Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a kisgyerekes anyukák a Mekibe viszik a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Jó ez most vagy nem? Ez McDonalds olyan lett mint egy gyerekétterem. A sok apró játékkal hülyítik a gyerekeket. Kell ez neki? Ha vki jól akar lakni, annyi pénzből inkáb elmegy egy étterembe szinvonalasabb kaját enni. Nem baj, h ehez szokatják hozzá a gyerekeket? Nekem nincs gyerekem, de a Mekit ki nem álom, szörnyen kommersz kaják vannak. Lehet az idegesit inkább h hülyének nézik az oda betévedőt, sok pénzért kicsi, egészségtelen kaját adnak. Arról nem beszélve, hogy semilyen gasztronomiai kultúrája nem lesz a gyereknek. a mi időnkben még az volt a nagyszám, ha a nagymamánk finom túrós bélest, vagy mákos tekercset csinált.Most meg ezek a műkaják. Biztos jó, hogy ehez szokatják hozzá a szülők a gyerekeket? Lehetne zöldségsalihoz, vagy gyümölcsökhöz is pl.Vagy én vagyok a hibás? Kell az anyukáknak egy kis éttermi kikapcsolódás, és a Meki erre ideális?
2010. máj. 25. 23:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 A kérdező kommentje:

00:01 Kedves válaszoló!


Nem vagy rossz anya! A Török kajáldás storidban nem hiszek:) Amúgy nincs gyerekem, de igen mindig finom főtt kaját eszek, 2 naponta főzök, és dolgozok is. 29 éves vagyok. Megértem, hogy jó a családdal beülni valahova, de azt is látom, h inkább a filing miatt nem a kaja íze miatt mennek oda az emberek. Mivel ennyi embernek szívügye a Meki:) ezért gondoltam nyitni kéne a ksgyerekeseknek egy gyerekéttermet, vagy nevezhetjük családnak is. Ahol változatos, ízletes, gyerekszemnek szájnak gyönyörködtető kajákat készítenek.Látom igény van rá. Felőlem lehet ott is játékkütyük:) Meg beöltözött Micimackók, ilyenek.. Olyan étterem lenne ahol a gyerek eszik és szórakozik is egyszerre! Oszt leszoktok erről a műétteremről, nem vagytok ti műemberek! Majd én nyitok egyet! Nyugi, nem lesz török kaja, csak külön kérésre:))))

2010. máj. 26. 00:17
 42/113 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, szerintem azért a mekit nem kéne kikiáltani a sátánnak, mert annyira nem borzalmas azért. Nekem majdnem három éves a gyerekem. A mekiről annyit megtanult, hogy ha oda megyünk, akkor kap játékot. Igazából a kaja marhára nem érdekli, csak a krumplit szokta megenni, meg harap kettőt a hamburgerbe, aztán annyi. Ja, amúgy összesen kétszer voltunk ott. Csak amikor dobtak be ilyen kuponos szórólapot, akkor már mutatta a happy meal-t, hogy abban van a játék :)

Szerintem a legtöbb szülő azért viszi oda a gyerekét, mert van gyerekmenüjük, és ez a gyereknek is jó szórakozás. Egy valódi étteremben sokat kell várni, mire kihozzák a kaját, a mekiben meg rögtön adják és kész.

De az az igazság, hogy az én fiam sokkal többre értékeli, ha együtt sütünk sütit (imádja az almás/meggyes pitét, meg szoktunk együtt muffint sütni, meg legutóbb rákóczi túrúst csináltunk). Na csak azt akartam ezzel mondani, hogy nincs ezzel baj, amíg a gyerek azt is tudja, hogy vannak ennél jobb ételek is. Én sem vagyok nagy mekibe járó, de azért néha én is megkívánok egy sajtburgert, mert szeretem, de képtelen lennék hetente azt enni. Egy gyerek is szeretheti olyan szinten, hogy néha jaj de jó, ott eszünk, de amúgy meg eszébe sem jut. A baj akkor van, ha rá van szoktatva, hogy állandóan ott kell kajálni.

2010. máj. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/113 anonim ***** válasza:
78%

ma 00:15

Fején találtad a szöget.. Mind ettünk már szar kaját. De cask Neked jutott eszedbe erre a következtetésre jutni.

2010. máj. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/113 A kérdező kommentje:

00:03nak


Jó persze ezeket én is tudom:)

De az legalább nem műűűűűűűűűű

Ezekből a finom magyar ételekből is csak ritkábban kell enni. De legalább változatosak. Meg lehet gyümölccsel, zöldséggel kombinálni.

2010. máj. 26. 00:20
 45/113 anonim ***** válasza:
90%

"Egyébként szerintetek miért amerikában van a legtöbb betegesen elhízott ember"


Magyarországon is egyre több az elhízott gyerek.Természetesen a műkaják az okai ugye.Csak ha belegondolok,hogy mi milyen ételeken nőttünk fel,zsíros,cukros,fehérlisztes cuccok,amiket olyan finomat sütöttek anyuék és a mama.Azoktól ugyanígy meg lehetett volna hízni.Csakhogy akkor még nem volt internet,nem volt ennyi tévécsatorna.Suli után bicajoztunk,korcsolyáztunk,fociztunk,ugróiskoláztunk,jártunk ugrókötelezni,úszni stb. Sokkal többet mozogtunk,kevesebbet voltunk bezárva a négy fal közé,hogy egy világító dobozt bámuljunk,ami lehet épp monitor vagy tv.Most a szénhidrát ugyanúgy bekerül,csak a gyerek suli után hazamegy,leül és este az ágyáig sétál.Ha pedig elmegy bulizni és esetleg sikerülne letáncolnia,akkor a megfelelő kalóriamennyiséget piával pótolja és megint nincs fogyás.

2010. máj. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/113 A kérdező kommentje:

00:21


Igazad van!

2010. máj. 26. 00:27
 47/113 anonim ***** válasza:
77%
00:21.....még sincs ennyi kórosan elhízott ember...
2010. máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 A kérdező kommentje:

00:05nek üzenem, h nyissunk együtt éttermet:)! A mi ötleteinkkel jó sülne kibelőle:)

Úgy fogom elnevezni h AntiMeki:D

2010. máj. 26. 00:29
 49/113 A kérdező kommentje:
Ki társul még?
2010. máj. 26. 00:30
 50/113 anonim ***** válasza:
28%

Az 100%, hogy az én gyerekeim nem fognak gyorsátteremben kajálni, mióta egyszer engem úgy kicsapott a gyorséttermi kaja, hogy két napig az egész testem egy merő csalánkiütés volt a talpamtól a fejem búbjáig. Ilyeneket nem játszunk a gyerekkel, hogy mikor kapunk el valamit, vagy mikor leszünk allergiásak valamire...


Ha már elmegyünk valahová, az egy olyan étterem, ahol eddig még nem csalódtam az ételek minőségében. Ha becsüli a gyerek, ha nem, nem kap mást. Később még hálás lesz érte, hogy gyerekként nem tömtem zsíros, vegyszerekkel telezsúfolt étellel.

2010. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!