Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt barátnőm bejelentette,...

Volt barátnőm bejelentette, hogy terhes. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete szakítottunk,és tegnap hívott hogy mindenképpen találkoznunk kell. Akkor mondta el hogy úgy néz ki 4 hetes terhes. Kérdeztem tőle,hogy mik a tervei,mire azt válaszolta amennyiben nem békülünk ki akkor megtartja a gyereket és nekem ebbe nincs beleszólásom.

Viszont ha kibékülünk akkor együtt dönthetünk arról hogy mi legyen. Én mondtam neki hogy vetesse el,én nem akarok apa lenni. És vele sem akarok kibékülni,mert már nem szeretem.

Kértem tőle gondolkodási időt,mert nem tudom mit tegyek. Nem akarok vele kibékülni,ez biztos. De akkor megtartja a gyereket,amihez azt mondja nem lesz semmi közöm,de mégis van. Az én gyerekem is lesz,foglalkoznom kell vele,tartásdíjat fizetni,szóval apa kell h legyek.

Már nem szeretem őt,nem akarok vele kibékülni csak azért mert terhes hogy uttána együtt döntsük el h vetesse el. Ha így lenne és utána hagynám ott én lennék a földön a legnagyobb szemét.


Akkor most hogyan tovább, Nem tudom mi a helyes döntés.


26/F


2010. jún. 24. 12:58
 71/128 anonim ***** válasza:
81%

nehéz helyzet, valamelyest meg is értelek, kész tények elé lettél állítva, kicsit tényleg furi, mert egy 4 hetes terhesség kvázi nem létezik, mert az orvosok egy 6-8 hetessel foglalkoznak csak.....4 hetesen csak általában petezsák látszik, de az nem baba....egy +-os tesztje lehet, nem több, orvos nem állapíthatta meg a terhességet....szerintem beszélj a tesójával v szüleivel, ez a lány kicsit begőzölt, ne haragudj rá, csak kétségbe van esve, nem szereted, de attól még segíts neki, mert "bajban" van

jobbakat!!!!

2010. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/128 anonim ***** válasza:
82%

Hát, az ő testében növekszik az ő babája, ha beindultak az anyai ösztönei, nincs az az Isten, hogy elvetesse. Te csak dugtál egy jót, aztán csak azt látod, hogy ajaj, mind anyagilag mind erkölcsileg szarban leszel.

Nem kér ő tőled semmit, vállalja egyedül, miért ne lenne ehhez szíve joga? Nem mondom, hogy tökéletes megoldás, egyedül nevelni egy gyereket, de ha van rá lehetősége, tegye.

A gyereket te is fogod szeretni, és nem fogod szar kötelességnek érezni, amint meglátod. Még lehet hálás is leszel az anyjának, hogy ő volt olyan felnőtt, hogy ne csak magára gondoljon.

Mert ezzel a döntéssel nagy valószínüséggel feláldozta a saját életét, fiatalságát a babáért.

2010. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/128 A kérdező kommentje:

Beszéltem szüleimmel. Elmondtam nekik mindent még a feltételeket is,és azt is h nem fogok vele kibékülni semmiképpen. Anyám örült neki hogy unokája lesz,apám megérti a dilemmámat,de szerinte is ez volt a legmegfelelőbb döntés.

Anyám telefonált a volt barátnőm szüleinek,mivel nem tudtuk hogy ők tudnak e terhességről. Nem tudtak,eléggé meg voltak lepve. Tegnap este össze is ültünk így hatan a szülők és mi. Az exem szülei azt akarják hogy ha már sikerült teherbe ejtenem a lányukat villámgyorsan vegyem is feleségül. Ha nem teszem akkor nem lehet semmi közöm a gyerekhez. Volt após jelöltem ügyvéd,és szerinte megnyerhetnének egy pert amiben megtiltanak minden kapcsolatot a gyerekkel,mivel vannak iwiw üzenetek amiben olyanokat írtam a volt barátnőmnek h nem akarok apa lenni,és jobb lenne ha elvetetné. Meg hogy én nem akarok tőle semmit,és akkor neki se kéne egyedülálló anyának lenni.

Nem fogom feleségül venni,meg tudnám fojtani egy kanál vízben annyira megutáltam. Az ő szülei és az én szüleim is összevesztek ezen a pereskedni fogunk dolgon.


Ó,és mondtam az exemnek hogy ha legközelebb megy orvoshoz el akarok vele menni,meg kértem h csináljon meg elöttem egy tesztet. De nem hajlandó beavatni semmibe. Azt mondja nekem semmi közöm hozzá.

2010. jún. 27. 16:29
 74/128 anonim ***** válasza:
100%
hát a legnagyobb vesztes a gyerek az biztos...sajnálom, de legalább őszinte vagy és nem akarod feleségül venni csak úgy, így nagyobb esélye van neki is a boldogságra, kár h ezt apu nem látja.....vicces h iwies üzenetekkel zsarolnak, szép kis társaság, ahelyett h leültek volna elmagyarázni a kislányuknak a méhecskés mesét.....sok erőt, kitartást és ha úgy alakul sok szerencsét az apasághoz!!!
2010. jún. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/128 anonim ***** válasza:
97%

A kedves exed egész családja bunkó tahó.


Akármennyire ügyvéd a kedves apa, nem tagathatják meg tőled, hogy a kapcsolatot tartsd a gyerekkel. Hazudik, mint a vízfolyás, semmilyen törvény nincs arra, hogy ha egy iwiw-üzenetet írtál valakinek valamiről (egyébként honnan és hogyan szerezte meg azt a levelet?), akkor az perdöntő legyen bármiben is. A családjogi törvény szerint ha nem mondasz le a gyámhatóság előtt a gyerekről, akkor nem lehet tőle eltiltani, pont. (Kivéve, ha korábban az életére törtél, de ez ugyebár nem történt meg.)


Nagyon helyesen teszed, hogy nem veszed el a lányukat, aki valószínűleg direkt esett teherbe azért, hogy téged megfogjon.

2010. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/128 anonim ***** válasza:
96%

" Az exem szülei azt akarják hogy ha már sikerült teherbe ejtenem a lányukat villámgyorsan vegyem is feleségül. Ha nem teszem akkor nem lehet semmi közöm a gyerekhez. Volt após jelöltem ügyvéd,és szerinte megnyerhetnének egy pert amiben megtiltanak minden kapcsolatot a gyerekkel"

Ahhoz képest,hogy az apuka ügyvéd a legnagyobb ökörséget mondta..

1. nem kötelezhetnek azért,hogy olyan döntést hozzál amit önszántadból nem akarsz megtenni.Hanem akarsz nősülni akkor nem fenyegetőzhet..(én már ekkor mondtam volna,hogy ügyvédi hibát vétet,hiszen zsarolt...

2. Ha nem nősülsz akkor elintézi,hogy semmi kapcsolatod ne legyen a születendő gyermekkel..

Ez is nagy ökörség,hiszen te eleve nem is akarsz gyereket,így téged nem igazán fog megtörni ez a lépés..De azért elmondtam volna neki itt is,hogy "OKÉ! Tiltsa meg,hogy a törvényes apja legyek.Akkor ezek szerint nem vagyok köteles elfogadni azt,hogy a gyermek az én nevemet viselje,és soha nem követel a lánya semmilyen gyerektartást,és egyéb összegeket...mert olyan nincs,hogy eltiltanak végleg,soha nem gyakorolhatod az apaságot,de a nevedet viseli mint apja neve,és minden hónapban fizetsz a gyermek után...

Egyébként személy én most azt mondom neked,hogyha van őrangyalod akkor nem engedi ezt a babát megszületnie,mert szegénynek már most tudni,hogy kemény élete lesz...Én nem lennék a baba helyében...

Még valamit.Hiába ügyvéd az após,nincs az a törvény ami eltiltaná a szülőt a gyermekétől legyen az apa vagy anya...(még az olyan anya is kap esélyt aki egyszer már megpróbálta megölni a gyermekét..akkor hogyan vennék el tőled az apaságot???)

2010. jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/128 A kérdező kommentje:

az biztos h nem így akartam apa lenni,nem most és nem tőle. De vállalom a felelősséget.

Exem most h mindenki elött kiderült h terhes azt akarja h nekem ne legyen semmi közöm az ő gyerekéhez. Felborította az egész életemet,most meg egy neked semmi közöd hozzá sz9veggel leráz(na)

2010. jún. 27. 18:25
 78/128 anonim ***** válasza:
57%
Hülye k...rva
2010. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/128 anonim ***** válasza:
100%
Na hát ez egy érdekes fordulat... (Én írtam, hogy szexeltél, vállald a felelősséget) Szerintem ezt kettőtöknek kellett volna tisztázni, nem a szülőknek... Elképzelhető, hogy a csaj vissza akar szerezni, de milyen borzasztó eszközökkel. A gyerek láthatásához jogod van, ne hagyd magad.
2010. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/128 anonim ***** válasza:
87%
már nem is csodálkozok a lány pitiánerségén ha ilyen apja van! De ha nem akarsz ne békülj ki a lánnyal.még úgy se,ha akkor elvetetné.ne süllyedj le az ő szintükre! Még mindig azt mondom,szerintem nem is terhes a csaj.vagy ha mégis,az nem a véletlen műve.
2010. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!