Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rendbehozható még a kapcsolat...

Rendbehozható még a kapcsolat valahogy?

Figyelt kérdés
Unokaöcsémmel lassan két éve nagyon csúnyán összevesztem. Volt egy kijelentése, ami nem tetszett és sajnos elég hevesen csúnya dolgokat vágtam a fejéhez. Ezek után még írt, hogy hajlandó beszélni velem, ha lenyugszom, de akkor olyan cinikusnak éreztem ezt részéről, hogy inkább letiltottam. Azóta már nagyon megbántam és másképp csinálnám. Karácsony előtt elkezdtem közeledni felé, hogy béküljünk ki, de ő teljesen elzárkózik tőle. Anyukájával (a nővéremmel) üzente, hogy nem kíváncsi és hagyjam békén. Hogyan lehetne kibékülni ilyenkor? Mégis csak egy család vagyunk, nem szabad haragudni egymásra.
2022. jan. 27. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
95%

"Mégis csak egy család vagyunk, nem szabad haragudni egymásra.Mégis csak egy család vagyunk, nem szabad haragudni egymásra" - amikor te nem álltál szóba vele, akkor nem így gondoltad.

A tetteinknek következményei vannak. Vannak, dolgok, amiket nem lehet egy "sajnálom"-mal rendbe hozni.

2022. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
85%
Majd akkor legközelebb jobban meggondolod, hogy mit vágsz a másik fejéhez. Hiába vergődsz, ha ő nem akar veled foglalkozni, akkor nincs az a hatalom, ami miatt foglalkozni fog veled. Én is ilyen vagyok. Egy életre el tudom felejteni minden szívfájdalom nélkül az olyan embereket, akik olyanok, mint te.
2022. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
91%

Már ezerszer megbántad, hát persze.

Szerinted a család azért van, hogy ha baj van, lehessen kire számítani. És most, amikor szükséged van rá, ő ugorjon segíteni neked. Te hol voltál, amikor esetleg neki lett volna szüksége rád?

Hagyd őt békén!

2022. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
90%
29# Sehányszor, elsőre is megértettük. Ez a része irreleváns. Nem te vagy a nap. A másik félnek szerinted úgy kellene táncolni, ahogyan a te érzéseid, véleményed épp változik. Attól, hogy bullshiteket tolsz "nem szabad haragudni" "család szent" nem fog változni a múltban eltaszított (s mostmár látod, hogy ok nélkül) fél hozzád állása. Mondom, nem jelentesz neki semmit. Máskor, mással majd nem vagdalkozol így, meggondolod kétszer is, van tétje és eredménye a másik embernél a tetteinknek. Ami olyan is lehet ami neked nem tetszik. És még mindig ott tartasz, hogy te mit szeretnél, a másiknak hogyan illene viselkedni azért, hogy amit te elképzeltél az bekövetkezzen. A rokonodnál ez nem működik, peched volt.
2022. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
88%
Hát uram bocsá', ha engem gyökereztél volna le, egy büdös pofon mellé én sem akarnék veled többet beszélni.
2022. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ő sem haragszik rád, csak úgy gondolja, hogy aki teljesen indokolatlanul így beléállt, azzal nem akar a jövőben kontaktust. Mi a garancia arra, hogy fél év múlva nem lesz egy hasonlóan durva megjegyzésed?
2022. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
96%

Miért van olyan érzésem,hogy ez a hirtelen békülni akarás,meg az egy család vagyunk,és hogy van kire számítani,ez mind olyan,mintha az unoka öcsédnek bejött volna az élet,és most te rá akarsz telepedni. Még az anyja sem nagyon sietteti ezt a békülést. Ebből is látszik,hogy te nem annyira csak a család miatt békülnél.

Vaagy,az is lehet,hogy nem csak ez az egy összeveszésetek volt,és most telt be a pohár. Azért ha valahol tényleg fontos a család,ott egy veszekedést inteligens emberek később meg tudnak beszélni. Persze ami nem hagy örök nyomot.

2022. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
97%

"A család nem csak biológia! Kire másra számítson az ember bajban, ha nem a családjára?"


Kéne valami, azért akarod ennyire erőltetni hirtelen, hogy jóban legyetek. Elvégre te voltál a paraszt, két évig le se szartad, most meg teljesen ki vagy akadva, hogy miért nem borul a nyakadba. Csak én érzem úgy, hogy nem véletlen jutott eszedbe ez a nagy családcsinálás?

2022. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kölcsön akarni kérni, vagy pénzzel tartozik nekik és azért akar békülni hogy elnézzék neki.
2022. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
100%
Ezt összehoztad mint a lottó ötös a rokonsàgot.
2022. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!