdvözlettel : egy majdnem nyugdíjas eü dolgozó .

ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
34%
Egy 💩os szakápoló vagy érettségivel, ne ugass bele olyanba, amihez mások jobban értenek. Olyanok szóltak hozzá, akik ebben benne vannak, a saját bőrükön tapasztaltak. Te nem. Valszeg még csak nem is pszichiátrián dolgozol, hanem valahol ágytálakat ürítesz.
ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 A kérdező kommentje:
Diplomás szakápoló vagyok. Nem, nem, ti betegek nem értetek többet a betegségetekhez, ezért kezelnek titeket ápolók és orvosok, és nem fordítva.
ápr. 9. 19:50
 65/96 anonim ***** válasza:
89%
Na jó, ez egy ócska troll, most már teljesen egyértelmű :D
ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 A kérdező kommentje:
Igen,látom a színvonalon, hogy a diploma nektek luxus:D
ápr. 9. 20:04
 67/96 anonim ***** válasza:
87%
Az ápoló azt csinálja, amit az orvos mond, nem véletlenül.
ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta, hogy nagy valószínűséggel autista és menjen be kivizsgálásra. Nem véletlenül.


De az én szakmai véleményém és megkérdezett pszichiáterek előzetes szakvéleménye eddig is szilárd és stabil volt. A kérdés nem az volt, hogy szerintetek (akik között legalább egy bevallottan is autista van) és mégcsak nem is ismeritek az illetőt mi.


A kérdés mindössze arrs irányult, hogy ebben az egyértelmű helyzetben mivel lehetne hatni a lányra vagy az anyukára, hogy legyen eszük és keressenek fel egy pszichiátert.

ápr. 9. 20:29
 69/96 anonim ***** válasza:
97%
És a megkérdezett pszichiáterek akik "előzetes szakvéleményt" (hogy mivaaan?) adtak mit tanácsoltak, hogy tudnád eljuttatni a "beteget" hozzájuk? Mert ha előzetes szakvéleményt adnak bemondásra akkor csak tudják, hogy lehet orvoshoz juttatni, nem?
ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
92%

Van eszük, mert elküldik melegebb éghajlatra azt, aki kéretlenül beledumál az életükbe.

A pszichiáter barátnődnek jól jönne a pénz, mi?

Úgyis kamu a sztori. De ha mégsem, akkor szomorú, hogy ilyen kis tudású bunkók dolgoznak az egészségügyben.

ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!