Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rendbehozható még a kapcsolat...

Rendbehozható még a kapcsolat valahogy?

Figyelt kérdés
Unokaöcsémmel lassan két éve nagyon csúnyán összevesztem. Volt egy kijelentése, ami nem tetszett és sajnos elég hevesen csúnya dolgokat vágtam a fejéhez. Ezek után még írt, hogy hajlandó beszélni velem, ha lenyugszom, de akkor olyan cinikusnak éreztem ezt részéről, hogy inkább letiltottam. Azóta már nagyon megbántam és másképp csinálnám. Karácsony előtt elkezdtem közeledni felé, hogy béküljünk ki, de ő teljesen elzárkózik tőle. Anyukájával (a nővéremmel) üzente, hogy nem kíváncsi és hagyjam békén. Hogyan lehetne kibékülni ilyenkor? Mégis csak egy család vagyunk, nem szabad haragudni egymásra.
2022. jan. 27. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
86%

Hát, ezért kellene tudni, hogy mit mondtál neki.


Nálunk annyira ment az uszítás a családban, hogy annak ellenére, hogy mindig segítőkész voltam egy bizonyos családtaggal, cserébe kb. semmit nem kaptam tőle, mégis én voltam a szarszemét, mert elhitte az uszító hazugságait. Megmondtam neki, hogy akkor annak keresd a társaságát, akinek a szava többet ér számodra az enyémnél. Vele az életben nem állnék szóba többet, ha térden állva sírva könyörögne, akkor sem. És csak azért, mert nem volt jogos, amit mondott. Pedig a viszony korábban jó volt.

2022. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 A kérdező kommentje:
Egyszer egy olyan megnyilvánulása volt, amit sértőnek éreztem a családra nézve, én meg felhívtam késő este és kicsit hangosabbnak kis gyökérnek neveztem, aki nem hálás a családjának. Én hangos voltam, ő nyugodt és rámtette a telefont. Nem így kellett volna.
2022. jan. 27. 09:38
 13/82 anonim ***** válasza:
11%
Írnék neki (papír) levelet. Mégsem közvetlen, élő kontaktus, nem ott kell reagálnia, megrághatja a dolgokat.
2022. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy neked mi köződ van a màsik véleményéhez?
2022. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
92%

Ez még mindig nem elég konkrét.


De kérdés, hogy ha valaki ennyire szapulja a családot, akkor vajon érdemes-e rá családtagként tekinteni?

2022. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 A kérdező kommentje:
Nem szapulta, mindössze annyit mondott, hogy a családban sokan vannak olyanok, akik inkább előtérbe helyezik azt, hogy mások mit gondolnak róluk. Nekem is van egy enyhe megfelelési kényszerem mások felé.
2022. jan. 27. 09:46
 17/82 anonim ***** válasza:
86%

Ha egyszer megmondta, hogy nem kíváncsi rád, akkor minden megkeresést nyomulásnak, zaklatásnak fog érezni és csak még jobban elvadítod magadtól.

Elég erőszakos ember lehetsz. Képtelen vagy megérteni, hogy a NEM, az nemet jelent. Nemcsak párkapcsolatnál, hanem rokoni kapcsolatnál is.

2022. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
89%

És ezen képes voltál vele összeveszni?


Nem csodálom, hogy nem akar veled szóba állni...

2022. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
85%
Miért kell kivetítened a kenyszeredet masra?
2022. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
90%

16-ra:

És te ezek után késő este hangosan a telefonban kis gyökérnek nevezted? Hát, nem csodálom, hogy nem akar többé kapcsolatot veled.

2022. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!