Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a kisgyerekes anyukák a Mekibe viszik a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Jó ez most vagy nem? Ez McDonalds olyan lett mint egy gyerekétterem. A sok apró játékkal hülyítik a gyerekeket. Kell ez neki? Ha vki jól akar lakni, annyi pénzből inkáb elmegy egy étterembe szinvonalasabb kaját enni. Nem baj, h ehez szokatják hozzá a gyerekeket? Nekem nincs gyerekem, de a Mekit ki nem álom, szörnyen kommersz kaják vannak. Lehet az idegesit inkább h hülyének nézik az oda betévedőt, sok pénzért kicsi, egészségtelen kaját adnak. Arról nem beszélve, hogy semilyen gasztronomiai kultúrája nem lesz a gyereknek. a mi időnkben még az volt a nagyszám, ha a nagymamánk finom túrós bélest, vagy mákos tekercset csinált.Most meg ezek a műkaják. Biztos jó, hogy ehez szokatják hozzá a szülők a gyerekeket? Lehetne zöldségsalihoz, vagy gyümölcsökhöz is pl.Vagy én vagyok a hibás? Kell az anyukáknak egy kis éttermi kikapcsolódás, és a Meki erre ideális?
2010. máj. 25. 23:20
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/113 anonim ***** válasza:
100%

Azzal szeretnem kezdeni, hogy nem jarok gyorsetterembe, a gyerekemet sem viszem oda. Otthon fozok, probalok egeszsegeset fozni, viszont megertem azt teljes mertekben, ha valaki nagyon elfoglalt, es nem tud minden egyes nap fozni vagy sok gyereke van, es ott bizony mar nem konnyu kielegiteni az igenyeket, arrol nem beszelve, hogy mennyivel tobb alapanyag kell, mennyivel tobb a mosogatni valo 5-6 gyerek utan stb. Ettermet nem mindenki tud kifizetni foleg tobb gyereknel es a torok etelek, amiket lehet kapni nagyreszt -tudtommal- nem is egeszsegesebbek semmivel a gyorskajanal. Videken meg nem is sok opcio van. Azt is megertem, hogy nem vagyunk egyformak, mindenkinek mas az otthonrol hozott alapja is.


En 19 eves koromig egyszer sem jartam gyorsetteremben, azota is kb. 5-szor voltam egesz eletemben. Megis kover voltam egesz gyerekkoromban (sajnos most is kuzdok a kilokkal, de hizni nem hizom azota, miota nem edesanyam magyaros kajajat eszem). Anyukam csakis magyar kajakat foz (engem fozni nem engedett, de nem is tudtam volna akkoriban mast fozni, mert otthon csak a magyaros mintat lattam). Hat semmivel sem egeszsegesebb eletmod az sem, sot! Mit akarok ezzel mondani? Hogy lehet, hogy azt hiszitek, hogy amit ti csinaltok otthon fozessel, az a tuti, aztan a vegen kiderul, hogy semmivel sem egeszsegesebb meg reformkonyha igy, reformkonyha ugy, aztan eppen a legnagyobb ilyen szoszolo ismeroseim a legbetegesebbek es sokan mar 40-50-es eveikben elhunytak.


Ugy latom, hogy aki x konyha elkotelezettje, szidja a masikat. Valojaban be kellene latni, hogy 1. egy konyha sincs, ami kimondottan egeszseges es semmi karos nincs benne, 2. masnak nem kellene beleszolni a dolgaba, ez is egy ujabb urugy, hogy le lehessen szolni masokat es nyugtazhassa magaban az illeto, hogy o sokkal jobb, 3. attol, hogy valaki epp ott van egy gyorsetteremben, mikor latjatok, nem jelenti azt, hogy rendszeresen, napi szinten oda jar. Lehet, hogy evente 2-szer megy csak. 4. Manapsag mar a gyorsettermek is ajanlanak "egeszseges" menuket, salatakat grillezett hussal stb. szoval ott a valasztasi lehetoseg. Ha valaki nem el vele, az nem a ceg hibaja...valoban a szulo felelossege is, hogy a gyerek milyen peldat lat, csak nem biztos, hogy az otthoni pelda annyival jobb, mint amennyivel sokan gondoljak. Ja, es ahogy mondtam, en is otthon fozok lehetoleg egeszsegeset, de sosem szolnam meg azt, aki nem igy tesz. Ki tudja, hogy mi az oka es egyebkent is, ez is csak a lekicsinylesrol, erofitogtatasrol szolo "en vagyok a jobb" kerdes... mindenki foglalkozzon a sajat dolgaval. Nehogy mar valaki azert erezze rosszul magat, mert a korulotte levok majd jol kipletykajak, mert elviszi a gyereket egy gyorsetterembe szokoevben egyszer, de pont meglatja az ismerose.

2010. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/113 anonim ***** válasza:
87%

Hallod kérdező. Én is nagy antiglobalista vagyok, de ez amit te csinálsz ez még nekem is sok :D


Te valami aggódó kismama vagy?

2010. máj. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/113 anonim ***** válasza:
83%
Meg a turos beles, makos tekercs aztan nagyon egeszseges kajak...en is attol lettem szep kerek gyerekkent. Tiszta anyam felfogasa...cukorbeteg, magasvernyomasos mindenki a csaladban kiveve engem. Pedig soha az eletben nem jartak gyorsetterembe. Otthon foznek igazinak titulalt eteleket, amikbol en mar nem kerek(ahogy a gyorsettermi kajabol sem)...semmivel sem kulonb egyik a masiknal.
2010. máj. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/113 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet, hogy sokan utálni fognak, de elmondom, hogy én mit tudok az egészségtelen-egészséges témáról. Mielőtt bárki rátérne arra, hogy honnan veszek ilyeneket, meg ki vagyok én, csak annyit mondanék, hogy édesapám agrár- és kertészmérnök, vegyipari papírral, szóval amit a gyümölcs-, zöldségtermesztésről tudni lehet, azt ő majdnem mind tudja.

1. A mekis kaja azon kívül, hogy csak szénhidrát és zsír, nem sok egyebet tartalmaz. Valójában a legtöbb dolog ott szójakészítmény, csak ezt nem mondják el. A szója önmagában nem egészségtelen, csakhogy (női jellegű) hormonokkal kezelik (most meg nem mondom, miért, de azt hiszem, a bővebb szójahozamért), ami viszont nem túl jó, ezt mindenki könnyen kitalálhatja.

2. Alapjában véve majdnem minden tartalmaz napjainkban szóját, ami a csomagolópapíron "szójalecitin" néven bujkál. Tehát bármilyen étel, amiben van szója, tulajdonképpen egészségtelen.

3. A zsírra szükségünk van, mert számos vitamin csak zsírban oldódik fel. Tehát azért, mert valami zsíros, vagy olajos, még nem egészségtelen! ha valaki mértéktelenül fogyasztja, akkor lesz az.

4. A legtöbb élelmiszer töménytelen tartósítószert tartalmaz. Nem tudom, mi egészséges van a progeszterol-foszfanátban (most csak a hasamra ütve írtam valamit), meg pl. a legtöbb, multicégnél megvásárolható, és nitrittel kezelt húsfélében. A nitrit nagyobb mennyiségben mérgező, mi meg boldogan kajáljuk befelé az összes húsfélével: felvágott, szalonna, csirkemell, stb.

5. Mostanában nagyon elterjedt az együnk sok zöldséget-gyümölcsöt őrület (a kedvencem, amikor avokádókrémmel akar valaki egészségesen élni), csakhogy abba belegondolt bárki is, hogy télvíz idején, a fagyban, hol terem meg vajon ez a sok "egészséges" zöldféle? Mert a fólia alatt, Magyarországon bizony nem. A legtöbbet Afrikából, esetleg Dél-Európából hozzák ilyenkor be, ahol olyan vegyszerekkel, és olyan mennyiségben kezelik ezeket a zöldségféléket, amire gondolni sem merünk. És sajnos a legtöbb növényféle termést meg lehet érlelni kémiai úton is, és szerintem pl. egy agyonvegyszerezett, kémiai úton megérlelt paradicsom baromira nem egészséges.

6. Ha mér itt-tartunk: egy kis tévhit: a biokaját is permetezik. A bio nem attól bio, hogy az alma még az életében nem látott permetszert, hanem attól, hogy olyan mennyiségben, és olyan minőségi vegyszerekkel kezelik, és a megszabott várakozási időt ténylegesen kivárják (ha mondjuk egy permetezés után 3 napig nem lehet az adott gyümölcsöt fogyasztani, akkor a termelő nem dobja két nap múlva a piacra.)


Én úgy gondolom, hogy a legjobb őstermelőtől vásárolni, vagy olyasvalakitől, aki mondjuk elvállalja két kacsa felhizlalását, de azt olyan módon teszi, ahogy az az állatnak és az embernek egyaránt a legjobb. Valamint vissza kellene térni az idény-fogyasztáshoz: amikor a dinnye-idény van, akkor dinnyét enni, amikor meg eper, akkor epret. Persze, ez a mai, felgyorsult világban baromira nem tetszik senkinek.


Én a mekis családokat sem kárhoztatom, szerintem ők is csak egy anyagi-társadalmi probléma áldozatai (kevés a pénz, kevés az idő). És mértékkel fogyasztva szerintem a mekis kaja sem sokkal károsabb, mint a szétpermetezett szilva vagy barack.

2010. máj. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/113 A kérdező kommentje:

00:44nek


Üdv a klubban:)


Nem vagyok kismama. Csak aggódom a magyar társadalomért. Nem akarok felnőtt műembereket.Az egészségtelen Mekin kivül engem jobban zavar h sok valaki milyen szokásokat filinget alakít ki a gyerekében, legfőképpen h ez az érték neki.

2010. máj. 26. 00:52
 56/113 anonim ***** válasza:
20%
fuuuuuuuuuuujjjjjj meki
2010. máj. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/113 A kérdező kommentje:

00:46nak


Köszi!


Szerintem a Mekifanok olvastak itt annyi mindent h kiváncsi vok megjön e az étvágyuk , ha legközelebb beülnek a Mekikébe. Belegondolnak h mit esznek:) Gusztustalan.Brrrrrrrrrr

2010. máj. 26. 01:14
 58/113 anonim ***** válasza:
77%

hogy lenne már drága a meki? 500 forintból jól lehet lakni.

az meg baromság, hogy egészségtelen...csak annyira, mint bármi más.

hamburgerzsemle, húspogácsa, saláta, sajt, hagyma, uborka, ketchup, mustár...ezek szerinted egészségtelenek? se külön-külön, se egybe nézve nem találok közöttük kifejezetten egészségtelen cuccot.

2010. máj. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/113 anonim ***** válasza:
61%

ráadásul ma már a gyerekmenühöz ilyeneket lehet rendelni, mint pl tej, gyümölcssaláta...

semmi gond nincs a McDonalds-szal. ha te ki nem állhatod, akkor egyszerűen ne menj oda, abba meg inkább ne szólj bele, hogy más ott eszik. ő dolga.

hadd döntse már el mindenki saját maga, hogy hol eszik/hol és mivel eteti a gyerekét.

2010. máj. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/113 anonim ***** válasza:
79%
Én tisztában vagyok vele mik vannak ezekben mégis boldogan megeszem közülük amit szeretek. Persze nem járok oda állandóan. Mégis mi közöd van hozzá? Milyen jogon kampányolsz itt? Saját életed nincs? Tök sértő hogy hülyének kezelsz embereket csak mert nem értenek veled egyet. Így viselkedsz intha jogod lenne megitélni. 20 éve házi bio kaját eszem, már hányni tudnék tőle...
2010. máj. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!