Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rendbehozható még a kapcsolat...

Rendbehozható még a kapcsolat valahogy?

Figyelt kérdés
Unokaöcsémmel lassan két éve nagyon csúnyán összevesztem. Volt egy kijelentése, ami nem tetszett és sajnos elég hevesen csúnya dolgokat vágtam a fejéhez. Ezek után még írt, hogy hajlandó beszélni velem, ha lenyugszom, de akkor olyan cinikusnak éreztem ezt részéről, hogy inkább letiltottam. Azóta már nagyon megbántam és másképp csinálnám. Karácsony előtt elkezdtem közeledni felé, hogy béküljünk ki, de ő teljesen elzárkózik tőle. Anyukájával (a nővéremmel) üzente, hogy nem kíváncsi és hagyjam békén. Hogyan lehetne kibékülni ilyenkor? Mégis csak egy család vagyunk, nem szabad haragudni egymásra.
2022. jan. 27. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyelőre még te kaparsz nála, nem fordítva, így nem is értem, hogy milyen jogon ítéled azt meg, hogy ő akármiben is hibás volt.


Gondolom az unokatesód olyan ember, aki vállalja a véleményét és az ezzel járó következményeket, ezért mond, amit mond. Annak az lett a következménye, hogy a torkának ugrottál, viselte a következményt. De ezek után te sem várhatod el, hogy öribarik legyetek, mert ahhoz nem viselkedtél megfelelően. Úgyhogy most rajtad a sor, hogy a következményeket viseld.


Ha esetleg úgy dönt, hogy mégis újra akarja éleszteni a kapcsolatotokat, örülj neki, de ha ez nem történik meg, törődj bele.

2022. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
100%
Az unokaöcséd mondott valamit ami egyáltalán nem durva. Este felhívod, kiosztod, még le is tiltod, és 2 év után jut eszedbe “jajacsalad”. Ő meg fogadjon tárt karokkal.
2022. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen mindenféle haszon nélkül jutott eszébe 2 év után. Nagyon életszerű.
2022. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, ez már kezd átmenni zaklatásba! Addig állj le, amíg nem tesz rendőrségi feljelentést ellened!
2022. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 A kérdező kommentje:
Nagyon megbántott akkor, amit a családról mondott. Azt éreztem, hogy ez egy árulás volt azok után amennyit megtettünk érte. Pláne a nagyszülőkre nézve, akik már nem tudták magukat megvédeni ezzel a kijelentéssel szemben, mert már meghaltak korábban. Amikor a saját szüleimről azt hallottam, hogy meg akartak felelni mindenkinek és nem a saját életüket élték az nagyon fájt akkor, ezért is reagáltam le ennyire rosszul. Kár volt. Nem akartam látni, nem akartam beszélni vele, mert amikor láttam a képét mindig az jutott eszembe, amit a családról mondott. Ezért tiltottam le, hogy ne tépje fel a sebeim. A békülés gondolata, meg már tavaly is megvolt, csak bátorságom nem volt akkor még lépni. Rengetegszer álmodom vele.
2022. jan. 27. 14:02
 66/82 anonim ***** válasza:
88%
Akkor is meg lehet ezt normálisan beszélni.
2022. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
93%

"Amikor a saját szüleimről azt hallottam, hogy meg akartak felelni mindenkinek és nem a saját életüket élték"


Es? Van joga velemenyt alkotni! Az egy dolog, hogy neked ez nem tetszik! Mi van, ha tenyleg igy volt? Tenyleg gaz, ha valaki megfelelesi kenyszer alatt eli le az eletet. .

Megertenekek ha azt mondta v9lna, hogy: "Az a ket idiot@ oreg, folyton masok korul ugralt, mig magukkal egyaltalan nem foglalkoztak".

De igy...

2022. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
88%

Így jártál. Én 33 vagyok, tehát nagyjából az ő korosztálya. Nagyobb családom van, általában van valami cirkusz. A korosztályomból öten, hatan kivontuk magunkat belőle és ránk már nem lehet hatni az öregek "család az család", de "Menyus bátyád mindig azt mondta", "a mama mindig úgy szerette", "kire számít az ember, ha nem a családra" szövegelése befolyásoljon.


Nekem is van ilyen női rokonom, ez a letilt, írogat késő este telefonál, hogy szitkozódjon. Van olyan is, aki mindig akkor kerül elő, ha pénz kell. Én ezeket kivágtam az életemből, mint valami gyanús anyajegyet. Több unokatesóm dettó és azt kell mondjam, hogy olyan nyugodt életünk van, hogy na még! Évtizedekig ment a baromság, mert a "család az család" és VÉGRE vége!


Nem vagyon én köteles minden szarjankóval tartani a kapcsolatot azért, mert családtag. Fenét. Akivel csak a baj van, attól meg kell szabadulni.


Hiába te úgy látod, hogy jaj minden milyen szép volt. Nyilván ő ebben a két évben felismerte, hogy amúgy mennyivel jobb nélküled, végre!

2022. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
100%

65-re:

Esküszöm, nem értem, mi a sértő ebben. Most elképzelem, hogy az én szüleimre mondaná ezt valaki. Hát nem sértődnék meg! Eleve valamennyire igaz is, másrészt meg neki ez a véleménye, szerintem ez túlzás, de ezen nem veszek össze senkivel.

Árulás? Nem is értem. Nálatok nem lehet egy rokonról semmi negatív véleményt mondani? Mindannyian esendő, gyarló emberek vagyunk. A szüleink, nagyszüleink is. Nyilván nem hagynám, hogy szidják őket, de természetes, hogy nekik is voltak hibáik, ill. van, amit én másképp tennék, ha a helyükben lennék.

2022. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 kovpet ***** válasza:
99%

"azok után amennyit megtettünk érte"


Ez a "hálátlan" szó már az elején is feltűnt. Miért kellene hálásnak lennie? Pl te mit tettél érte (ha már többesszámban írtad)?

2022. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!