Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a kisgyerekes anyukák a Mekibe viszik a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Jó ez most vagy nem? Ez McDonalds olyan lett mint egy gyerekétterem. A sok apró játékkal hülyítik a gyerekeket. Kell ez neki? Ha vki jól akar lakni, annyi pénzből inkáb elmegy egy étterembe szinvonalasabb kaját enni. Nem baj, h ehez szokatják hozzá a gyerekeket? Nekem nincs gyerekem, de a Mekit ki nem álom, szörnyen kommersz kaják vannak. Lehet az idegesit inkább h hülyének nézik az oda betévedőt, sok pénzért kicsi, egészségtelen kaját adnak. Arról nem beszélve, hogy semilyen gasztronomiai kultúrája nem lesz a gyereknek. a mi időnkben még az volt a nagyszám, ha a nagymamánk finom túrós bélest, vagy mákos tekercset csinált.Most meg ezek a műkaják. Biztos jó, hogy ehez szokatják hozzá a szülők a gyerekeket? Lehetne zöldségsalihoz, vagy gyümölcsökhöz is pl.Vagy én vagyok a hibás? Kell az anyukáknak egy kis éttermi kikapcsolódás, és a Meki erre ideális?
2010. máj. 25. 23:20
 81/113 anonim ***** válasza:
80%
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, mert a kérdező kommentjein csak felidegesítettem volna magam. Te komolyan hiszel abban, hogy más étteremben normális kaját kapsz? Ugyanmár. Ott is leteszik eléd a romlott ételt , csak jól megfűszerezik. És nem tudom, mikor voltál utoljára étteremben, de ma már 1500 Ft alatt nem nagyon tudsz sehol kajálni. És akkor még olcsó is voltam. Ott vannak még a helyek, ahol menüztetnek, na az olcsóbb valamivel, de nem tudom, hogy kisgyerekkel mennyire jó buli lenne ott. Szóval nehogy azt hidd, hogy valami azért, mert drágább még jobb is. Az nem érné meg a tulajnak. Álomvilágban élsz, annak ellenére, hogy majdnem 30 vagy. Sajnállak.
2010. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/113 anonim ***** válasza:
30%

"Te meg mi alapján oktatsz ki másokat? Ha ennyire kiakadsz, mert másnak nem az a véleménye mint neked, akkor robbansz. Inkább pihenj le időben, hogy hatásos legyen a méregtelenítő kúrád, dugj eleget, hogy levezesd a felgyülemlet feszültséget, vagy szedj MagneB6-ot,"


Itt mindenki kioktat mindenkit, ezt már észrevehetted volna. Nem én kezdtem.

És nem akadtam ki. A legnagyobb nyugalommal írtam a múltkor is, lehet nem láttad benne az ironiát.


Köszönöm, szedek magne b6ot ráadásul az extrát!

A szex is megvolt.

2010. máj. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/113 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem addig, amíg a gyerekek nem minden nap esznek ott, hanem csak mondjuk havonta, addig úgy gondolom, nem baj. A gyerekeknek jó kimozdulni, élvezik, boldogok, és noha nem egészséges a kaja, de azért belehalni sem fognak.

Aki egészségesen akar étkezni, tud ott is, vannak csibefalatkák meg saláta, a gyereknek azt is lehet venni nem csak happy mealt, bár szerintem az sem gáz, ha nem mindennapos.

A fiam 3 és fél éves, kb 4-5-ször ha ettünk Mekiben (azt is csak mert a nagyszülők invitáltak), mert szerintem drága. 1-2 sajtburgertől meg a franc se lakik jól.

Viszont egy gyerekkel hiába állítasz be egy gyümölcsöshöz, nem fog jól lakni 4 banántól..

2010. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/113 anonim ***** válasza:
48%

Különben ki hozta fel először a bio kaját?


Merthogy a bio kaja teljesen más dolog. Ráadásul elég drága is.


Azért mert valaki azt mondja, hogy nem jó a mekis kaja és szerinte az a jó amit otthon főz meg a zöldség, gyümölcs az még nem biokaja és nem elvakult bio-fan az illető.


A bio az teljesen más (ahogy én tudom). Akik bio kaján élnek és beszéltem velük valahogy eléggé lenézték (vagyis inkább nem tartották sokra) azt aki átlagosan étkezik. Szóval a bio az azért egy másik fokozat és nagyon messze van ettől.

2010. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/113 anonim ***** válasza:
91%
Miért te nem nézed le aki mekit eszik?
2010. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/113 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek tiszteletben kell tartani a véleményét. Én a kistermelők nagy támogatója, és a magyar élelmiszerek lelkes híve vagyok, ettől függetlenül betévedtem már párszor a mekibe. Néha keresem azt az ízvilágot, és jól is szokott esni. De nem élnék rajta mindennap. Utoljára talán tavaly voltam McDonald'sban.
2010. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/113 anonim ***** válasza:
18%
Aki szerint az megfelelő étel és finom, egészséges csak azt nézem le mert az szerintem egy idióta.
2010. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/113 anonim ***** válasza:
70%
Nem megfelelő és nem egészséges, de finom.
2010. máj. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/113 anonim ***** válasza:
52%

Akkor itt lép érvénybe az, amit már a kérdező is mondott, hogy akinek ez finom az még nem evett igazán jó kaját.

Rengeteg féle étel van, nem csak a magyar konyha létezik olyan kaják vannak, hogy komolyan... szavak nincsenek rá.

Nem kötekedésből mondom, érdemes lenne kipróbálni újakat is mert rá fogtok jönni, hogy amit eddig ettetek az lósz.r azokhoz a remekművekhez képest.

Tudom, mert régen én is állandóan csak mekiskaját ettem volna.

2010. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/113 anonim ***** válasza:
51%

Eszméletlen, hogy mennyi buta válasz jött a kérdésre. Az meg egyenes szánalmas, hogy nem elég, hogy valaki idióta, de a véleményét (magyarán a hülyeséget) rá akarja erőltetni a másikra. A magyar konyha eleve rossz volt, ennek 'orvoslására', behoztuk az egyenesen kritikán aluli amerikai táplálkozási "divatot". Ma ott járunk, hogy magyar emberek 60-70% túlsúlyos. Ahogy látom a válaszolók nagyrészt két oldalra oszthatók. Vannak az étterem pártiak (talán egy kicsit magyar konyha pártiak is) és vannak akik a gyorsétteremeket preferálják (jelen esetben a Meki). Személy szerint egyik tábort se támogatnám. Miért?

Nézzük a Mekit: Régen nagyon utáltam az étteremlánc üzemeltetőit, de aztán rájöttem, igazuk van. Miért ne gyártanának szemetet, olcsón, és miért ne gazdagodnának meg ebből, ha mindig van olyan "marha", akinek beveszi ezt a gyomra?

A vicc az egészben, hogy lassan már ott járunk, hogy ez a "szar" amit ott kapsz, nem, hogy nem ártalmas, hanem egyenesen egészséges!

A 00:03-as,00:46-os, 01:38-as, 01:59-es, és a hasonló válaszokra reagálva: Nálatok elmentek otthonról?

"Tele vannak fehér liszttel és cukorral." -> Mert a Mekis zsemlében (sőt még a húspogácsában is, ami szintén egy szemét...., és életében nem látott még húst -jó, ha a 20%-ka tartalmaz hús, az is gyártás során visszamaradt hússzármazék!- ) mi van? Cukor és liszt, megspékelve egy kiló adalékanyaggal (ami azért a házi sütikből hiányzik vagy csekély mennyiségben fordul elő!!) ;). Szóval melyik a jobb???? HA VÁLASZTANI KELL: a házi süti....

"de ha elítéljük a mekis kaját,mert olajos,tele van szénhidráttal stb" -> Ez nem igaz. Azért ítélem el, mert tele van SZAR minőségű szénhidráttal, szinte nulla fehérje mellett!

"Valójában a legtöbb dolog ott szójakészítmény" -> Azaz, ha van benne, mondjuk minimális mennyiség, akkor már szójakészítmény?

"Alapjában véve majdnem minden tartalmaz napjainkban szóját" -> Egy pár dolog ami nem: csirke, hal, marha, burgonya, rizs, tejtermékek, blalalalaa...., szóval tényleg "majdnem" minden...

"A zsírra szükségünk van, mert számos vitamin csak zsírban oldódik fel." Tudatlanságod határtalan. [link]

"A legtöbb élelmiszer töménytelen tartósítószert tartalmaz." Hmm.... érdekes, mert a hamburger nem?

"A nitrit nagyobb mennyiségben mérgező, mi meg boldogan kajáljuk befelé az összes húsfélével: felvágott, szalonna, csirkemell, stb. " Nem kell feldolgozott szart venni (gondolok itt a felvágottra), mellesleg a csirkemell mióta tartalmaz nitritet??? Magadnál vagy?

"csakhogy abba belegondolt bárki is, hogy télvíz idején, a fagyban, hol terem meg vajon ez a sok "egészséges" zöldféle?" -> Mert a Mekinél terem? Azt sem tudtam, hogy nem külföldről importálnak. Beleraknak valami "zöldet", ha egyáltalán beleraknak, és nesze edd meg....

"Ha mér itt-tartunk: egy kis tévhit: a biokaját is permetezik." -> Permetezik, a mekis "zöldséget" nem, az magától ilyen szar....

"Én a mekis családokat sem kárhoztatom, szerintem ők is csak egy anyagi-társadalmi probléma áldozatai (kevés a pénz, kevés az idő)" -> Kevés pénz? Szerintem akinek nincs pénze, az inkább zsíros kenyéren, konzerveken él. Fogalmazzunk úgy, a lustaság, tudatlanság, és nem nemtörődömség....

"hogy lenne már drága a meki? 500 forintból jól lehet lakni. " -> 500 forint, ha egy kicsit kerekítek, fél kiló csirkemell. Lehet számolgatni melyik a drágább... Nem mellesleg egy normális férfiember az 500 forintos Mekis menükkel a seggét is kitörölheti, de jóllakni akkor sem fog. A "jóllakás" minimum 1200 forinttól kezdődik...

"És a magyar kaják se egészségesek. Zsírt zsírral meg minden olyan fűszeres, hogy kimarja a gyomrod. " -> A hambi tényleg változatosabb, mert ott zsír+szemét+adalékanyag kombinációja a menő...

Kicsit meglepett, hogy a "foson" (McDonalds) elő emberek, jogtalanul támadjak azon fajtársaikat, akik csupán "szaron" (magyar konyha) élnek...

Egy szó mint száz, a magyar kaja sem egészséges. De, ha választani kell, akkor már inkább azt választanám, mint a külföldről behozott szart....

Étterem:

Tudod, kérdező egy kicsit drága, és megfigyeltem, hogy a hely minél híresebb, az étel mennyiségileg annál kevesebb.... Ilyen jött-ment kínai meg török úgymond "gyors kajákat" se próbálnék ki, a szósz miatt. A legtisztább az, ha otthon csinálod meg a kaját.... Én, speciel egy fél óra alatt meg csinálom az napi adagom, szólva az időhiány sem lehet kifogás....


21/F

2010. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!