Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt barátnőm bejelentette,...

Volt barátnőm bejelentette, hogy terhes. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete szakítottunk,és tegnap hívott hogy mindenképpen találkoznunk kell. Akkor mondta el hogy úgy néz ki 4 hetes terhes. Kérdeztem tőle,hogy mik a tervei,mire azt válaszolta amennyiben nem békülünk ki akkor megtartja a gyereket és nekem ebbe nincs beleszólásom.

Viszont ha kibékülünk akkor együtt dönthetünk arról hogy mi legyen. Én mondtam neki hogy vetesse el,én nem akarok apa lenni. És vele sem akarok kibékülni,mert már nem szeretem.

Kértem tőle gondolkodási időt,mert nem tudom mit tegyek. Nem akarok vele kibékülni,ez biztos. De akkor megtartja a gyereket,amihez azt mondja nem lesz semmi közöm,de mégis van. Az én gyerekem is lesz,foglalkoznom kell vele,tartásdíjat fizetni,szóval apa kell h legyek.

Már nem szeretem őt,nem akarok vele kibékülni csak azért mert terhes hogy uttána együtt döntsük el h vetesse el. Ha így lenne és utána hagynám ott én lennék a földön a legnagyobb szemét.


Akkor most hogyan tovább, Nem tudom mi a helyes döntés.


26/F


2010. jún. 24. 12:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/128 anonim ***** válasza:
100%
Miért a nőé mindenképpen a döntés joga? Ha ugye mind a ketten ott voltak, és a férfinak természetesen kötelessége gondoskodnia a babáról ha megszületik, akkor már a döntés joga is közös,hogy mind a két fél szeretné esetleg...ahogy a kérdező írta,ebből inkább az látszik,hogy a nő csak azért tartaná meg a gyereket,hogy kicsesszen a férfival,mivel ha újra összejönnek és a ffi arra kéri,akkor simán elvetetné...
2010. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/128 anonim válasza:
90%

Szerintem ne békülj ki vele, és úgysem tartja meg a gyereket. Bár ez nem biztos, de ha már felvetődött benne, hogy majd együtt döntötök akkor számításba vette azt is, h esetleg elvetesse, és akkor már nem is biztos a dolgában.

Plusz sajnos sok az esély, h meg sem születik az a baba, ilyenkor még annyi minden történhet (spontán vetélés, missed ab)


Ja és honnan veszi, h terhes. Mert biztosat csak az orvos tud mondani, és a biztos terhesség ahol már van szívhang, ami 7-8. hét.

2010. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/128 anonim ***** válasza:
79%

Több dolgot nem értek.

Az első az, hogy ha már nem szereted, akkor miért feküdtél le vele. Pláne védekezés nélkül...

Aztán: hogy lehet négy hetes terhes? Hogy erről nincs még orvosi papírja, az biztos. Én a helyedben kérném az ultrahang-képet, illetve az igazolást a terhességről.

Aztán: mi az, hogy ha nem mész vissza hozzá, akkor megtartja, ha visszamész hozzá, akkor hajlandó elvetetni? Nekem ennek hatalmas kamuszaga van... Szóval a gyerek csak azért kell neki, hogy ha nem vagy hajlandó visszamenni hozzá, akkor ezzel tegyen alád? Gyönyörű, érett, felnőtt viselkedés...


Amit tanácsolok: semmilyen körülmények között ne menj vissza hozzá, ne hidd el azt, hogy "tabletta mellett lett terhes", de ha már a f*rkadra nemtudtál vigyázni, hogy kibe rakod, akkor legalább vállald a hülyeségeid következményeit. Állítólag felnőtt embernek tartod magad, én nem tartalak annak egyikőtöket sem.

2010. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/128 anonim ***** válasza:
94%
hát igen, igaz, h ketten voltatok ott és két hete akkor még jó volt vele (=4 hetes), most meg már hallani se akarsz róla, furi, bár szíved joga, nem mondom h legyél apa ezek után.....ha nem vállalod mond meg neki nyiltan, h ne számítson rád még abba se h aláírod a nyilatkozatot.....talán ezek után jobb belátásra tér, sajnos azt kell h mondjam, h így nem érdemes egy gyereknek életet adni.....
2010. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/128 anonim ***** válasza:
97%
Azért a nő joga a döntés, mert hiába dönt úgy a férfi, hogy el akarja vetetni a babát, nem ráncigálhatja be abortuszra a kismamát. Nem tud csinálni semmit, ha meg akarja tartani valaki, hát megtartja. És fordítva: ha el akarja vetetni valaki, sem kötözheted meg, hogy ne tudjon bemenni a kórházba.
2010. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/128 anonim ***** válasza:
97%

Hol olvastatok ti olyat,hogyha vissza megy az exéhez az hajlandó elvetetni???? Azt írta hogy akkor közösen döntenek,de ez nem egyenlő azzal hogy a nő 100% hogy elveteti!!!!

Szerintem közösen hoztátok össze a picit.Nem kell kibékülnöd a barátnőddel,de kérlek légy észnél,ne a pici szívja meg.Légy apja a gyereknek,még ha nem is tudod őt sok pénzzel támogatni,de szeretetben ne legyen hiánya.

2010. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/128 anonim ***** válasza:
76%
Azért egy emberi életről megy most a vita. Hogy a fenébe lehet ilyen könnyen leírni: békülj ki vele látszólag, vetesse el, majd hagyd ott. És az eszébe jut valakinek, hogy közben megölnek valakit, aki az egészről semmit nem tehet? Szerintem vállald a következményt a tetteidért. Ami ebben az esetben nem is olyan rossz dolog, egy édes drága babuci. A barátnőddel pedig nem kell kibékülni, így is felnő a gyermeked.
2010. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/128 anonim ***** válasza:
100%

ja hát ha ilyen szögből nézzük,akkor persze nem lehet semmire kötelezni, de arra gondoltam,hogy normális módon kell rendezni a családalapítást,és nem egy magamhoz láncolós gyereket szülni,mivel ha a nő akarná ezt a babát,a gondolata sem merülne fel,hogy elvetesse,ha a ffit visszakapja. Undorítónak tartom az ilyen viselkedést.

amúgy kisérd el dokihoz,csak akkor tudsz biztosat,de ha ez a nő ilyen szemét módon intézi ügyeit,én nem vetnélek meg azért,ha vissza mennél,megbeszélitek,hogy elveteti,aztán lelépsz.

2010. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/128 anonim ***** válasza:
91%
Egy hónapja, amikor védekezés nélkül meg....tad, még szeretted, most meg hirtelen már nem?! Tanulság: Olyan nővel ne kavarj, akitől nem akarsz gyereket.
2010. jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/128 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező miért nem reagál?!
2010. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!