Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rendbehozható még a kapcsolat...

Rendbehozható még a kapcsolat valahogy?

Figyelt kérdés
Unokaöcsémmel lassan két éve nagyon csúnyán összevesztem. Volt egy kijelentése, ami nem tetszett és sajnos elég hevesen csúnya dolgokat vágtam a fejéhez. Ezek után még írt, hogy hajlandó beszélni velem, ha lenyugszom, de akkor olyan cinikusnak éreztem ezt részéről, hogy inkább letiltottam. Azóta már nagyon megbántam és másképp csinálnám. Karácsony előtt elkezdtem közeledni felé, hogy béküljünk ki, de ő teljesen elzárkózik tőle. Anyukájával (a nővéremmel) üzente, hogy nem kíváncsi és hagyjam békén. Hogyan lehetne kibékülni ilyenkor? Mégis csak egy család vagyunk, nem szabad haragudni egymásra.
2022. jan. 27. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
93%
Miérr nem fogod fel, hogy nem akarja? A csalàd csak biológia
2022. jan. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 kombika ***** válasza:
36%
Várj. Türelemre van szükség, és majd fél-egy év múlva próbálj meg beszélgetni vele. Ne bocsánatot kérni menj oda, hanem beszélgess vele, és ne neten hanem élőben.
2022. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
89%

Pont a lényeget nem írtad le.


Egyébként én is így reagálnék, hogyha abszolút nem lenne jogos, amit a fejéhez vágtál.


Le kell vonni a tanulságot: ha nem akarsz senkivel sem végérvényesen összeveszni, akkor nem gyalogolsz bele a másik lelkébe.

2022. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:
Két éve volt már ez lassan az elég sok idő. Nem neten próbálkoztam, hanem telefonon próbáltam hívni, hogy megbeszéljünk egy találkozót, de fel sem veszi, ekkor próbálkoztam a nővéremen keresztül. Reméltem, hogy az anyukája egy kicsit tud hatni rá, hogy rendezzük a helyzetet. A család nem csak biológia! Kire másra számítson az ember bajban, ha nem a családjára?
2022. jan. 27. 09:14
 5/82 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanazt csinálja, amit te. Te letiltottad, ő üzent, hogy hagyd békén. Joga van hozzá. Hagyd egy kicsit, nem kell azonnal rárontani. Téged két évig nem zavart a helyzet, de az egészet pár hét alatt szeretnéd rendbehozni. Ha ezután is elzárkózik, hagyd békén, nem kötelező jóban lennie veled, család ide vagy oda. Akkor neked sem számított a jóbanlét, amikor tiltottad.
2022. jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
94%

"Anyukájával (a nővéremmel) üzente, hogy nem kíváncsi és hagyjam békén."


És ezt te miért nem vagy képes tudomásul venni?


"A család nem csak biológia! Kire másra számítson az ember bajban, ha nem a családjára?"


Bocs, de egy családban nem vágunk olyasmiket egymás fejéhez, ami után a másik szóba sem áll velünk.

Ezt elrontottátok. Nem csak a te felelősséged, mindketten hibásak vagytok. Te békülnél, ő nem. Ezt tudomásul kell venned.


Nekem is volt egy ilyen a távoli rokonságomban. Az örökségen vesztek össze unokatestvérek. Végleg megszakadt a kapcsolat. Már egyikük sem él.

2022. jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:
Beláttam, hogy hülye voltam. Indulatból cselekedtem. Nagy kár volt. De miért ne lehetne rendbehozni, megjavítani valamit, ami korábban jól működött?
2022. jan. 27. 09:26
 8/82 anonim ***** válasza:
92%
Mert ő nem akarja, hogy újra a lelkébe tapossàl.
2022. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
94%

Rendbe lehetne hozni, ha ő is akarná. De ha csak az egyik fél akarja, akkor nem lehet.

Az érzéseknek nincsen "miértje". Ő így érez és kész.

Esetleg évek múlva ismét megpróbálhatod, de könnyen lehet, hogy akkor sem akar majd békülni.

2022. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
91%
A másik nem feltétlenül kíváncsi rád. Azért. Ő is javított volna két évvel ezelőtt. Te letiltottad. Miért esik rosszul neked az, amit a másikkal te ugyanúgy megcsináltál?
2022. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!