Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 anonim ***** válasza:
51%
Én nem szólnék.Ha jól értem ez egy bántalmazó kapcsolat.Ráadásul házasok vagytok.Előbb mondják ki a válást.Lesz elég bajod a gyermekelhelyezéskor.A férjed biztos mindent kitalál majd, csak hogy fájdalmat okozzon és bosszút álljon.Ne hagyd, hogy a gyereked életét is megnyomorítsa.
2010. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/117 anonim ***** válasza:
45%
ne szolj neki.egy gyerek biztos nem vátoztatná meg,és meg se érdemelt,meg a babádat se.
2010. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam a kommenteket, ezek többnyire az érzelmi döntésekről szólnak. DE! Azért van itt más is. Például a gyermeked az apja jogos örököse. Helyette nincs jogod lemondani az örökségéről. Az sem korrekt, ha a párod másik családot alapít, akkor az új család nem tud a gyermekről. Megmondom, hogy miről beszélek. Ismertem valakit, akinek a nagypapája meghalt. A nagymama újra férjhez ment. Az "új" nagypapának nem volt semmije, 25 évig éltek együtt (ekkor már ugye feleződött minden). Aztán az férfi is meghalt. Na és akkor mi történt? Megjelent a bácsi fia és mivel bebizonyították, hogy tényleg a fia, így vitte a 2 szintes ház felét, ami a nagyié volt. Én sem örülnék, ha kiderülne, hogy a férjemnek van valahol egy gyereke, mert nem azért dolgoztam, hogy más gyerekéé legyen minden, hanem azért, hogy az enyémé.
2010. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 anonim ***** válasza:
100%

HAHHHÓÓÓÓ!

Nem kell szólni a babáról,mert úgyis tudni fogja!!

Ő a férje,és mint férj jogilag őt jegyzik be apának..

Esetleg annyi tehet az anyuka,hogy kijelenti,hogy nem ő a gyermek apja.de ezt a férj megtámadhatja DNS vizsgálattal.

El kell hivatalosan válni,és a törvényeknek megfelelően kérni a gyerektartást,láthatási jogot az apának..

Amikor jön a gyerekért (amíg picike,nem viheti el több napra)nem kell vele találkozni,elég ha a kirendelt védőnő van ott..

Egyébként a tapasztalat azt mutatja,hogy az ilyen típusú férfiaknak elég hamar lecsökken az apai szenvedélyük.Egész pontosan addig foglalkoznak a gyerekkel amíg nem jön egy új nő a képben.Amikor már új nője van,a gyerek sem lesz érdekes számára,és egyre kevesebb időt fog vele foglalkozni..

2010. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 anonim ***** válasza:
100%

Szép, mondhatom, egy 42 kg-os nőt bántalmazni! A férjed meg gondolom egy 90 kg-os hegyomlás.

Én mindenképpen elmondanám, hogy bántalmaztak, akkor is, ha titkolóztál, és senki sem tudja tanusítani az állításod. Kérhetsz hazugságvizsgálatot is, vagy pszichológus szakvéleményt arról, hogy igazat mondasz-e vagy sem. Meg is indokolhatod, hogy miért titkolóztál, és nekem van is tippem: gondolom a kedves férjurad megfenyegetett, hogy ha bárki megtudja, agyonver, nem? Vagy ha nem, hát nyilván szégyellted az egészet. Ezt minden normális ember megérti. Nagyon sok bántalmazott nő vagy, nem hiszem, hogy te leszel az egyetlen eset az illetékes rendőrségnél.

Én mindenképp a hivatali szervekhez fordulnék, és jogi úton intézkednék, természetesen családtagok kíséretében. Ha eltűntek mellőled a barátaid, akkor az ő vallomásuk is döntő lehet, akár csak arról, hogy eltávolodtak tőled, és ez miért történt így.

A verbális erőszak/fenyegetés szintén büntetendő, valamint az is, ha valakit korlátoznak a szabadságában. Itt nyilván ez történt.

Nem tudhatod, de lehet, hogy a férjed régebben is követett el erőszakot, és ha ez így van, akkor az valahol a rendőrségnél nyomot hagyott.

Sajnos a magyar hozzáállásra jellemző, hogy a hatósági szervek előszeretettel dugják a homokba a fejüket. Ne törődj ezzel! Érzékeny korszakban vagy, de ki kell tartanod, vannak segítő civilszervezetek is.

2010. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/117 anonim ***** válasza:
79%
Ja, u.i.: általában az erőszakos férjek nem szoktak minta-apává válni.
2010. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/117 anonim ***** válasza:
100%

mivel meglevő házasságban fogant a gyermek, a törvény automatikusan a férjedet tekinti apjának, így gyermektartásra fogja kötelezni váláskor.


gratulálok a babához, a döntésedhez (hogy lelépsz egy bántalmazó férj mellől), és sajnálom, hogy ezt át kell élned. szerintem keress egy támogató csoportot és egy normális ügyvédet.

2010. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:
100%

Az volt a jó ötlet, hogy irány a gyámhatóság. De még inkább a területileg illetékes CSALÁDSEGÍTŐ KÖZPONT!Az önkormányzat megmondja, hol van ilyen. Ott kaphatsz jogi, életvezetési , pszichológiai védelme és tanácsot. Most menj, míg várod, és mondj el mindent. Ha várnál a babab születéséig, azt hihetné a bíróság, hogy csak a gyereket akarod megszerezni.

Még most kérdezd meg, mit tehetsz, és hogyan.

És minden ismerősödnek meséld el, hogy bánt veled, mik történtek..ne általánosságban, konkrét eseményeket, minél több konkrétummal mondj el!

És igyekezz minél több időt mégis örömben, ne félelemben vagy kesergésben tölteni, mert a magzat megérzi...

De biztos, hogy ettől a férfitől kell neked szülnöd?

Csak úgy szabadulhatsz tőle, ha nem beszélsz, nem találkozol, mindent csak az ügyvédeden keresztül intézhet.

2010. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 anonim ***** válasza:
53%
Én nem szolnék.Mielöbb elválnék tőle,ráér megtudnia pár honap mulva is.Akkor is rájöhet h az ő gyereke,de hadd egye a penész őt is!!
2010. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 A kérdező kommentje:

egyenlőre a védőnőnél kell jelentkeznem. a babát biztosan akarom, függetlenül az apától, mert annyira nehezen lett! azt hiszem nagyon-nagy hiba volna most elvetetni. ráadásul ahhoz is kellene az apa beleegyezése. ha már mindenképp tudnia kell a létezéséről, akkor szülessen meg.

este közlöm vele a jó hírt, meglátjuk mit szól hozzá.

2010. máj. 17. 13:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!