Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a kisgyerekes anyukák a Mekibe viszik a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Jó ez most vagy nem? Ez McDonalds olyan lett mint egy gyerekétterem. A sok apró játékkal hülyítik a gyerekeket. Kell ez neki? Ha vki jól akar lakni, annyi pénzből inkáb elmegy egy étterembe szinvonalasabb kaját enni. Nem baj, h ehez szokatják hozzá a gyerekeket? Nekem nincs gyerekem, de a Mekit ki nem álom, szörnyen kommersz kaják vannak. Lehet az idegesit inkább h hülyének nézik az oda betévedőt, sok pénzért kicsi, egészségtelen kaját adnak. Arról nem beszélve, hogy semilyen gasztronomiai kultúrája nem lesz a gyereknek. a mi időnkben még az volt a nagyszám, ha a nagymamánk finom túrós bélest, vagy mákos tekercset csinált.Most meg ezek a műkaják. Biztos jó, hogy ehez szokatják hozzá a szülők a gyerekeket? Lehetne zöldségsalihoz, vagy gyümölcsökhöz is pl.Vagy én vagyok a hibás? Kell az anyukáknak egy kis éttermi kikapcsolódás, és a Meki erre ideális?
2010. máj. 25. 23:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/113 A kérdező kommentje:

Kedves Anyukák!


Ha már étterembe van kedvetek menni a gyerekkel, miért pont a Meki?

2010. máj. 25. 23:41
 12/113 anonim ***** válasza:
61%
teljesen igazad van.en meg a kenyeret is magam csinalom itthon hetvegen a csaladnak,es ezt ennek egesz heten ha lenne idom sutni hetente 2,3 szor.inkabb ezek a mai nok manapsag? erdekesek?Persze tudom a munka,en is dolgozom mint egy allat,de a csalad az csalad,es jo kajalasok,es nevetes,vagy eppen a nem jol sikerult kajan valo csamcsogas!
2010. máj. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/113 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom nincs azzal,ha NÉHA egy család,mondjuk utazik valahova és megállnak pihenni egy mekinél,esznek és mennek tovább.A gyerek pedig kap egy műanyag vackot,amivel még kb. 1 órát eljátszik.Ez nem heti és nem is havi rendszeresség,amit említek,hanem alkalmak!Természetesen az étkezési kultúrát nem mekiben elsajátítani,hanem otthon,terített asztalnál és lassan miközben beszélget a család.Ha erre csak vasárnap jut idő,akkor akkor,de fontos,hogy már kiskorától kezdve tudjon késsel villával enni,tudjon viselkedni az asztalnál és ne a hamburger legyen a kedvenc kajája meg a pizza.Ehhez azonban az kell,hogy megismertessék vele a többi ételt is.Az egészségtelen ételt sem lehet örökké elzárni a gyerek elöl.Mert,ha otthon nincs,akkor megveszi majd magának a sulibüfében.Ráadásul a tiltott gyümölcs még izgalmasabb!Egy egyensúlyt kell megteremteni az egészséges és egészségtelen,de népszerű kaják között!
2010. máj. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/113 A kérdező kommentje:

Hű mennyi Meki rajongó:)


Látom nem ettetek még egy finom kaját, h nem tudjátok összehasonlítani.

2010. máj. 25. 23:43
 15/113 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 16 éves koromban ettet először mekis kaját, és nekem mindig otthon főztek otthon előállított dolhokból mégsem szeretem azokat jobban sőt rettenetesen válogatós vagyok. Mondjuk épp ezért a mekiben is nagyon kevés dolog jön be de az nagyon. Utolsó voltam
2010. máj. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/113 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis 23:40 :D
2010. máj. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/113 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a Meki kajával van "bajom", hanem inkább azzal, hogy miért akarsz "egyen-embereket" faragni. Azért mert Te utálod, azért elvárnád, hogy mindenki más utálja? (Megjegyzem, én sem vagyok Meki rajngó... de én se akarom rátukmálni az én értékrendemet másokra).
2010. máj. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/113 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem semmiképpen sem jó. Vannak akik minden héten ott vannak és a gyerek szinte ilyen ételeken nő fel.

Nekem nincs gyerekem és nem is tervezek, de az biztos, hogy én nem engedném ott enni. Nekem sírhatna, akkor is zöldséget kapna és gyümölcsöt nem vegyi kaját. Én otthon készítenék minőségi ételt, nekem ne egyen szemetet.

Főleg amíg kicsi és fejlődésben van.


A játék pedig... hát nem tudom, emlékszem kiskoromban én is sokszor megláttam a tv-ben és könnyes lett a szemem. Hetekig vártam rá, hogy elmenjünk egyik nap suli után a mekibe és megkapjam a játékot, mert olyan aranyos volt a tv-ben.

De szerencsére ennek a veszélye ma már nem áll fenn mert ha van is happy meal, csak baromságokat adnak hozzá nem értelmes játékot. Nekem még emlékszem micimackós plüssök voltak aminek a keze tépőzáras volt és az ágyam fölé akasztottam őket. Még mindig megvannak a szekrényben. :)


Valóban nem érdemes mekibe járni. Nem is tudom mennyi egy krumpli... 300-400 forint? Annyiért veszel 1 kilót és kisütöd itthon. 2 napra elég vacsorának.


Én krumplit sosem veszek, se kólát semmit ott. Ásványvíz, kávé is drága. Néha veszek sajtburgert, ha ilyen párszázas ajánlat van, vagy amikor pl. volt egy áráért kettő big mac. Nagyon szerettem a big mac-et, amíg egyszer beteg nem lettem tőle.

Max. ritkán veszek valamit, ha pl. dobnak be a postaládába kupont és akkor már úgy megéri egyszer betérni.

De nem annyira jó és egészségtelen étel is. Gyereknek nem adnám és nem vinném oda enni.


Étterem nálunk nem nagyon van, de igazad van a legtöbb helyen jobb étterembe menni, normálisabb ételt adnak. Mondjuk én nem biztos, hogy kisgyerekkel elmennék elegáns étterembe, illetve a legtöbb ember úgy gondolja, hogy az étterem megfizethetetlen.


Ha nekem lenne gyerekem én készítenék neki finom, egészséges gyerekeknek való ételeket. Annyi recept van a neten is kisállat formájú süti, meg halacska meg virágos színes sütemény meg gyümölcsökből mindenféle alakzat stb.

Nem hiszem, hogy hiányozna a gyereknek a mekis kaja. Az anyuka meg ha ki akar kapcsolódni menjen gyerek nélkül. Heti 1szer biztos tud rájuk vigyázni a nagymama vagy valaki. Vagy lehet csinálni összejövetelt mindig más anyukánál és amíg a gyerekek játszanak addig ők kávéznak, beszélgetnek. PÉnz is megmarad...

2010. máj. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/113 anonim ***** válasza:
83%
na jonnek a kritikak........en inkabbb mar megyek egy masik kerdeshez
2010. máj. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/113 anonim ***** válasza:
76%
Miből gondolod hogy neked annyira igazad van és jogod más életén rágódni? Ne akard már a véleményed ránk erőltetni. Különben meg nincs is gyerekem és a kicsik a mekiben legfeljebb azért zavarnak mert kibámulják a számból a kaját és vísítanak. Az előbb mondtam hogy én nem csak otthon főzött kaján nőttem fel hanem tthon is állították elő! Szóval igenis össze tudom hasonlítani és mégsem tartom jobbnak! Sőt csak megcsömörlöttem attól hogy mindig az otthonit, az egészségeset kell ennem ami anyám szerint jó! Szerintem te nagyon unatkozol!
2010. máj. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!