Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rendbehozható még a kapcsolat...

Rendbehozható még a kapcsolat valahogy?

Figyelt kérdés
Unokaöcsémmel lassan két éve nagyon csúnyán összevesztem. Volt egy kijelentése, ami nem tetszett és sajnos elég hevesen csúnya dolgokat vágtam a fejéhez. Ezek után még írt, hogy hajlandó beszélni velem, ha lenyugszom, de akkor olyan cinikusnak éreztem ezt részéről, hogy inkább letiltottam. Azóta már nagyon megbántam és másképp csinálnám. Karácsony előtt elkezdtem közeledni felé, hogy béküljünk ki, de ő teljesen elzárkózik tőle. Anyukájával (a nővéremmel) üzente, hogy nem kíváncsi és hagyjam békén. Hogyan lehetne kibékülni ilyenkor? Mégis csak egy család vagyunk, nem szabad haragudni egymásra.
2022. jan. 27. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis csak egy család vagyunk, nem szabad haragudni egymásra."


Amikor 2 évre bevágtad a durcit, akkor ez nem jutott eszedbe? Képmutató vagy. Mint írtad, próbált kezdeményezni az elején egy megbeszélést, te ezt elutasítottad. Most akkor fordított esetben te kikéred magadnak? Mi vagy te, királykisasszony, hogy nem bírod elviselni ha nem az van amit akarsz? Ha valami ütközik az elveiddel, a nézeteiddel, te azt így kezeled? Mielőtt bármit rendbe szeretnél hozni, előbb magaddal kezd, a hozzáállásoddal, a konfliktus kezeléseddel. Mert itt nem elég az, és a későbbiekben sem lesz, ha csak simán belátod, hogy hibáztál. Jó tanács, nem bántás. Az unokaöcsédnek meg hagyj időt. Két éve nem hallott rólad, most meg hirtelen ráakaszkodsz, bombázod. A szándékot már tudja, majd eldönti, hogy él vele vagy sem. Sok sikert és kitartást!

2022. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:
100%
Annyi ezresem lenne, amennyiszer leírtad a "család" szót gazdag lennék. Falnak megyek ettől a családfetisiszta agybajtól, mintha az élet csak abból a pár emberből állna, akiknek mindent, mindig el kell viselni, pusztán azért, mert némi DNS közös, és akkor essen az ember hasra. Azt kimondani, hogy bizonyos emberekben megfelelési kényszer dolgozik semmi sértő nincs, sajnos egy elég átlagos jelenség, tonnaszám küzdenek vele emberek. Úgy állítod be, mintha a srác sűrű b+ közepette kiabált volna sértőbbnél sértőbb dolgokat, holott csak elmondott egy észrevételt, lehet, hogy nem is rossz szándékkal. Az, hogy ezen te ennyire bekattantál azt mutatja, hogy képtelen vagy a kritikus gondolkodásra, könnyen triggerelődsz apróságon és nem tudsz disztingválni. Azt pedig hidd el, hogy aki jó embereket választ maga mellé az életben annak lesz kihez fordulnia a vér szerinti családján kívül is... Hagyd, nem kell erőltetned a dolgot, ez nem így megy, inkább tanulj önmérsékletet!
2022. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!