Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt barátnőm bejelentette,...

Volt barátnőm bejelentette, hogy terhes. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete szakítottunk,és tegnap hívott hogy mindenképpen találkoznunk kell. Akkor mondta el hogy úgy néz ki 4 hetes terhes. Kérdeztem tőle,hogy mik a tervei,mire azt válaszolta amennyiben nem békülünk ki akkor megtartja a gyereket és nekem ebbe nincs beleszólásom.

Viszont ha kibékülünk akkor együtt dönthetünk arról hogy mi legyen. Én mondtam neki hogy vetesse el,én nem akarok apa lenni. És vele sem akarok kibékülni,mert már nem szeretem.

Kértem tőle gondolkodási időt,mert nem tudom mit tegyek. Nem akarok vele kibékülni,ez biztos. De akkor megtartja a gyereket,amihez azt mondja nem lesz semmi közöm,de mégis van. Az én gyerekem is lesz,foglalkoznom kell vele,tartásdíjat fizetni,szóval apa kell h legyek.

Már nem szeretem őt,nem akarok vele kibékülni csak azért mert terhes hogy uttána együtt döntsük el h vetesse el. Ha így lenne és utána hagynám ott én lennék a földön a legnagyobb szemét.


Akkor most hogyan tovább, Nem tudom mi a helyes döntés.


26/F


2010. jún. 24. 12:58
 81/128 anonim ***** válasza:
89%
ne hagyd magad,igenis kisérd el legközelebb dokihoz.én nem is hinném el a sztorit,mert ha valóban terhes,miért nem akarja,hogy elkisérd vagy csináljon elötted egy tesztet?Miért nem szólt a szüleinek sem?Amivel a kedves apuka fenyegetőzik az nevetséges.ne hagyd magad lerázni!
2010. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/128 anonim ***** válasza:
84%

Én egyszerűen nem értem, miért mindenki a csajt szidja itt?

Ezek az utolsó lépései szánalamsak, hogy el akar tiltani tőle, de most tudta meg, hogy terhes, gyereke lesz, milliószor több felelősséget vállal mint te, neked csak fizetni kell, meg néha látogatni... persze, hogy kétségbe van esve.

Egyébiránt felajánlotta, hogy ha nemakarod, semmi közöd nem lesz hozzá, mit vársz még? Abortuszt, persze, de nem várhatod, hogy megölje a gyereketeket, ráadásul az ő teste, hogy várhatsz el iylet tőle?! Nem vagy már olyan fiatal, bár aláírom, hogy a körülmények elég rosszak, de nem értem miért gyűlölted meg őt annyira... elég sok kiskapu hagyott neked.

2010. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/128 A kérdező kommentje:

2 nappal ezelött megszületett a fiam. Kora szülött lett,az ex állítása szerint ez is az én hibám mert nem álltam mellette a terhessége idején. Fizettem az orvosi vizsgálatokat meg mindent,de nem mentem vele soha,és nem is találkoztunk. Néha írt üzit h mi volt a vizsgálaton.

Furcsán érzem magam,nem érzem magam apának. Mikor bementem megnézni a gyereket,az ex megibt előjött azzal amit a terhessége elején mondogatott h nekem nincs közöm a gyerekhez

2011. febr. 19. 17:00
 84/128 anonim ***** válasza:
79%
A kisfiú nem tehet róla, hogy milyen az anyja.. Az ő döntése volt az, hogy megtartja a körülmények ellenére, tehát innentől kezdve bármi is akar rád kenni, minden az ő sara. Ha nem akarsz a gyerek apja lenni, akkor hagyd őket meg egymásnak.. Igazából szerintem szép gesztus hogy bementél a kórházba hozzájuk, hiszen mégiscsak közöd van a dologhoz, akkor is, ha lemondtál a jogaidról. De innentől kezdve joga van eldönteni, hogy szeretné-e ha részt vennél a pici életében. Viszont ha nem érzed magad apának, akkor szerintem nem lenne sok értelme.. A baba miatt pedig nem szabad újra kibékülni az exeddel!
2011. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/128 anonim ***** válasza:
79%

Megkönnyeztem a történetedet:(A kommentek nagy részét elolvastam de még most sem tudom felfogni miért vannak ilyen emberi sorsok...sajnálom a gyereket, Téged is meg a lányt is.Senkinek sem jó ez az élethelyzet:(Ha a fiad nagy lesz, meséld el majd neki miért született meg

Erőt és kitartást

2011. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/128 anonim ***** válasza:
69%

És te most akkor mit akarsz tenni?


Egyébként figyelj, ha a nő nem akarja, hogy a gyerekkel kapcsolatod legyen, akkor te miért erölteted? Szerintem nem sok értelme van. Gondolj bele mivel jár ez. Míg járni nem tud, csak a nőnél láthatnád a gyereket, ergo folyton nézni kell a megvető képét. Meg állandóan egyeztetni vele, hogy mikor mit tehetsz és mit nem. hogy neveled a gyereket, vagy épp hogy nem. folytonos konfrontálódás és veszekedés. Szerintem sokkal jobb, ha megvárod amíg felnő, és akkor lesz kapcsolatotok. persze jobb lenne ha már előbb lehetne, de ha ellenséges kapcsolatotok van az anyjával, akkor szerintem ártalmasabb mint ha nem lennél vele kapcsolatban.

2011. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/128 anonim ***** válasza:
91%

Miért lenne koraszülött?

Az exed állítása szerint 06.25-én 4 hetes terhes volt.

Mondjuk az is érdekes, hogy miért szaladt ilyen korán orvoshoz, mert a 4 hetes terhesség általában a következő menstruáció első napja.

Ha igazat mondott, akkor február 26 körül kellett volna szülnie. Ő megszült febr. 17-én, ez csak 9 nappal van korábban a kiírtnál. Ez nem koraszülés.

Milyen súllyal született a baba?

Egyáltalán biztos vagy benne, hogy te vagy az apa? Mert ha igaz, amiket írtál, akkor úgy néz ki, hogy csak le akartak nyúlni anyagilag, az apuka meg nagy valószínűséggel valaki más.

2011. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/128 anonim ***** válasza:
77%

Nem volt idom elolvasni a valaszokat, de a legtisztessegebbnek azt tartom, hogy 1. engedjen el, semmi ertelme, hogy magahoz kosson, hisz 100%-ig biztos vagy, hogy nem szereted, ennek ugyis vege lenne, 2. ne eroltesd az abortuszt, mert nokent es anyakent mondom, hogy nincs jogod hozza amennyiben vallalja azt, hogy ahhoz a gyerekhez tenyleg semmi kozod nem lesz.


Megis hogy gondolod, hogy az o testeben levo gyerekrol dontesz? O nem gyilkos, meg akarja tartani. Hat engedd, hogy megtartsa! En ugy vettem ki a szavaidbol, hogy azt mondta, hogy nem akar toled semmit, igy gondolom, hogy tartasdijat sem. Ily modon neked semmi jogod raeroltetni az abortuszra.

2011. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/128 anonim ***** válasza:
21%
Bocs, latom, mar nem aktualis. Nem tudom, hogy a kerdes miert lett kiemelve.
2011. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/128 A kérdező kommentje:

azért emeétem ki mert nem volt kedvem újból leírni a történetet.és a követklező kérdésemhez ez nagyba hozzá járul.

Nem érzem magam apának,egyszerüen gyűlölöm azt a tényt h ő az anyja a gyerekemnek és nem tudok mit kezdeni az érzéssel. lemondai az apai jogomról mégsem akarok,mert hát mégiscsak az én gyerekem!

Nem mostanra volt ki írva,hanem március közepére.Volt baráűtnőm osztott le,h miattam született meg elöbb,és miattam csak ekkora a súlya is. Nagyon pici súllyal született alig 2000g :S Az én gyerekem,dns vizsgálat is volt még akkor mikor terhes volt

Most azt követeli tőlem h ne is keressem,meg h a gyerek miatt ne látogassam őt.

A társadalom elvéárja h viseljem a következményeket a tetteimnek,és legyek aoja a picinek,de éán erre ne, vagyok felkészülve

2011. febr. 19. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!