Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha egy nagykor...

Mit lehet tenni ha egy nagykorú családtag jól Asperger-vagy funkcionáló autista-gyanús, viszont nem hajlandó vizsgálatokra menni?

Figyelt kérdés

Szakápolóként foglalkoztam már ilyen jellegű betegekkel. Gyanús, hogy az anyósom 26 éves lánya is ebbe a kategóriába esik, viszont amikor a lánynak említettem ezt akkor dührohamot kapott, mikor az anyósomnak akkor ő megsértődött, hogy miket mondok én a lányáról. Pedig rengeteg tünete van, ami erre utal. Igen, tudom, hogy csak pszichiáter állíthatja fel ezt a diagnózist!

De éppen azt mondom anyósomnak, hogy beszélje rá a lányát, hogy menjenek el vizsgálatokra és majd ott kiderül. De hallani sem akar erről. Nem érti meg, hogy még ha ki is derülne valamilyen spektrumzavar, csak jót tenne a lányának ha kezeléseket, szakértői tanácsadást kapna.



ápr. 9. 11:30
 11/96 A kérdező kommentje:
Olvad már még egyszer a leírást kedves 10-es és próbáld értelmezni.
ápr. 9. 12:30
 12/96 anonim ***** válasza:
16%

8!


Itt a leendobeni sogorno akar diagnosztizálni

ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 A kérdező kommentje:
Olvassátok már el, hogy mit írtam a diagnózisról. Vagy a szövegértelmezési nehézség befigyel?
ápr. 9. 12:37
 14/96 anonim ***** válasza:
91%

Egészségügyi dolgozóként mégis nulla hozzáértésed van a témához, ráadásul másokat zaklatsz kéretlenül.

Az autizmus nem betegség, a felnőttkorival pedig kezdeni se nagyon lehet semmit, nagyon kevés helyen foglalkoznak hatékonyan felnőttekkel.

Ha tud önállóan élni, nincs szüksége különösebb támogatásra, akkor totál káros, amit művelsz. Lehet, hogy autista, lehet, hogy ha magától utánamenne a dolognak, jó is származhatna belőle, de hogy neked ehhez semmi közöd és semmi jogod mások életébe belepiszkálni, az biztos.

Üdv,

Egy autista

ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
87%
A teendő, hogy nem pofázol bele mádok dolgába, pláne hiányos ismeretekkel
ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
88%
Elolvastam. Nem kell bele szólnod, nem tartozik rád.
ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
80%
Szakápolóként ha még azt sem tudod, hogy az autizmus nem betegség, akkor tényleg nagyon hiányosak az ismereteid, így pláne ne pofázz bele. 14-es jól írja, a felnőtt aspergeresekkel nálunk nem nagyon tudnak mit kezdeni, szóval semmiféle kezelést nem kapna (és mivel nem betegség, "kezelés" nem is létezik). Ha 26 éves, akkor megoldotta az életét eddig, nem feltétlenül van szüksége diagnózisra, maximum ha ő úgy érzi, akkor utánajárhat és ha megerősítik a gyanút, akkor eldöntheti, hogy mit kezd vele. De te kéretlenül és pláne ennyire tudatlanul ne pofázz bele az életébe.
ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
72%
Ehhez neked semmi közöd
ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 A kérdező kommentje:

Az autizmus egy betegség, aminek hivatalos BNO-kódja is van. Gyógyszeres kezelés is előírható a tünetek enyhítésére (a gyengébbek kedvéért :nem gyógyítható, de kezelhető, tessék értelmezni).


Azt eddig is tudtam, hogy emberek tudatlanok a témában, de hogy ennyire...Döbbet.

ápr. 9. 13:31
 20/96 anonim ***** válasza:
93%
Eddig is tudtam, hogy sok egészségügyis tudatlan autizmus témában, de hogy ennyire, mint a kérdező... Döbbenet!
ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!