Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a kisgyerekes anyukák a Mekibe viszik a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Jó ez most vagy nem? Ez McDonalds olyan lett mint egy gyerekétterem. A sok apró játékkal hülyítik a gyerekeket. Kell ez neki? Ha vki jól akar lakni, annyi pénzből inkáb elmegy egy étterembe szinvonalasabb kaját enni. Nem baj, h ehez szokatják hozzá a gyerekeket? Nekem nincs gyerekem, de a Mekit ki nem álom, szörnyen kommersz kaják vannak. Lehet az idegesit inkább h hülyének nézik az oda betévedőt, sok pénzért kicsi, egészségtelen kaját adnak. Arról nem beszélve, hogy semilyen gasztronomiai kultúrája nem lesz a gyereknek. a mi időnkben még az volt a nagyszám, ha a nagymamánk finom túrós bélest, vagy mákos tekercset csinált.Most meg ezek a műkaják. Biztos jó, hogy ehez szokatják hozzá a szülők a gyerekeket? Lehetne zöldségsalihoz, vagy gyümölcsökhöz is pl.Vagy én vagyok a hibás? Kell az anyukáknak egy kis éttermi kikapcsolódás, és a Meki erre ideális?
2010. máj. 25. 23:20
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/113 anonim ***** válasza:
48%

17:30 igazad van.


Én is meglepődtem amikor valaki írta, hogy 500 forintból jóllakik.

Biztos velem van gond de sokszor volt, hogy megettem 5-6 sajtburgert de még utána is elfért volna valami a gyomromban...

(Akkor volt ilyen amikor nem volt időm hazajönni enni vagy suli után mentünk valahová és nem tudtam már hazajönni és nem volt nálam szendvics stb. étterembe meg nem akartam menni. Egyébként olyan keveset adnak az étteremben, hogy vennem kéne 2-3 adagot mindenből, hogy mennyiség legyen.

Ami egyrészt ciki, másrészt drága és inkább felállnék az asztaltól mert badarságnak tartom így elszórni a pénzt.


2-3000 forint simán elmegy a mekiben egy kisebb "bekapok már valamit" jellegű étkezésre. Legalábbis nekem, mert én nem félmaréknyi ételt veszek magamhoz + dolgozok, edzek stb. Egyébként pedig csaj vagyok, állítólag nők nem esznek sokat :D Gondolom egy pasinak még több kellene.


Mi 3000 forintból kb. 3 napig eszünk a család (3an vagyunk, mind felnőttek). Pedig rendes kaja van nem valami moslék és ha anyám nem is eszik sokat mi apámmal egy tonna ételt elpusztítunk.

2010. máj. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/113 anonim ***** válasza:
100%

17:17-es tévedsz. Én világ életemben kerti zöldségeken és olyan husin éltem amit láttam megszületni az udvarban (nyúl, csirke, galamb, liba stb természetesen egyik sem tápos). Plusz hozzávehetem hogy anyukám makedón és ismeri a görögöket is. Ezzel kihúzhatjuk hogy csak a magyar ízeket ismerem. Ennek ellenére nagyon válogatós vagyok.

16 éves koromban voltam először mekiben és igenis ízlett egy csomó dolog és most is ízlik és szerintem nem vagyok hülye mert néha odajárok. Én jól lakok meg mcchickentől pedig szeretek enni.

A súlyom és az alakom tökéletes számomra (170-1-2 cm 55 kg), beteg utoljára általánosban voltam...

Tehát ismerem a magyar ételeket, ismerek másmilyeneket is, a házi kajákat! Ennek ellenére szeretem a mekit (amit nem szeretek az csak az ilyen "kecsöpös" stb dolgok, ami nem mekis mert mindenhol van)! Neked pedig nincs jogod megitélni azt aki nem étkezik szerinted helyesen. Mégis miért zavar az téged? Semmi közöd hozzá. Az egyetlen amit kaptam a sok házi kajától hogy már rájuk sem bírok nézni felnőtt koromra olyan unalmasak.

2010. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/113 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 17:30-as, én voltam a 00:46-os. Lehet, hogy az én tudatlanságom határtalan, de te tökhülye vagy szövegértelmezésből. Egy szóval nem írtam, hogy a mekis kaját nem permetezik, és itt kijelenteném, hogy nem vagyok a mekis kaja pártolója sem, szerintem egy éve jártam utoljára McDonald'sban. A nitrites csirkénél a multiknál megvásárolható, csomagolt csirkére gondoltam, ahogy a felvágottaknál is. Lehet, hogy te olyan helyzetben vagy, hogy meg tudod venni a házi termékeket (ahogy, egyébként, én is), de nem tudom, hogy Pesten, a lakótelepen honnan a fenéből vennének az emberek ilyesmit.

Szója nyilván nincs azokban a zöldségekben meg gyümölcskben, amit termelnek, de a feldolgozott áruk nagy százalékában van. Azt meg ne mondd, hogy egyáltalán nincs szükséged zsírra. Én nem az egészségtelen, káros zsírra gondoltam, de gondolom, a vacsorádat te sem elemzed ki fogyasztás előtt, hogy mennyi telítetlen zsírsavat tartalmaz.

Ha valamivel nem értesz egyet, akkor nem betámadni kell az embert, meg lehet finoman is fogalmazni a véleményed. Nem állítottam, hogy az élelmiszer-lobbi professzora vagyok, csak leírtam, amit az édesapámtól, és egyéb ismereteimből tudok. Ha nem vetted volna észre, én se kezdtem szidni senkit, hogy milyen paraszt vagy ostoba, amiért másképp gondolkozik, mint én. Ezt a hozzáállást nagy szeretettel tanácsolom neked is.

2010. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/113 A kérdező kommentje:

Köszönöm azokat a válaszokat akik az egészséges kaja mellett állnak ki!


Mindenesetre elgondolkodtató hogy bizonyos emberek vérre mennek a Mekiért. Félelmetes!


Nem állt szándékomban senki felett ítélkezni, sajnálom, ha ugy jött le. Csak nem értettem, hogy ez másoknak miért jó.


Komolyan mondom ha az országot kellene védeni akkor nem küzdenének igy az emberek az utolsó csepp vérig:)

2010. máj. 26. 20:48
 95/113 A kérdező kommentje:

És mostmár leírom miért zavar, hogy más mit eszik.

A mi országunk nagyon jó minőségi mezőgazdasági termékek előállítására képes! Amit meg kéne becsülnünk. Szerintem sok ország lakói szivesen ennék az itteni zöldséget gyümölcsöt....És mivel kertes házban nőttem fel azért érzem az alapanyagok közt a különbséget, a mű meg az igazi közt.


Azt szeretném ha építenénk ezt az országot, és mindenki jóra törekedne, legyen az egészséges táplálkozás. Sokan nem tudják milyen fontos az egészség, és csak későn jönnek rá. Rák, cukorbetegség, magasvérnyomás...mi értelme van ennek, elébe menni. Rossz annak aki szenvedni fog tőle, meg a lakosságnak is, egy csomó pénzbe kerül a betegségek gyógyítása. Ést azt a pénzt miért nem költjük inkább hasznosabb dolgokra?


Nem azt mondom, hogy senki ne vegyen a szájába ezután Mekis cuccot, elhiszem h finom nektek(annyi tuning után)

de ami förtelmesen zavar az a szokás amit a kicsiknek tanitanak, h ez az érték a műkaja.Befal benneteket a globalizáció:( És nem biztos h én vagyok a hülye aki a jobb kajákat pártolja.


Mindenesetre én nem szántam ezt a kérdést ilyen vérre menőnek, inkább vicces, de ledöbbent is.

2010. máj. 26. 21:01
 96/113 anonim ***** válasza:
90%
Hát ennyire kitartóan szerintem sem küzdenének. :D
2010. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/113 anonim ***** válasza:
19%

Nevetséges, hogy egyesek bizonygatják, hogy a mekis kaja milyen egészséges, aki pedig csalánkiütést kapott a sajtburgerüktől, azt lepontozzák. Mi van, fáj az igazáság? Vajon akkor is ennyire egészségesnek, táplálónak, blablabla fogjátok tartani, mikor ti kaptok tőle olyan csalánkiütéseket, hogy két napig a poklok poklát járjátok majd meg minden antihisztamin ellenére is?

Megint bemutatkoztak az értelmes emberek. Lassan már ott járunk, hogy szégyen lesz otthon zöldséget termelni, mert csak a szottyadt, megbarnult és keserű mekis saláta, meg a húst nem látott húspogácsa lesz az egészséges étrend non plus ultrája...

2010. máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/113 anonim ***** válasza:
21%
A baj az hogy senkit nem érdekel a kiütésed és ezzel együtt a véleményed sem az étkezésről. Azért lettél lepontozva mert ha neked rossz és te gondolsz valamit akkor az a jó és más meg hülye. Mint a kérdező. Én nem védem a mekit, csak néha eszek ott kb két dolgot. Ettől függetlenül felháborító hogy lehet így itélkezni mások felett, megfeltenni egy kérdést pusztán azért hogy az legyen a jó válasz aki bólogat és hogy kifejthesse a kérdező milyen hülye az aki nem ért vele egyet. Igaz azt mondja nem itél el senkit, de úgy látszik nem érti a saját szavai értelmét, mert ezt pl közvetlenül az után írja hogy jaj köszöni aki "kiáll" az egészséges kaja mellett. Biztos én vagyok a buta hogy ebből sem amegértés süt. De nem is kell megérteni. Mindenki azt csinál amit akar. Mégha sosem veszünk is magyar cuccot és ettől rossz lesz az országnak az sem a te dolgod mert nem lehet senkire semmit ráerőltetni... Mostmár tényleg jó lenne ha a saját életeddel törődnél!
2010. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/113 anonim ***** válasza:
95%

Igen, nem ítélkezel senki felett, de csak azoknak a válaszát köszönöd meg, akik egyet értettek veled.

Ráadásul remekül értessz a dramatizációhoz, mert senki nem mondta, hogy ő mindennap a McDonald's-ba jár, és a gyerekinek értékként tanítja ezt.

Utoljára érettségimkor voltam McDonald's-ba (5 éve). Épp kijöttünk a könyvesboltból, megéheztünk, bementünk és ettünk. Szerintem kevés ember van, aki otthonról úgy indul el, hogy na most irány a McDonald's, egy jót fogunk enni. Nem. Éhes vagy, épp ott van, eszel. Nem tudom, ezt miért nem tudod elfogadni. Téged senki nem kényszerít, hogy ott egyél.

Van 2 rossz hírem. Az egyik, hogy gusztustalanul lenéző vagy. A másik, hogy nem vagy jobb ember attól, hogy nem eszel gyorskaját. Se jobb, se több, se értékesebb.

2010. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/113 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek az utolsó válaszolóval. De emberek, azt azért lássuk már be, hogy még mindig kevesebb veszélyeket rejt magában egy köztudottan egészségtelen gyorséttermi kaja, mint egy olyan, amit egészségesnek titulálnak, és boldogan eszik az emberek! Mondok egy példát: valaki elrikkantotta magát a médiában, hogy hú, a tengeri hal milyen egészséges. A sok ember, akiben megvan az igény, hogy egészségesen éljen, és szeretne magának és a családjának is jót, vidáman vásárolja a tengeri halat - ami egy olyan közegben él, amibe rengeteg szennyvíz, mocsok, higany és egyéb vegyszer ömlött már. Ez mitől lenne egészséges? Kiemelném: NEM azt mondom, hogy a meki egészséges. De az, amit egészségesnek titulálnak, sem biztos, hogy az.

És igen, ezen a gondolatfolyamon végighaladva odáig jutunk el, hogy az élelmiszerek nagy része, így vagy úgy, nem egészséges. Ezért mondom, hogy csak az ellenőrizett helyről, körülményekből származó élelmiszert szabadna fogyasztani. Én házikenyeret eszem, kistermelőtől vesszük a mézet, sajtot, felvágottat, itthon termeljük az epret, barackot, és még sorolhatnám. De az a baj, hogy ezt nem teheti meg mindenki. És én ezt tudom.

Egyébként ha megfigyeljük, sok mindenért a média a felelős. Szép lassan átmossák az emberek agyát. Páran, akik írtak, azt mondták "hát, párszor voltunk a mekiben a gyerekkel, mert meglátta a happy mealt, és a játék miatt mentünk csak be". Tök jó üzleti húzás: kit tud megfogni: a gyereket, és mivel: a játékkal. Szóval így vagy úgy, de a sok ember bemegy, és vesz valamit, ha mást nem, hát a happy mealt. Állítólag az egyik fajta macskakajában olyan anyag van, amiért a macska csak azt hajlandó megenni. Honnan tudjuk, hogy pl. a mekiben nincs ilyesmi? Azért, mert nincs ráírva? Ugyan már.

2010. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!