Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt barátnőm bejelentette,...

Volt barátnőm bejelentette, hogy terhes. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete szakítottunk,és tegnap hívott hogy mindenképpen találkoznunk kell. Akkor mondta el hogy úgy néz ki 4 hetes terhes. Kérdeztem tőle,hogy mik a tervei,mire azt válaszolta amennyiben nem békülünk ki akkor megtartja a gyereket és nekem ebbe nincs beleszólásom.

Viszont ha kibékülünk akkor együtt dönthetünk arról hogy mi legyen. Én mondtam neki hogy vetesse el,én nem akarok apa lenni. És vele sem akarok kibékülni,mert már nem szeretem.

Kértem tőle gondolkodási időt,mert nem tudom mit tegyek. Nem akarok vele kibékülni,ez biztos. De akkor megtartja a gyereket,amihez azt mondja nem lesz semmi közöm,de mégis van. Az én gyerekem is lesz,foglalkoznom kell vele,tartásdíjat fizetni,szóval apa kell h legyek.

Már nem szeretem őt,nem akarok vele kibékülni csak azért mert terhes hogy uttána együtt döntsük el h vetesse el. Ha így lenne és utána hagynám ott én lennék a földön a legnagyobb szemét.


Akkor most hogyan tovább, Nem tudom mi a helyes döntés.


26/F


2010. jún. 24. 12:58
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/128 anonim ***** válasza:
81%
Utcsó vagyok és visszavonom, mert most olvastam, hogy már megszületett. Én gratulálok és hidd el egy gyermek az élet legnagyobb ajándéka.
2011. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/128 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem aki azt mondja, hogy szard le a gyerekedet, annak nincs még gyereke.

Jobb lenne, ha mind megkérdeznétek a szüleiteket, hogy vajon ők mit mondanának.

2011. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/128 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 19,05!


Miért éppen 7 év múlva bánná meg?

2011. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/128 anonim ***** válasza:
35%
átverő show kamu habbal tipikus kamu szöveg !!! de egy vizsgálatot kell csinálni
2011. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/128 anonim ***** válasza:
90%

Azért a nőt szólja le mindenki, mert ő a hibás. Egy gyereknek nem szabad ilyen körülmények közé születni. Először zsarolni próbálja vele az exét, aztán akarata ellenére vállalja, számít az anyagi támogatásra, majd úgy dönt, mégis eltiltja a kicsitől az apját.. Az ilyenek nem hinném, hogy képesek felelős szülőként egyedül felnevelni egy babát.

Az én véleményem szerint a gyerek kb 22 hetes korától számít élőnek, akkor ébred öntudatára, bár sokan a biológiai funkciók - szívdobogás - megindulását követően tekintik embernek. Mindettől függetlenül 4 hetesen, mikor kiderült az egész, még egyik kategóriába sem esett bele..

Félreértés ne essék, joga volt megtartani, de ez a játék, amit a gyerek körül játszik, eléggé visszatetsző. Mikor a nő vállalta a gyereket, tisztában volt vele, hogy magára marad vele. Egy terhesség nem fogja fellobbantani a szerelmet, főleg nem zsarolás útján..

Kellemetlen lehet, hogy olyan nőtől van fiad, akit utálsz, és aki valószínűleg ellened fogja nevelni őt, mint az a mostani hozzáállásából látszik. De nem tehetsz semmit. Nem várhatja el, hogy támogasd, ameddig bírósági végzés nincs róla, ha pedig nem engedi, hogy részt vegyél a gyerek életében, akkor nem is kötelességed.

Nincs mitől apának érezned magad, hiszen a teljes érzelmi háttér hiányzik hozzá.. Ha velem valaki közölné, hogy most született egy fiam valahol a távolban, attól még nem tudnék kötődni hozzá látatlanban. (Ok, ez nem lehetséges, mert nő vagyok:)) Ha sikerül vele kapcsolatban maradnod, akkor meg fogod szeretni, és ha idősebb lesz, biztos több mindent tudsz vele kezdeni, mint most..

De nem kötelező, hogy az apja legyél, ha az exed nem tart rá igényt. Te bele lettél rángatva ebbe az egészbe. Nyilván ott voltál, mikor fogant, de a döntés nem közös volt, jó okod volt arra, hogy ne akard hogy megszülessen.

Most már így alakult, és hogy ezek után mi lesz, a jövő dönti el. Ha látni akarod a kicsit, akkor gondolom neked kell perelned, ha belenyugszol a mostani helyzetbe, akkor viszont bízd az exedre, hogyan látja jónak a gyereknevelést.

Egyébként én úgy tudtam, apasági tesztet itthon csak születés után csinálnak, szóval nem tudom hogy oldottátok meg a magzati vizsgálatot..

2011. febr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/128 anonim ***** válasza:
0%
Inkább erőltesd talán meg magad egy darabig míg eldöntitek, hogy ne legyen a baba, és legyén legnagyobb szemét a végén, minthogy megszívatod magad és a GYEREKET min. 18 évig.
2011. febr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/128 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a némber tényleg nagyon csúnyán átvert, a teherbeesés időpontja pl abszolút nem stimmel, mert ha júni végén volt "4" hetes terhes (amúgy ilyen nincs, hogy 4 hetes terhes, mert a fogantatás időpontjától kezdődik a 4 hét-orvost kérdezz erről, nincs kedvem leírni) és most szült, akkor az a gyerek minden, csak nem koraszülött. Az meg, hogy a DNS teszt szerint te vagy az apa hát... láttad, ott voltál a vizsgálatkor? Szerintem ezzel is csalt. Végeztess új vizsgálatot!
2011. febr. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/128 anonim ***** válasza:
87%

ó írtam egyet, de akkor még nem olvastam végig a dolgokat. Most sem, de előrébb mentem, és kérdező az írásaid egy részét láttam már.

Nos szerintem meg vagy zavarodva, de mégis úgy érzem, ki akarod venni a részed, ha már így alakult, hogy megtartotta.

Megjegyzem elég szemét dolognak tartom, mert úgy tűnik azért tartotta meg , mert te nem akartad.

De biztos van oka, miért útálod te is.

Szóval vedd ki a részed, ha tényleg a tied, bíróságilag el lehet ezt intézni. Tök mindegy ki mit írt iwiwen, a végeredmény a lényeg, gyerek van mindkettőtöké, ez van, mostmár akkor kiveszed a részed és kész. Eleinte nehezebb lesz, mert úgy tudom kb 3 évig nem láthatod egyedül a babát ez nehézkes lehet, de nem tudom pontosan.

Ha nem tudnál úgy élni, hogy ne lásd, ne legyél az apja a te gyerekednek, akkor ne tedd. Eleinte nehéz minden, aztán megszokjátok, direkt dühíteni egymást meg haggyátok majd abba úgy mindenkinek könyebb lesz. Rágódni ki mit akart s hogyan. Tietek csináljátok, csak külön !

Sajnálom a szitudat !

2011. febr. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/128 anonim ***** válasza:
100%

Itt valamelyikőtök hazudik, vagy az exed, vagy te.

"tegnap hívott hogy mindenképpen találkoznunk kell. Akkor mondta el hogy úgy néz ki 4 hetes terhes

A kérdés kiírásának időpontja: 2010-06-24 12:58"

"Mikor találkoztunk barátnőmmel orvosi leletes papírokat lobogtatott,és mondta h 4 hetes terhes,meg elmondta a választási lehetőségeim.

A komment megírásának időpontja: 2010-06-24 23:39"

Az orvos hüvelyi ultrahanggal legkorábban 5 hetes terhességet tud megállapítani, akkor még csak szikhólyagot lát, nem embriót.

"Nem mostanra volt ki írva,hanem március közepére."

Ha június 23-án (amikor felhívott és találkoztatok), már 4 hetes terhes volt, akkor február végére, március elejére lett volna kiírva szülésre, nem március közepére.

De ha még itt véletlenül elírtad, rosszul értetted az időpontokat, akkor is itt van ez:

"Az én gyerekem,dns vizsgálat is volt még akkor mikor terhes volt "

DNS vizsgálatot nem a terhesség alatt, csak a szülés (abortálás) után: A DNS-profil alvadásgátolt vérből, nyálkahártyakenetből, hajmintából, abortumból, különböző szövetekből (hám, csont, izom stb.), valamint archivált szövettani blokkból is meghatározható.

Terhesség alatt nem tudják megállapítani az apa kilétét, nem csinálnak a DNS vizsgálatot a magzat és az apa között.

Vagy ő hazudott ebben, vagy te.

2011. febr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/128 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, ez a KÖTELESSÉGED szöveg nekem elég rosszul hangzik. Szerintem inkább onnan kell nézni, hogy a gyereknek mi a jó. Itt tényleg mindenki azt hiszi hogy a gyereknek az a legjobb, hogy ha az egymást utáló szülők veszik körül, és kéthetente a gyűlöletet kell nézni a képükről mikor meglátják egymást? szerintem ez rosszabb mint ha nincs kapcsolat az apjával.


Szerintem menj oda két tanúval egyszer, próbáld meg vele megbeszélni, és ha elzavar, akkor később ez a két tanú meg tudja majd mondani a gyerekednek, hogy nem tudtál mit tenni, és nem akartál balhét. Ha nagyobb lesz a gyerek, majd megkeres téged, vagy te őt. Az ellenségeskedésnek semmi értelme, sőt károsabb mint ha nincs semmi.


Mondjuk azt sem értem, hogy miért utálod ennyire ezt a nőt. mégiscsak a barátnőd volt. És tulajdonképpen nem tudom hogy mit is vársz tőle. Te elég elutasítóan viselkedtél vele, gondolom jópárszor be is szóltál neki, következésképp nála is jogos hogy nem kér belőled és nem akar veled semmiféle kapcsolatot. Inkább megpróbál egy új férjet találni, akivel egy család lehet, nélküled.


32/N

2011. febr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!