Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a kisgyerekes anyukák a Mekibe viszik a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Jó ez most vagy nem? Ez McDonalds olyan lett mint egy gyerekétterem. A sok apró játékkal hülyítik a gyerekeket. Kell ez neki? Ha vki jól akar lakni, annyi pénzből inkáb elmegy egy étterembe szinvonalasabb kaját enni. Nem baj, h ehez szokatják hozzá a gyerekeket? Nekem nincs gyerekem, de a Mekit ki nem álom, szörnyen kommersz kaják vannak. Lehet az idegesit inkább h hülyének nézik az oda betévedőt, sok pénzért kicsi, egészségtelen kaját adnak. Arról nem beszélve, hogy semilyen gasztronomiai kultúrája nem lesz a gyereknek. a mi időnkben még az volt a nagyszám, ha a nagymamánk finom túrós bélest, vagy mákos tekercset csinált.Most meg ezek a műkaják. Biztos jó, hogy ehez szokatják hozzá a szülők a gyerekeket? Lehetne zöldségsalihoz, vagy gyümölcsökhöz is pl.Vagy én vagyok a hibás? Kell az anyukáknak egy kis éttermi kikapcsolódás, és a Meki erre ideális?
2010. máj. 25. 23:20
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/113 anonim ***** válasza:
78%
21/F: hany gyereked van? Meg jo, hogy magadra meg tudsz fozni gyorsan, ha nincs gyerek, aki utan rohangalj. Nem mondom, en is megfozok otthon, de anyakent abszolut megertem, aki nem tud minden nap minden etkezest kiallitani. Nem vedem a gyorsettermeket, mert en szemely szerint nem szeretem oket, nem jarok oda, de nem nezem le azt, aki igen. A magyar kaja semmivel sem jobb. A feher cukor es feher liszt is mereg. Jol hallottad, szo szerint mereg, csak lassan ol. Mindenben van olyan, ami nem egeszseges. Meg a szakemberek velemenye is megoszlik arrol, hogy mi egeszseges. Nem lehet kijelenteni, hogy a McDonald's milyen rossz, kozben meg otthon van, aki annal ezerszer tobb kaloriat es karos telitett zsirokat, cukrot visz be mas egeszsegesebbnek hitt etelekbol.
2010. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/113 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és ezzel most nem zokat akartam lehúzni, akik a gyerek miatt betérnek néha mekizni. Szó sincs róla! A gyerek az gyerek. És én is eszem félévente egyszer mekis kaját. És tényleg úgy van, mindenki ott és azt eszik, amit akar. Én pl. nagyon szeretem a meki karamellöntetes fagyiját, amibe bele se merek gondolni, miből lehet, de az ízlelőbimbóimnak tetszik, és kész. Szerintem egy olyan gyerek, aki csak egészséges kaját ehet, tuti azonnal zabálni fogja a mekit meg a cukrot, amint alkalma nyílik rá. A kettő közt kellene megtalálni egy egészséges egyensúlyt.
2010. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/113 anonim ***** válasza:
35%

22:00: Elnézést kérek egy kicsit elfogult voltam, de úgy látom még mindig nem érted. Nem az a bajom, amit írsz (hisz részben igazad van), hanem ahogyan írod. Nézzük most a halas példát:

Tökéletesen igazad van. DE (és most figyelj nagyon): Még az agyon szennyezett tengeri hal is 1000X egészségesebb mint a Mekis kaja...., hisz annak a halnak csak egy bizonyos részét eszed meg (ugye a húsát), ahova a szenny csak egy minimális százaléka rakódik le, ellenben a Mekis hamburgerrel ami nem elég, hogy kritikán aluli marhahúsból (csirkehúsból) készült, de még tele nyomják adalékanyagokkal is. Ha így nézzük, tökéletesen helytálló az a megfogalmazás (egy kis korrekcióval), hogy a hal egészségesebb mint a meki.... Egyszóval megemlíted, hogy a minőségnek hitt kaja szar (amiben van igazság), csak az felejted el megírni, hogy vajon a gyengébb minőségű cuccból készült McDonalds-os cucc milyen lehet....

"hogy Pesten, a lakótelepen honnan a fenéből vennének az emberek ilyesmit. " -> öööö, mondjuk: kiskereskedés, kisebb bolt vagy magától a termelőtől? Miért kell egyből a multikra gondolni.... A felvágottra írtam: nem kell feldolgozott szart enni, és nincs probléma (még azt sem mondható, hogy olcsóbb...).

"az egészségtelen, káros zsírra gondoltam" -> pedig a Mekis kaják (nagy része), csak ilyen csúnya, egészségtelen, káros zsírokat tartalmaznak..... Egyszóval sem állítottam, hogy nincs szükségem zsírra csak nem mindegy hogy telített vagy telítetlen zsírsavról beszélünk....


22:02: Igazad van, a gyerkőcökkel tényleg nem számoltam, a kérdés csupán az, hogy mekkora felelősség terheli a szülőt, ha a gyerekeit (lényegében egy fejlődő szervezetet) nap mint nap azzal a szarra tömi?


"A magyar kaja semmivel sem jobb." -> Ez nem igaz. Tudod mikor a Mekiben kikéred az ételt, azt sem tudod mit eszel. Egyáltalán, hogy a fenébe tudod a két típust hasonlítani, vagy mi alapján ;)? Láttál te már a Mekiben valaha ételhez adott kalória táblázatot? Alapesetben nem, persze, ha kérsz, adnak. De ez meg olyan mint hitel reklámban apró betűs rész, mindenki tudja, hogy létezik, de senkit sem érdekel (vagy csak túl későn, sajnos).

"A feher cukor es feher liszt is mereg." -> nem kell kioktatnod, évek óta nem fogyasztok ipari cukrot, és lisztből készült termékeket. DE: szerinted a hambis zsemle miből készül? Miért olyan édes? Hogy is van ez? Otthon ne egyek lisztet és cukrot mert méreg, de a McDonals-ban nem? Hiába is fikázod a magyar konyhát, a Mekiben is hasonló "szarokból csinálják a kaját, csak szarabb minőségben"....

"Nem lehet kijelenteni, hogy a McDonald's milyen rossz, kozben meg otthon van, aki annal ezerszer tobb kaloriat es karos telitett zsirokat, cukrot visz be mas egeszsegesebbnek hitt etelekbol." -> erre tudsz példákat is mondani, vagy csak a hasadra ütöttél? Mert, ha a sütikre gondolsz, köztudottan nem egészséges. Mégis milyen egészségesnek hitt ételekre gondolsz?

2010. máj. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/113 anonim ***** válasza:
30%

"A baj az hogy senkit nem érdekel a kiütésed és ezzel együtt a véleményed sem az étkezésről."


"A Ettől függetlenül felháborító hogy lehet így itélkezni mások felett, megfeltenni egy kérdést pusztán azért hogy az legyen a jó válasz aki bólogat és hogy kifejthesse a kérdező milyen hülye az aki nem ért vele egyet."


"Mostmár tényleg jó lenne ha a saját életeddel törődnél!"


Így van, személyeskedj, ítélkezz, te sem csinálsz mást, mint itt mindenki. Persze, te aztán senkit nem ítélsz el, azokat sem, akik elítélnek másokat... Azt, aki kifejti a véleményét arról, hogy szerinte a műkaja káros, még véletlenül sem ítéled el, nem is pontozod le, semmit sem csinálsz vele, mert te aztán rendíthetetlenül kiállsz a véleménynélküliség mellett. Ha nem ítélkeznél mások felett, akkor nem írtad volna meg ezt a választ sem. Te is ítélkezel, csak nem veszed észre. Mindenki ítélkezik, mert aki nem ítél, az nem gondolkodik. Gondolkodni meg legalább annyira szoktak az emberek, hogy ítélkezzenek.

2010. máj. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/113 anonim ***** válasza:
Igen van véleményem de nem nézek le semmit. Elfogadom hogy a gyorskaja nem tökéletes de nem fogok belehalni. Azt nem fogadom el hogy lehyülézik aki eszik belőle néha. Mert persze nem írja le mindenki konkrétan de céloz rá. És erre nincs joga. Nem arra hogy szerinte rossz az a kaja.
2010. máj. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/113 anonim ***** válasza:
65%

"Mégis milyen egészségesnek hitt ételekre gondolsz?"

Mindenre, amire ramondjak, hogy "igazi". Latod, hogy a kerdezo a makostekercset meg ilyeneket emlitett, hogy az jobb...az en anyamnak meg a porkolt nokedlivel az egeszseges. Erre eskuszik. En meg egyikre sem.


Es egyebkent tulzol, mert senki sem mondta, hogy naponta barkinek oda kellene jarni. En csak azt irtam, hogyha elmegy parszor, nem latom, hogy miert kellene megszolni a szulot. Van nekem is kisgyerekem, latom, hogy milyen nehez mindig fozni, bar most meg siman megy, mert nem jarok dolgozni.


Nem kellett sokaig keresnem, a neten rengeteg helyen fenn van, hogy mi van a McDonald's kajajaban.


Itt egy pelda: [link]

Itt az osszes tobbi:

[link]


De ahogy mondtam, en nem vedem oket, nem szeretem az ottani kajakat, de mas kajakat sem tartok semmivel sem jobbnak...egyebkent en az USA-ban elek, es itt 100-szor jobb helyek vannak a McDonald'snal gyorsetteremben is. Fogalmam sincs, hogy miert glorifikaljak ezt a ceget Magyarorszagon, mert itt also-kozepes gyorsettermi kategoriaba tartozik es az amerikaiakat -a kozhiedelemmel ellentetben- abszolut nem hozza lazba.

2010. máj. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/113 A kérdező kommentje:

Jó, mindenkinek kíváncsi voltam a véleményére, ugyhogy mindenkinek megköszönöm, hogy elmondta, sokat tanultam belőle, sajnálom, ha valaki nagyon mellre szívta a dolgot.

Jöttek érvek ellenérvek. De nem lettem Meki fan, mégha megöveztek érte akkor sem.


Nektek meg nagyon jó étvágyat kívánok a Happy Mealhez

(lehet h a csirke s*ggét darálják bele:)

2010. máj. 27. 02:05
 108/113 anonim ***** válasza:
73%

Vicces vagy kérdező, rajtad csak röhögni lehet, nem komolyan venni :)

Valaki eszik félévente a mekibe, és az már meki-fan.. :D


Többi "egészséges-elkötelezettnek": nálatok 2 véglet van. Vagy naponta bejár valaki a mekibe, vagy olyan egészséges, mint ti. Ez azért eléggé szánalmas, hogy ennyire szűk látókörűek vagytok!

2010. máj. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/113 anonim ***** válasza:
39%

Bocs, nem olvastam el a válaszokat, mert nincs sok időm most, de azért leírom a véleményem.


Szerintem semmi baj nincs azzal, ha néha-néha az anyukák/apukák elviszik a gyereküket a Mekibe. Néhány alkalomtól biztos nem lesz bajuk, és attól még, hogy nem egészségesek a kaják, elég finomak. Meg az anyukák legalább addig nyugodtan tudnak ülni, míg a gyerekük lefoglalja magát a játékokkal, amik bent, az étteremben vannak :)

2010. máj. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/113 anonim ***** válasza:
76%
na?? meglesz a századik válasz?:D még nincs gyerekem de valószínű egyszer kétszer el fogunk menni a mekibe ha lesz , azért annyira nem rossz hely, hogy ilyen vérre menő csatákat kelljen csinálni:D
2010. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!