Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tököli kisgyerekes anyukák!...

Tököli kisgyerekes anyukák! Mi a véleményetek arról, hogy Tököl egyetlen 20 férőhelyes bölcsődével rendelkezik!?

Figyelt kérdés
Én teljesen fel vagyok háborodva! Nyáron költöztünk Tökölre és már ahhoz is protekció kellett, hogy a gyereket beírassam. Jan.4-én kezdenék dolgozni és a gyereket csak május körül tudják felvenni. És addig mi a jó francot csináljak? Család kizárva, mindenki aktív dolgozó, vagy idős és beteg. Magánovira nincs pénzünk! Valami kezdeményezésre gondolnék. Vagy tanácsra!
2009. dec. 18. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

szerintem meg jártad volna előre körbe a témát, hogy az összes Budapest környéki településen ez a helyzet!!!!

Próbálj keresni olyan anyukát, aki otthon van a picivel és neki fizetni a napi gondozásért májusig. Sajnos más ötletem nincs.

2009. dec. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Akkor Ti még jó helyzetben vagytok. Mi Halásztelken lakunk és itt egyetlen bölcsőde sincs, nem is lesz a polgármester szerint. Ráadásul az óvoda is csak 5 éves kortól fogadja a gyerekeket, mert annyian vannak és csak 5 éves kortól kötelező őket felvenni az óvodába. Addig nem tudom mit csináljak!
2009. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Húúú, mennyi együttérző anyuka!

Sajnos ez most általános probléma. Mi szigethalmiak vagyunk, de itt is kevés a hely. Illetve a nagytöbbség Pestre jár dolgozni, ami azt jelenti, hogy ha megfeszül sem ér oda a gyerekér ötig-hatig. Ha valakinek nincs ebben segítsége totál meg van lőve. Mi most a kistesó érkezése miatt eltoltuk ezt a problémát, de pár év múlva sem lesz jobb, erre a nyakamat teszem. Sajnos rákényszerítik az embert a magán családi napközik illetve óvodák igénybe vételére, ami sok embernek azt jelenti, hogy nagyjából azért megy az anyuka vissza dolgozni, hogy azt kifizesse... Úgy ahogy van rossz a rendszer és nem is fognak ez ellen tenni, nem érdekük. Nincs benne annyi pénz. Sajnos a kezdeményezésnek nincs értelme, tényleg az van hogy pl. Halásztelken beközölték, hogy nem is lesz bölcsi és kész. Old meg b....meg.

Sajnálom a negatív hozzászólást.

2009. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát Szigethalmon sem jobb a helyzet. Itt 40 férőhelyes bölcsi van és kb 200 fős a várólista. Én jövő májusban mennék vissza dolgozni, de remélem addig összejön a kistesó, így a gyereket nem kell beadni, mondjuk nem is tudnám, mert nem veszik be! Megmondták kerek perec, hogy először a hátrányos helyzetű gyerekeket veszik be. Ja hátrányos helyzetű, érdekes, hogy minden gyerek reggel fullos kocsival érkezik a bölcsibe! Én sem tudom mi lesz!

Esetleg ha van valami ismerős, aki segít bekerülni.

2009. dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
9:29es: mit szövegelsz? én legalább javasoltam valamit nem úgy mint te... idióta
2009. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak:

Ezt nem értem, barátnőm Halásztelken lakik, a lánya még nem is töltötte be a 3-at, amikor elkezdte az ovit! Ez most volt szeptemberben! Azt mesélte, ogy most nyitottak új ovit, és volt annyi hely, hogy még minicsoport is indult/vagy fog indulni.


A kérdezőnek:

Nagyon sajnálatos ez a helyzet. De sajnos tényleg anyukák ezrei szembesülnek ezzel a problémával. Sajnos nem is egy olyat is hallottam, hogy végül anyuka mégsem ment vissza dolgozni, ugyanis kiderült, hogy a magánbölcsi/bébiszitter többe kerülne havonta, mint amit anyuka kereshetne.

Egyébként tényleg csak az marad, hogy keresel egy olyan anyukát, aki otthon van, és bevállalja a Te babódat is.

Esetleg érdeklődj a munkahelyedhez közeli bölcsiknél is. Legalábbis az óvodáknál tudom, hogy abba az oviba is lehet iratni a gyereket, ami a szülő munkahelyéhez van közel.

2009. dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az együttérzést. Tudom, hogy sajnos mindenhol ez a helyzet, igazából ez az ország problémája. A gond az, hogy februárban lesz a kisfiam 2 éves, a GYED-et mondtam le, hogy vissza tudjak menni dolgozni.(Most szabin vagyok)Szerencsére visszavettek, a bölcsiben meg azt ígérték, hogy megoldjuk. Mindenhol előreveszik az egyedülállót és a nagycsaládosokat. Az egyedülállót még megértem, de a nagycsaládosnak mitől nagyobb a gondja, mint egy 2 gyerekesnek? 3 gyerek után csp, + kedvezmény szinte mindenre. Most senkit nem akartam megbántani!!! Azért mondtam le a GYED-et, mert nem tudtuk fizetni a számlákat és hát enni is kell. De hát most meg vagyok lőve.
2009. dec. 18. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!