Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a kisgyerekes anyukák a Mekibe viszik a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Jó ez most vagy nem? Ez McDonalds olyan lett mint egy gyerekétterem. A sok apró játékkal hülyítik a gyerekeket. Kell ez neki? Ha vki jól akar lakni, annyi pénzből inkáb elmegy egy étterembe szinvonalasabb kaját enni. Nem baj, h ehez szokatják hozzá a gyerekeket? Nekem nincs gyerekem, de a Mekit ki nem álom, szörnyen kommersz kaják vannak. Lehet az idegesit inkább h hülyének nézik az oda betévedőt, sok pénzért kicsi, egészségtelen kaját adnak. Arról nem beszélve, hogy semilyen gasztronomiai kultúrája nem lesz a gyereknek. a mi időnkben még az volt a nagyszám, ha a nagymamánk finom túrós bélest, vagy mákos tekercset csinált.Most meg ezek a műkaják. Biztos jó, hogy ehez szokatják hozzá a szülők a gyerekeket? Lehetne zöldségsalihoz, vagy gyümölcsökhöz is pl.Vagy én vagyok a hibás? Kell az anyukáknak egy kis éttermi kikapcsolódás, és a Meki erre ideális?
2010. máj. 25. 23:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/113 anonim ***** válasza:
73%
1 kiló krumplit otthon kisütni? És másnap is azt enni vacsorára? :))) Hááát. Nem rossz... De azért össze nem hasonlítható a mekis krumplival az otthon készült, főleg nem másnaposan....
2010. máj. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/113 anonim ***** válasza:
22%

Muszáj mekibe menni, hogy utána feltehesse a kérdéseit itt azzal kapcsolatban, hogy "baj-e ha a gyerekem zöldet szarik?". Am sokan magasról tesznek arra, hogy mit adnak a gyerekeiknek, és a végén megmagyarázzák azzal, hogy nincs idő másra, pont kapóra jött a meki.. stb.

Úgy vannak vele ha ritkán eszik a gyerek szemetet az még nem baj.. fantáziátlan, nemtörődöm emberek, akiknek ez a hétvégi program, hogy irány a meki... Elmegyek néha mellette és látom ahogy a családok ott ülnek és tömik az arcukba a sok szart..

Annyi pénzből meg lehetett volna valami finom és tápláló kaját is csinálni otthonra.

2010. máj. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/113 anonim ***** válasza:
25%
Hát sztem nem helyes, mert akárki akárhogy is magyarázza, a MCDonalds-os kaják tele vannak mesterséges anyagokkal, és egy gyereknek ez nem igazán jó. Ha már nincs ideje valakinek főzni, akkor tényleg jobban jár, ha valami magyaros büfében vesz kaját, vagy eszik egy kebabot vagy dürümöt.....nem drágább egyáltalán, de természetes hozzávalókból van.Én egyébként sem szoktam a Mc Donalds-ban enni sojha, mert már az ételek tálalása is annyira mesterséges, mellesleg drága, és a tisztaság sem mindig kielégítő szerintem.....
2010. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/113 anonim ***** válasza:
25%

23:45 vagyok megint


Úgy értettem az előbb, hogy szerintem a legtöbb ember abban a hitben él, hogy az étterem a gazdagoknak lett kitalálva és a közelébe se megy. Én is így gondoltam régen, mert itt kevés étterem van ahol pedig véletlenül voltam az nagyon drága volt, abból mi egy hétig eszünk abból a pénzből.


Azt elfelejtettem leírni, hogy szerintem azoknak a gyerekeknek akik mekis kaján nőnek fel (vagy akár pizzán, vendéglős kaján mint itt a szomszéd plzá.krva akinek 4 gyereke van, de ő nem főz naponta 3szor jön hozzájuk a futár mi meg nem tudunk kiállni a kocsival na mindeggggggyyy!!!) szóval, hogy sajnálom azokat a gyerekeket akik ilyen ételeken nőnek fel.


Szerintem fontos egészséges, tápláló és változatos ételeket enni. Húst, halat, zöldséget is.

Illetve annyi különféle étel van. Érdemes néha otthonra is valami különlegeset főzni. Pl. nem csak magyaros ételek léteznek, hanem vietnámi, spanyol, olasz stb.

Az alapanyagokat is be lehet szerezni némelyikhez és egyszer-egyszer ki lehet bírni az árukat is. Szerintem nagy élmény néha valami teljesen más ízvilágba belekóstolni.


Ja és igen a nagymamám szilvásgombóca és hasonlók :)

Meg anyukám házi maffinjai.


Régen én is csak a vegyi mekis kaját ettem meg és a tasakos levest jobban szerettem, mint akráemylik házi húslevest. De ezek nem jó ételek. Az ízük se olyan jó, ha az ember elkezd gondolkodni. Amióta megjött az eszem és felnőttem már nem is költök még csokikra sem, olyanra meg, hogy előre csomagolt kakaóscsiga vagy croissant végképp nem.

2010. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/113 anonim ***** válasza:
32%

23:47 ne legyél már buta.

Más nap is be lehet melegíteni az olajat, nem kell aznap kisütni wazzeg! Van fagyasztó is a világon, elrakod és másnap kisütöd a többit.

EGyébként pedig én tudok olyat sütni, hogy majdnem lyan íze van mint a mekisnek. Nem tehetek róla, hogy te nem tudsz.

2010. máj. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/113 anonim ***** válasza:
100%
változik a világ,változnak az emberek, már nem 1970et írunk, hogy van 1 max 2 üdítő,ami méreg drága és minden 3ik ember issza, ma már van 25 ezer féle és 100asér már ráddobnak 2litert belőle,ez csak egy példa, ha 1970ben megtehették volna a mcdonaldsot meg is tették volna,nem azér nem mentek mer egészségtelen.
2010. máj. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/113 anonim ***** válasza:
62%
Hát akkor biztos velem van a baj hogy a sok tökéletes házi kajától tisztára hányingerem van már, mert egész életemben nem láttam mást...
2010. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/113 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként hozzátenném, hogy ha valaki nagyon akar, akkor azért tud időt szakítani a főzésre, ha máshogy nem előre főz, és azt elteszi/lefagyasztja....azért ebben egy kis lustaság, meg nemtörődömség is szerepet játszik....

Felnőtt ember eldöntheti, hogy milyen minőségű étellel kívánja táplálni magát, de a gyerekünknek normális esetben a legjobbat szeretnénk, és az biztos, h nem a MC Donalds......bár biztos van, aki szerint az, de ott egyébként is gondok lehetnek a nevelés terén bőven....

2010. máj. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/113 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, szerintem étteremben fél adaggal is jól lehet lakni, és az annyiba kerül mintha a Mekiben bezabálnál, vagy olyasmi. Amúgy köszi az ötleteket aki azt ítra h otthon csinál gyerek kajákat pl virágsüti meg ilyenek! :) Nagyon kreatív vagy! Csak így tovább, a gyerekeid imádni fogják, az unokáid meg még inkább:)
2010. máj. 25. 23:59
 30/113 anonim ***** válasza:
89%

Hű mennyi Meki rajongó:)

Látom nem ettetek még egy finom kaját, h nem tudjátok összehasonlítani.

A komment megírásának időpontja: ma 23:43


Kedves Kérdező! Attól, hogy valaki ALKALMAKKOR eszik McDonaldsban, még nem jelenti azt hogy rajongó. Akkor én is mondhatnám hogy te török gyorsétterem rajongó vagy. Amúgy ne tudd meg miket művelnek az ilyen török büfékben a szósszal:) Nem tudod mi van benne, de lehet jobb ha nem is tudod meg, mert egy életre elmegy a kedved tőle. A mekis szószok legalább be vannak csomagolva, és nem keveri bele készítés közben a testnedveit. Értsd ahogy akarod! Én pedig török büfében nem eszek, mert szerintem gusztustalan. Egyébként egyszerű lehurrogni a gyerekes anyukákat. Neked van gyereked? Minden nap főzöl magadnak, és azt viszed a munkába? Nem , ugyebár? Ritkán mi is megfordulunk a gyerekkel a McD.-ben, de ettől nem fog rászokni. Tudod te, hogy egy kisgyereket meddig köt le a kaja? Mire a "rendes" étteremben kihozzák a gyerek már teljesen kikészül. Én főzök minden nap, de megesik kb. kéthavonta egyszer hogy beugrunk. Ettől én rossz anya lennék? És mi van azokkal az egyénekkel, akik még helyesen se tudnak írni? Mire tanítják a gyereket? Nos kérdező?

2010. máj. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!