Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt barátnőm bejelentette,...

Volt barátnőm bejelentette, hogy terhes. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete szakítottunk,és tegnap hívott hogy mindenképpen találkoznunk kell. Akkor mondta el hogy úgy néz ki 4 hetes terhes. Kérdeztem tőle,hogy mik a tervei,mire azt válaszolta amennyiben nem békülünk ki akkor megtartja a gyereket és nekem ebbe nincs beleszólásom.

Viszont ha kibékülünk akkor együtt dönthetünk arról hogy mi legyen. Én mondtam neki hogy vetesse el,én nem akarok apa lenni. És vele sem akarok kibékülni,mert már nem szeretem.

Kértem tőle gondolkodási időt,mert nem tudom mit tegyek. Nem akarok vele kibékülni,ez biztos. De akkor megtartja a gyereket,amihez azt mondja nem lesz semmi közöm,de mégis van. Az én gyerekem is lesz,foglalkoznom kell vele,tartásdíjat fizetni,szóval apa kell h legyek.

Már nem szeretem őt,nem akarok vele kibékülni csak azért mert terhes hogy uttána együtt döntsük el h vetesse el. Ha így lenne és utána hagynám ott én lennék a földön a legnagyobb szemét.


Akkor most hogyan tovább, Nem tudom mi a helyes döntés.


26/F


2010. jún. 24. 12:58
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/128 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap 22,10 vagyok.


Látom, hogy másban is felmerült, hogy nem stimmelnek az időpontok és a dns-vizsgálat körül sincs rendben valami.

Ne hagyd magad 1 életre lekötelezni akaratodon kívül és ilyen nulla bizonyítékok alapján.


Így történt a dns-vizsgálat?:


Az apasági vizsgálat menete


Származás-megállapítási vizsgálatok: A DNS-profil alvadásgátolt vérből, nyálkahártyakenetből, hajmintából, abortumból, különböző szövetekből (hám, csont, izom stb.), valamint archivált szövettani blokkból is meghatározható.


A személyi mintavételkor a mintaadónak igazolnia kell személyazonosságát, melyet a mintavevő ellenőrizni köteles. Elhunyt személy esetén a mintavevő igazolása szükséges. A mintavételről mintavételi jegyzőkönyvet kell készíteni, amelyet a mintát adó és a mintát vevő személynek is alá kell írnia.


A mintát adó nemcsak a saját mintavételét igazolja, hanem az ellenérdekű fél jegyzőkönyvének aláírásával annak mintavételét is, ezért származás megállapítási ügyekben lehetőség szerint az összes érintett személy mintavételét egymás jelenlétében kell elvégezni.


A levett mintát illetve annak maradékát a laboratóriumnak legalább 5 évig meg kell őriznie. A laboratórium maga választhatja ki, hogy melyik mintavételi eljárást alkalmazza, aszerint, hogy számára melyik a legjobb, és a legalkalmazhatóbb. A mintákat olyan módon kell tárolni, hogy illetéktelen személy azokhoz ne férhessen hozzá.


Vérminta esetén a vizsgálathoz elegendő 3-4 ml alvadásgátolt vér, melynek levétele steril tűvel történik. Vérvételkor fontos arról tudni, hogy a mintavétel előtti 3 hónapon belül nem kezelték-e a vizsgálandó személyt emberi eredetű vérrel vagy vérkészítményekkel.


Ha a minta szájnyálkahártya-törletből származik, akkor a mintaadó a mintaadást megelőzően félórán át nem étkezhet, mintaadás előtt pedig öblítenie kell. Személyenként legalább két minta vétele szükséges, amelyek közül az egyik kerül felhasználásra. Hajminta esetén egy személytől legalább 10 db hajhagymás, kitépett hajszálat szükséges venni, amelyeket az egyén nevével és azonosítójával ellátott borítékban kell tárolni.

2011. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/128 anonim ***** válasza:
100%

08:33-nak:

Nekem ilyen esetben a sírig tartó gyűlölethez elég lenne annyi, ha valaki megzsarolna a gyerekemmel, és bosszúból megszülné.. majd szórakozna velem, hogy akkor most láthatom - nem láthatom..

Nem a gyerek tehet róla, de ő már eleve rosszul járt egy ilyen anyával. Ha férfi lennék, és sem ilyen nőtől akarnék gyereket, de sajnos ezek a dolgok általában szakítás után jönnek elő ilyen durván..

De nekem ez annyira gáz, hogy 9 hónappal a szakítás után is szemétkedik! Mert egy hét után még ok, legyen, de utána még számtalan alkalma van átgondolni a helyzetet..

2011. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/128 anonim ***** válasza:
73%
A kedves anyuka szörnyen gyermeteg és naiv, ne izguld túl a dolgot ha szembekerül a gyereknevelés nehézségeivel benő a feje lágy és nem fog ellened tiltakozni.
2011. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/128 A kérdező kommentje:

Mikor bejelentette hogy terhes és mutogatta ott nekem a papírokat nem engedte közelebbről megnézni. Tesztet se volt hajlandó elöttem csinálni,egyzser kisértem el orvosi vizsgálatra,és akkor kérdeztem rá az orvostól hogy mikor fog szülni,akkor nekem is furcsa volt az időpont mondtam is az orvosnak,de ő nyugtatott h amikor a barátnőm bejelentette nekem h terhes akkor még nem volt akkora a terhesség h pontosan megtudják állapítani melyik hétben van. Csak körülbelüli időpontot mondtak akkor.

A Dns vizsgálat úgy zajlott tőlem vért vettek,volt barátnőm meg mikor még terhes volt akkor vettek a magzat vízből vagy honnan mintát,hogy megtudtájk áűllípítani hogy én vagyok az apa.

2011. febr. 20. 15:57
 115/128 anonim ***** válasza:
100%
A magzatvízből itthon nem vesznek mintát apasági vizsgálat miatt. Az eljárás veszélyes a magzatra így csak komoly genetikai betegség kivizsgálásakor használják azt is csak végső esetben.
2011. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/128 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan menj már el, vagy hívd fel az orvosát, és kérdezd meg ezt az apasági bizonyítást, hogy megtörtént e, és szeretnéd látni a papírokat. Az apának is kellene, vagy akit mondanak apának is kapnia erről értesítést nem, különben, honnan tudná az eredményt. Járj utána az orvosnál !
2011. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/128 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alaposan utána kéne járnod, kié az a gyerek...valami nagyon nem stimmel itt
2011. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/128 anonim ***** válasza:
87%

Ha esélyes, hogy a csaj mással is volt, talán indokolt az apasági.

Miért szakítottatok?


Továbbra is azt mondom (bár jól le lettem pontozva), hogy a szex igenis közösen vállalt kockázat, és igenis felelősségvállalás (a férfinak is) - de a lány helyében én hasonló helyzetben nem attól tettem volna függővé a gyerek megtartását, hogy a pasim visszajön-e vagy nem. Különben is, azért jöjjön vissza, mert szeret, szerelmes belém, én kellek neki, és ne a gyerek miatt.


De a gyerek a közös szexuális életetek (felelőtlenségetek? védekezés volt? vagy pechetek) eredménye, és ez független attól, hogy a barátnődddel lesz-e kapcsolat, a gyereknek te vagy az apja,és minimum anyagilag ki kell venned a neveléséből a részed, ez a felelősségvállalás, akkor is, ha nem vagytok már egy pár.


Nem tetszik ez a taktikázás, a feltétel, amit megszabott. Így olyan, mintha kib.aszásból született volna meg a gyerek. Ha tényleg meg akarta volna tartani, akkor megtartja,akár kibékülsz vele, akár nem.

2011. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/128 A kérdező kommentje:

Tólem csak levették a vért,nem vártam meg míg az ex is végez,csak mondtamh majd hívjon ha van eredmény. Volt anyósom volt az aki jelentkezett h megjött az eredmény és én vagyok az apa. Akkoriban igyekeztem minnél kevesebb időt tölteni az exem társaságába.

Fogok kérni még egy apasági nyilatkozatot.

2011. febr. 20. 18:00
 120/128 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt egy DNS vizsgálat most olyan 60-100e forint körül van. Csak úgy önként és dalolva kifizette volna a csaj? Vagy elkérte érte a pénzt? Ha mindenben számít az anyagi támogatásra, pont ebben ne akarta volna ezt is behajtani?
2011. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!