Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a kisgyerekes anyukák a Mekibe viszik a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Jó ez most vagy nem? Ez McDonalds olyan lett mint egy gyerekétterem. A sok apró játékkal hülyítik a gyerekeket. Kell ez neki? Ha vki jól akar lakni, annyi pénzből inkáb elmegy egy étterembe szinvonalasabb kaját enni. Nem baj, h ehez szokatják hozzá a gyerekeket? Nekem nincs gyerekem, de a Mekit ki nem álom, szörnyen kommersz kaják vannak. Lehet az idegesit inkább h hülyének nézik az oda betévedőt, sok pénzért kicsi, egészségtelen kaját adnak. Arról nem beszélve, hogy semilyen gasztronomiai kultúrája nem lesz a gyereknek. a mi időnkben még az volt a nagyszám, ha a nagymamánk finom túrós bélest, vagy mákos tekercset csinált.Most meg ezek a műkaják. Biztos jó, hogy ehez szokatják hozzá a szülők a gyerekeket? Lehetne zöldségsalihoz, vagy gyümölcsökhöz is pl.Vagy én vagyok a hibás? Kell az anyukáknak egy kis éttermi kikapcsolódás, és a Meki erre ideális?
2010. máj. 25. 23:20
 61/113 anonim ***** válasza:
32%

"00:05nek üzenem, h nyissunk együtt éttermet:)! A mi ötleteinkkel jó sülne kibelőle:)

Úgy fogom elnevezni h AntiMeki:D"


Rendben. Én főzni ugyan nem tudok, de majd felügyelem a személyzetet vagy valami :-)



Egyébként szerintem egyesek félreértették a dolgot. Vagy én értettem félre, nem tudom.

Jól van, hogy a nagymama süteményei, kalácsai meg amiket írtatok példának azok sem egészségesek és jó hízlaló zsíros ételek. De én úgy gondolom, itt nem is az egészségen volt a hangsúly amikor ezeket szóba hoztuk hanem itt arra célzott a kérdező is, hogy a gyerekek csak azt a műkaját eszik, csak azzal találkoznak nagyrészt.

A mű kajáknak nagyon egysíkú az ízvilága szerintem. Zsír mindkettőben van, szóval ebből a szempontból mindegy, de most nem is ez lett kiemelve.

Az a szomorú, amikor a gyerek nem is ismer meg mást, csak a műkaját. Rendben, hogy elfoglalt a szülő vagy bármi, de ha nem érik más behatások a gyereket akkor valószínűleg felnőttként is beéri a gyorsételekkel és eszébe sem jut egészséges ételekre áttérni. Esetleg ha neki gyereke lesz ő is gyorskajával tömi majd, merthogy ő is azon nőtt fel. Na szerintem ez már baj, de nem akarok nagyon előre menni.

2010. máj. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/113 anonim ***** válasza:
97%

Hát, ha én az emberek karaktere miatt aggódnék, hogy mi lesz majd, ha felnőnek, akkor inkább arra tanítanám meg őket, hogy TOLERÁNSak legyenek, nem úgy, mint te, kedves kérdező.

Nem tudom elképzelni, hogy létezik olyan ember, aki úgy megy a McDonald's-ba, hogy hú de egészségeset fogok most enni.

És a magyar kaják se egészségesek. Zsírt zsírral meg minden olyan fűszeres, hogy kimarja a gyomrod.

Én kb. talán ötször-hatszor voltam McDonald's-ban, és tök olcsó volt és finom. Igen, biztos, hogy az ízfokozók meg minden miatt. Engem őszintén nem érdekel.


Mindenre rá lehet fogni, hogy egészségtelen. A gyümölcsöt permetezik, a hús hormonokkal van tele, a haltól higanymérgezést kapsz, a sótól felmegy a vérnyomásod, a fehérliszttől elhízol, a tojássárgája emeli a koleszterinszintet, és még a csapvíz is klóros.

2010. máj. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/113 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a levegőre se menj ki mert már az is mérgező! :)
2010. máj. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/113 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes, hogy a kerdezo csak a vele egyet erto kommentekre reagal. Sosem ertettem, hogy miert kell kiirni annak kerdest, aki csak a sajat velemenyet tudja szajkozni es a masiket el sem fogadja. Ez nem kerdes volt, hanem velemenyt nyilvanitottal es csak szeretted volna, hogy mindenki rabolintson arra, amit irtal.
2010. máj. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/113 anonim ***** válasza:
27%

Én azt nem értem, hogy egyesek miért vannak felháborodva.


Érdekes módon, mi páran elbeszélgettünk itt. Mindenki elmondta a véleményét. Erre jönnek páran és azt mondják mindenki foglalkozzon magával... és hogy joguk van mekis kaját enni. Nos, hát nekünk pedig jogunk van véleményt mondani a mekis kajáról és hatásairól.


Nem értem miért vagytok felháborodva. Nem lesz bezárva a meki. Ismétlem, nem lesz bezárva! Lehet menni, kajálni.

Ha ti ott akartok/szerettek enni néha, vagy gyakrabban hát tessék.


Aki pedig beírta azt a hosszabb beírást, hogy a szója és a zsírok stb. szerintem csak tájékoztatni akart és egyébként igaza is van. Nem kampányol, először nézzünk már utána mit jelent a kampányol szó.


Szerintem aki értelmes az felfogta a hozzászólások lényegét. De látom voltak akiknek nehezükre esett értelmezni az olvasottakat és most fel vannak háborodva... TELJESEN SZÜKSÉGTELENÜL.


(Biztos a sok méreganyag azokban a kajákban... csináljatok egy méregtelenítő kúrát vagy szexeljetek vagy valami mert senkinek nem hiányzik, hogy itt puffogjatok. És nektek sem tesz jót. :DDD :))

2010. máj. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/113 anonim ***** válasza:
77%

kérdező, azt kell mondjam, te nagyon buta vagy a 29 éveddel. büszke lehetsz magadra.

undorító dolog azért hülyének nézni, vagy lenézni embereket, mert máshogy élik az életüket, mint te, mert máshogy gondolkodnak, mint te.

gondolom sok barátod lehet, ha egyfolytában azzal vagy elfoglalva, hogy ki mit csinál.

gusztustalannak tartom, hogy műembereknek hívod azokat, akik gyorsétteremben esznek.

és nem szép dolog ítélkezni mások felett.

mielőtt azzal jönnél, amit folyamatosan hajtogatsz, amióta megnyitottad a témát (...), elmondom, hogy én életemben maximum ötször jártam Mc'Donaldsban, de mégsem szólok bele, hogy mások hol esznek, hogy élnek, miről hogy vélekednek.

ha annyira odavagy az egészséges táplálkozással, akkor élj zöldségeken meg gyümölcsökön, a te döntésed, és ebbe senki nem szólhat bele, de akkor te se szólj bele, hogy más hogy él.

az anyukákra meg végképp ne szólj egy szót se, amíg nincs gyereked.

nehéz elhinni hogy 29 éves vagy. olyan vagy mint egy tinédzser.

de egyszer talán majd megváltozol, esetleg ha szerzel barátokat, és/vagy családot, akkor már rohadtul nem fog érdekelni a más dolga, hiszen lesz mivel lekötni magad. sepregess a saját házad táján.

2010. máj. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/113 anonim ***** válasza:
85%
Véleményhez mindenkinek joga van de lenézni másokat senkinek nincs joga. És neked is minden mondatodból süt hogy milyen hülyék ezek. Rátok bezzeg senki nem mondhja hogy sok hülye bionyúl zabálja a salátát mint a mániákus. De ti nem bírjátok ki. Akkor elmondom hogy utoljára ötödikes koromban voltam orvosnál betegség miatt, közel egy éve még csak náthás sem voltam. A sok biomániás meg minden hülye nyavalyát elkap. Igaz amíg fel nem nőttem én is otthon főzött kaján éltem de a jó részét nem voltam hajlandó megenni mert a fülemen jött ki kb. Helyette kenyeret ettem.
2010. máj. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/113 anonim ***** válasza:
41%

Tetszett ez a hozzászólás:


"kérdező, azt kell mondjam, te nagyon buta vagy a 29 éveddel. büszke lehetsz magadra. "


aztán pár mondattal később: "nem szép dolog ítélkezni mások felett. "


Köszönöm, most már megyek is inkább aludni, mára eleget nevettem. :)

2010. máj. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/113 anonim ***** válasza:
98%

CSak az első oldalt olvastam el és látom jól belenyúltál a darázsfészekbe...

Mi az USA-ban élünk. Nem járunk mekibe. Ismerőseink gyerekei nem is tudják milyen a McChicken or whatever...

Én még tinikoromban ettem a Nyugatinál és emlékszem mekkora élmény volt számomra. Azóta azonban felnőttem és belegondoltam, hogy milyen undorító is a műanyag és nem is értem emberek minek isznak light cola-t a 1200 kalóriás meal-el...

A volt főnököm gyerekei viszont módszeresen jártak. A lányán sajnos látszott is, hogy puffadt enyhén....

Igen, igazából nincs közünk ahoz, hogy ki mivel mérgezi a saját kölykét. Van aki kajával, van a ki cigivel, van aki lelkiterrorral....de elgondolkodtató...miből lesz a később kifejlődő szervi probléma, vagy rákos daganat.

2010. máj. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/113 anonim ***** válasza:
62%
semmi
2010. máj. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!