Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha egy nagykor...

Mit lehet tenni ha egy nagykorú családtag jól Asperger-vagy funkcionáló autista-gyanús, viszont nem hajlandó vizsgálatokra menni?

Figyelt kérdés

Szakápolóként foglalkoztam már ilyen jellegű betegekkel. Gyanús, hogy az anyósom 26 éves lánya is ebbe a kategóriába esik, viszont amikor a lánynak említettem ezt akkor dührohamot kapott, mikor az anyósomnak akkor ő megsértődött, hogy miket mondok én a lányáról. Pedig rengeteg tünete van, ami erre utal. Igen, tudom, hogy csak pszichiáter állíthatja fel ezt a diagnózist!

De éppen azt mondom anyósomnak, hogy beszélje rá a lányát, hogy menjenek el vizsgálatokra és majd ott kiderül. De hallani sem akar erről. Nem érti meg, hogy még ha ki is derülne valamilyen spektrumzavar, csak jót tenne a lányának ha kezeléseket, szakértői tanácsadást kapna.



ápr. 9. 11:30
 21/96 anonim ***** válasza:
89%
Neked milyen betegséged van, kérdező? Valamiféle makacsság-szindróma vagy korlátoltság-szindróma biztosan fennál nálad az itt leírtakból sejthető tüneteid alapján. Nem akarod kivizsgáltatni magad? Jót tenne neked a kezelés és a szakértői tanácsadás.
ápr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 A kérdező kommentje:
Pontosan erről beszélek. Mindenki okoskodik,mindenki 0 tudással, városi legendákból meg facebookról vett bölcsességekkel, és annyira elbutítják az érintetteket és a hozzátartozóikat, hogy nem mernek szakszerű segítséget igénybe venni.
ápr. 9. 13:39
 23/96 anonim ***** válasza:
85%
Itt egyedül te okoskodsz nulla tudással, kérdező, és még ahhoz is buta vagy, hogy észrevedd magad.
ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy gondban vagytok még a fogamakkal is: szakápoló vagyok. Évek óta foglalkozom ilyen típusú betegségekkel. Beszéltem már a lány esetéről a barátnőmmel, aki diplomás pszichiáter. Naponta állít fel diagnózisokat. Az elmondásom alapján ő is az Aspergerre vagy a jól funkcionáló autizmusra gyanakszik. Kérte, hogy menjen be vizsálatra a lány a pontos és hivatalos diagnózis felállításához, csak ugye nem megy.



Ha ez nektek 0 tudás, hát oké.

ápr. 9. 13:54
 25/96 anonim ***** válasza:
94%
Ha szakápoló vagy, akkor tudhatnád, hogy 26 évesen nagykorú és maga dönt a dolgairól. Nem kér a kéretlen tanácsaidból, hagyd békén.
ápr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, nagykorú embert nem kényszeríthetsz, hogy menjen akármilyen vizsgálatra. Erről kizárólag ő dönt, nem az ilyen tapintatlan bunkók, mint te.

És továbbra sem betegség, akárhogy vered az asztalt. TársulHAT hozzá betegség, de önmagában nem az. Olvass egy kis külföldi szakirodalmat, és ne múlt századit. Nézd meg néhány hiteles, autizmussal foglalkozó szervezet honlapját. És tanuld meg, hogy nem dumálunk bele kéretlenül mások életébe, pláne ilyen agresszíven.

ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 A kérdező kommentje:
A pszichiáter szakemberek szerint ez egy betegség, akárhogy vered az asztalt.
ápr. 9. 14:13
 28/96 anonim ***** válasza:
94%

“Kérte, hogy menjen be vizsálatra a lány a pontos és hivatalos diagnózis felállításához, csak ugye nem megy.”


Ok. Akkor? Kotelen akarod elrangatni, vagy mi a terv? Tenyleg erdekel. Felnott ember, nem emlited, tehat gondolom, nincs gondoksag alatt. Magyarul nem olyan sulyos, mint amilyennek te allitod. De akkor sem fog elmenni, csak mert te azt mondod. Nem kenyszeritheted.

ápr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
73%

26 éves bakker. A 26 év alatt azért pár orvossal,

pedagogussal már találkozott, ha valóban lenne valami probléma vele, már feltűnt volna

ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 A kérdező kommentje:
Magasan funkcionáló autizmusról beszélünk. Ami sokszor nem tűnik fel , mivel átlagos intelligenciaszint társul hozzá.
ápr. 9. 14:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!