Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt barátnőm bejelentette,...

Volt barátnőm bejelentette, hogy terhes. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete szakítottunk,és tegnap hívott hogy mindenképpen találkoznunk kell. Akkor mondta el hogy úgy néz ki 4 hetes terhes. Kérdeztem tőle,hogy mik a tervei,mire azt válaszolta amennyiben nem békülünk ki akkor megtartja a gyereket és nekem ebbe nincs beleszólásom.

Viszont ha kibékülünk akkor együtt dönthetünk arról hogy mi legyen. Én mondtam neki hogy vetesse el,én nem akarok apa lenni. És vele sem akarok kibékülni,mert már nem szeretem.

Kértem tőle gondolkodási időt,mert nem tudom mit tegyek. Nem akarok vele kibékülni,ez biztos. De akkor megtartja a gyereket,amihez azt mondja nem lesz semmi közöm,de mégis van. Az én gyerekem is lesz,foglalkoznom kell vele,tartásdíjat fizetni,szóval apa kell h legyek.

Már nem szeretem őt,nem akarok vele kibékülni csak azért mert terhes hogy uttána együtt döntsük el h vetesse el. Ha így lenne és utána hagynám ott én lennék a földön a legnagyobb szemét.


Akkor most hogyan tovább, Nem tudom mi a helyes döntés.


26/F


2010. jún. 24. 12:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/128 anonim ***** válasza:
91%

Nem olvastam el a hozzászólásokat,de feltételezem,hogy volt aki mondta,hogy nem kellett volna védekezés nélkül szexelni..

Erre csak azt tudom mondani,hogy a bátyám amikor együtt járt egy lánnyal és nemi élet volt köztük az elején mindig gumival védekeztek,majd később a lány mondta,hogy nem kell óvszer megy gyógyszert szed.A bátyám hitt neki,hiszen sokszor ő váltotta ki a tablettát.Bízott benne.Addig nem is volt gond amíg elő nem jöttek a bajok.A végén már többször veszekedtek mint szeretkeztek,ezért a bátyám úgy döntött jobb lenne külön,hiszen már nincs sem szerelem,sem szeretet,sem tisztelet egymás iránt..Szakítottak,és elvileg mindketten élhetnék a saját életüket...De a lány nemsokára felkereste,hogy terhes,és a bátyám az apa..Persze,hogy mérges lett,hiszen GYÓGYSZERT szedett.Amikor rákérdezett,hogy mégis ez hogy lehet a válasz annyi volt,hogy "abba hagytam a szedését" Tudta,hogy a kapcsolatuknak előbb-utóbb vége lesz,és tudatosan készült a terhességre..A bátyámat gyerekkel akarta megfogni..

Elég nagy pofon volt neki is,hiszen nem akart soha hétvégi apuka lenni,és remélte,hogy lesz egy csodás nő aki a gyermekei anyja lesz..De valahol tönkre tette a bátyám életét. A gyerek 2 éves..A bátyám rendesen fizeti a gyerektartást amit a bíróságon előírtak..De az anyja mocskossága miatt,nem tud a gyerekével kapcsolatban lenni..(próbálta,de csak úgy engedte volna elvinni a kislányt,hogy az anyja is vele lesz)de a bátyám nem hajlandó még látni sem a volt nőjét..)

Nap mint nap látom a bátyámon a keserűséget,és azt,hogy fél az új életre.Fél komoly kapcsolatot kialakítani,mert úgy érzi a következő lány is becsapja..

Én nem ítélkezem,de soha nem értettem,hogy miért csak a férfit hibáztatjuk ha ilyen eset történik,Hiszen a legtöbb férfi nem önszántából lesz apa,és elég nehéz nekik is ezt feldolgozni...

Mikor fogják már fel a nők,hogy gyerekkel nem lehet egy férfit megfogni..

Csak megemlítem,hogy a kislány anyja ma azért sír,mert " milyen szemét a bátyám,hiszen cserben hagyta a gyerekkel együtt,és ő most egyedülálló anyuka"...

Kérdezőnek.Ha megszületik a gyermek a te életed is gyökeresen meg fog változni még akkor is ha nem akarsz apa lenni....Később sokszor neked is lelkiismeret furdalásod lesz,mert ha akarsz is kapcsolatot a gyerekeddel az is anyja igénye szerint lesz...Ha tudod inkább intézd úgy,hogy elvetesse a gyereket,mert a gyereknek sem jó ha egy olyan világba születik ami gyűlölettel kezdődik...Idővel a gyermeknek fog fájni,hogy az igaz apját nem ismeri...(az igazságot soha nem fogja megtudni,hogy nem örömmel jött a világra)

2010. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/128 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de aki azt mondja, hogy ezt a gyereket meg kell tartani, mert csak egy gyerekről van szó, az nem jól látja a dolgokat. Az csak a gyereket látja maga előtt, a körülmények nem is érdeklik.

Ha én tudom azt, hogy milyen szüleim lesznek, milyen gyerekkorom lesz, akkor azt mondom a mai napig, hogy nem bántam volna ha nem születek meg. Ezt felnőtt fejjel mondom.

Nem az a lényeg, hogy megszületik valaki, hanem az hogy milyen életminőségben tud élni, az, hogy szerető, összetartó családja van, vagy épp ellenkezőleg egy ellenséges légkörben nő fel, ahol senki nem szereti, és az anyjának is csak azért kellett, hogy bezsarolja az apját.

Valószínű a Szomáliában éhező, fázó, szomjazó, minden fajta jót nélkülöző emberi roncs gyermekeknek is olyan jó élni.Hát mégiscsak egy emberélet, nem de bár?

2010. jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/128 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, én nem adok neked igazat. Ketten kellettetek annak a gyereknek az összehozásához, és igencsak tisztességes és bátor a lány, hogy felajánlja a lehetőséget, hogy nem kell felvállanod! Nem gondolod?

Amit írtak páran, hogy jöjj vele össze, vetesd el a gyereket, és dobd ki... ennél undorítóbb húzás a világon nincs :( Komolyan képes lennél ezt megtenni?

2010. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/128 anonim ***** válasza:
79%
Utolso: tisztesseges es bator?? MEGZSAROLTA a kerdezot!! Egy gyerekkel! Ez eleg sok minden, de nem tisztesseges es nem bator.. Arra jo a kerdezo, hogy majd lehuzza amikor a gyerek megszuletik, vagy a gyereket arra hasznalja, hogy ujra osszejojjenek.. Undorito, en az ilyet nem neveznem nőnek..
2010. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/128 anonim ***** válasza:
77%

"13:37-es neked is sok eszed van mit ne mondjak.. Várjon még egy hónapig míg a magzat is nagyobb lesz istenem... akkor ha már el akarják vetetni minél előbb legyen meg mig kicsi.."


Ha nem értetted meg a szöveget rendesen, akkor ne hülyézz le, mégha ilyen burkoltam is. Lehet, hogy nem voltam elég világos, ezt elismerem, de akkor is.

Azt az 1 hónapot úgy gondoltam, hogy ha "újra összejön" a csajjal, akkor legalább még egy hónapot maradjon vele, utána dobja... Mert ez így is szemétség lesz (viszont muszáj lesz), de mégnagyobb szemétség lenne, hogy eljátsza, hogy visszamegy a csajhoz, megbeszélik, hogy ne legyen baba, a csaj meg hazajön az abortuszról és rögtön dobják...

Tehát a napokban elvetetik a gyereket, és pár hét múlva a "tudod drágám, ez így mégsem megy" szöveggel elválnak, és kész...

2010. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/128 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a kérdező eltűnt, mint szürke szamár a ködben...


Az is érdekes, hogy az ikerkérdés feltevője sem igen reagál, bár azt hevesen tagadja, hogy bármi köze lenne ehhez a kérdéshez, holott szó szerint ugyanaz áll a két kérdésben, ugyanazokkal a szavakkal megfogalmazva, csak ellentétes szempontból...


Valaki itt szórakozik, az az érzésem.

2010. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/128 A kérdező kommentje:

Először is: bocs,hogy nem irtam semmit,de a kérdést akkor tettem fel mielött elmentem volna dolgozni,csak nem rég értem haza.

Mikor találkoztunk barátnőmmel orvosi leletes papírokat lobogtatott,és mondta h 4 hetes terhes,meg elmondta a választási lehetőségeim.

3 évig voltunk együtt,bár az utolsó fél év már csak a megszokás miatt volt (részemről). Vki irta h ha nem szeretem akkor miért feküdtem le vele. Az az igazság,hogy a sex nagyon jó volt vele,és a viták ellenére többször is megpróbáltunk rendbe hozni a kapcsolatot. Egy hete szakítottam vele,mert már elég volt a sok veszekedésből,és érzelmileg is teljesen kihűlt a kapcsolatunk. Azóta most találkoztunk először.

Ketten hoztunk össze azt a gyereket. Felajánlotta h ha ő megszüli,akkor nekem nem kell sem látogatnom sem pedig támogatnom őket anyagilag. De basszus,akkor is az én gyerekem! Nem tudnék abba a tudatban élni h van egy gyerekem akit sose láttam. Természetesen gondoskodnék róla,és kivenném a részemet az apai szerepből.

De ha lenne választási lehetőségem akkor azt mondom nem akarok most apa lenni,és nem is tőle szeretnék gyereket.

Sokan írtátok hogy béküljek ki vele,és vetessük el együtt majd hagyjam ott. De ez sem tisztességes megoldás! Nem viselkedhetek vele ilyen undorítóan! Hiszen valamikor szerettem őt...


Úgy érzem akárhogy döntök sehogy sem lesz jó nekem. Nagyon megvagyok lőve.

Hatóságilag vagy jogilag nem lehetne kötelezni h ne kényszerítsen bele ebbe az egészbe?


Ó és alink a kérdésről amit kaptam! Álmomban nem gondoltam volna hogy van még nő a páromon kívül aki ennyire aljas tud lenni... :S

2010. jún. 24. 23:39
 58/128 BlacktigerXXX ***** válasza:
93%

Gyerekek ez kemény téma ám. Általában mindenhez hozzá tudok szólni, de ehhez nem nagyon. Bár őszintén szólva, én ebben a helyzetben, vállalnám a gyereket. Bár ez az én oldalam, én abortuszellenes vagyok nagyon. Ki tudja mit hoz az élet. Lehet most elvetetitek... de mi van ha az életben többet nem sikerül csinálnod? Mert ez is benne van a pakliban. Ha megmarad, lesz egy trónörökös biztosan. Attól hogy ez a helyzet, miután lenyugodnak a kedélyek, sztem simán várni fogod a babát, mlgha külön külön is várjátok. Én nem vagyok milliomos, nem tudom hogy te hogy állsz anyagilag, de sztem egy egészséges felnőtt ember, aki annyi idős mint én, egy gyereket el tud tartani. És nem csak a gyerektartásra gondolok, hanem mindenre amivel egy baba jár. Szerintem nem egy nő/férfi van abban a helyzetben, hogy egyszer elvetette, és az életben többet nem lesz neki meg az amit szeretne, és amit anno eldobott magától.


26/F

2010. jún. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/128 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Én nem vagyok megrögzött abortusz ellenes, mert ha például 10 évvel fiatalabbak lennétek 15-16 évesek, azt mondanám, hogy a legjobb megoldás elvetetni, de közel 30 éves vagy!!! ennyi idősen már igazán fel lehet vállalni egy gyereket, szerintem ne vetessétek el, igaza van az előttem szóló 26F-nek, egyetértek vele. Így hozta az élet, ha teheted tartsd vele a kapcsolatot, biztosan nagyon fogod szeretni a kicsit. Ki tudja mikorra leszel újra szerelmes, annyira, hogy megnősülj, gyerekeid legyenek, és ha a jövendőbelidnek nem lehet, vagy nálad alakul ki valamilyen probléma... ezt sosem lehet tudni. Egy szónak száz a vége, szerintem tartsátok meg, én fiatalabb vagyok nálad, de az abortusz már ennyi idősen meg sem fordulna a fejemben. A legtisztességesebb ha elismered az apaságot, ketten csináltátok a gyereket...

A barátnődet meg nem minősíteném a zsarolása miatt, remélhetőleg a baba tényleg véletlenül sikerült és nem az ő tervei valósultak meg. (Ha nagyon nem szeretnéd az apaságot, nem írod alá az apasági nyilatkozatot és kész, ezt már leírtam, de kérdéses, hogy a gyerekeddel szemben mennyire tisztességes megoldás.)

23N

2010. jún. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/128 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólóknak. Attól még h nem ő álmaid asszonya, de van tőle egy babád nem azt jelenti h vele kell élned életed végéig mert ha nem akkor megköveznek. Az én apukám már túl volt egy házasságon és 2 gyereken mikor újraházasodott az anyukámmal. Mi is 3-an vagyunk testvérek és senki nem vetette meg emiatt h neki már van 2 gyereke. Az előző feleségével nagyon rossz a kapcsolata (folyton keresztbe próbál tenni, csak nem jön össze) de ennek ellenére a gyerekekről gondoskodik! Nem a volt asszonyt nézi, neki nem az ex-feleség felé van kötelezettsége hanem a gyerekek felé akik az ő véréből vannak. És ez így nagyon is helyes!

Mondd el a párodnak h rendben, tartsátok meg, DE te vele már nem fogod újrakezdeni és csakis kizárólag a baba iránt érzel felelősséget és nem miatta járkálsz meglátogatni a babát.

Te írtad h valaha szeretted... ez stimmt. De az már lezárult, ezt értesd meg vele.

A másik... ütöd a szavaid. Nem akarsz apa lenni, de közben azt írod h nem tőle akarsz gyereket. Na most akkor h is van ez? Ha nem ő lenne a pici anyja akkor minden további nélkül felvállalnád? Ez butaság!!! Ne az anyját nézd hanem h az a te véred, tőled van, és te ettől még élhetsz boldog kapcsolatot egy másik nővel. Kívánom is neked h találd meg a nagy nŐ-t :)

A legtöbb nő vagy éppen ffi is talál úgy kapcsolatot h közben van már gyereke. Ez a mai világban már nem csoda ha vkinek van már egy bébije.


Csak legyél okos és döntsd el magadba h mi miatt nem kellene a bébi és mi miatt kellene.


Sok sikert!


20/L

2010. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!