Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/117 A kérdező kommentje:
azt tisztáztuk, hogy ha még egyszer kezet emel rám, nincs több lehetősége semmire, elmegyek.
2011. ápr. 28. 19:11
 102/117 anonim ***** válasza:
Oké. Tegyük fel,hogy holnap megüt.Hova mennél és mit csinálnál? Hogy tartanád el magad?
2011. ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/117 A kérdező kommentje:

csak remélem hogy nem történik meg. a Bterv most annyi, hogy van némi pénzem, vagyis albérletbe mennék és munká keresnék. 2-3hónap alatt kellene rendeznem az életem, mert utána megint a semmiben lennék.

De arra számítok, hogy erre nem kerül sor.

2011. ápr. 29. 09:43
 104/117 anonim ***** válasza:
100%

Én is kommentelgettem erre régebben, most láttam, hogy van néhány új hozzászólás.

Egyetértek a 86%-os válaszolóval, igaza van. Én részben ismételni fogom, amit írt neked, részben hozzáteszek pár dolgot, de sok újat én se tudok mondani.

1.) Hülyeség ennek az embernek gyereket szülni. Aki agresszív, az az is marad, járhat akármilyen terápiára, meg akárkihez, a személyiségén nem fognak tudni alapvetően változtatni. Ha szülsz neki egy gyereket, azzal csak még jobban hozzáláncolod magad, és ezt ő is tudni fogja. Majd ha a nagy bűnbánat lelohad a lelkében, ugyanúgy terrorizálni fog, csak a gyerekkel együtt és a gyereken keresztül. "Tök jó" lesz.

2.) Borzasztóan sajnállak, hogy milyen gyenge vagy. Én mindig is egy akaratos, erős jellemű nő voltam, és mindig sajnáltam azokat, akik ennyire nem képesek megállni a saját lábukon. Azonban én, sokakkal ellentétben, nem lepődtem meg azon, hogy ezzel a b*romarcúval (bocsánat) maradtál. A bántalmazott nők nagyon nagy százaléka bízik abban, hogy a férfi, aki bántalmazta/bántalmazza őket, majd megváltozik. Óriási tévedés.

3.) Szerintem mindenképpen jelezned kellene a helyzeted egy bántalmazott nőket segítő szolgálatnak, hogy tudjanak arról, hogy régen bántalmaztak, és bizony ez újból megtörténhet. Ha nagy gáz lesz, ők tudnak segíteni, szállást, menedékhelyet nyújtani, jogi útvonalon támogatni téged, pl. távoltartási végzést kérni.

4.) Elég szomorú, hogy a szüleid nem segítenek neked, és lemondtak rólad, de egyfelől érthető is. Gondolom csomószor próbáltak a lelkedre beszélni, de te nem bírsz ettől a férfitól elszakadni. És tényleg úgy van, felnőtt nő vagy, nem foghatják a kezedet sem örökké. Másfelől az én anyám/apám kitaposta volna a belét egy ilyen fickónak.


Hát, ennyi jutott most eszembe.

2011. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/117 A kérdező kommentje:

köszi neked is, hogy még mindig válaszoltál. jó régi pedig a kiinduló kérdés.

annyiból egyszerűbb az élet most, hogy nem az utcára érkezem, ha muszáj. A szüleimet énsem kivánom terhelni többet, eleget segítettek már.

2011. ápr. 30. 18:48
 106/117 A kérdező kommentje:
nem kellett sokáig várnom. 2napja jöttem haza a kórházból, a szüleimhez. Még a héten elindítom újra a válást. Többet nem hibázom.
2011. máj. 24. 09:33
 107/117 anonim ***** válasza:
100%
Így van,legyél erős és sok szerencsét az élethez!!!
2011. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/117 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt? Mit tett veled? Miért voltál kórházban?
2011. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/117 A kérdező kommentje:
összevesztünk azon az apróságon, hogy két alkalom után otthagyta a pszichológust, mondván ez baromság. aztán a vita hevében sikerült úgy képen vágnia, hogy leestem a lépcsőn. Komolyabb bajom nem lett, csak eltört a bal csuklóm és agyrázkódásom lett. 3napig figyelgettek, meg helyretették a kezemet. Még gipszben van, de már nem fáj.
2011. máj. 24. 17:56
 110/117 anonim ***** válasza:
100%
És feljelentetted? Szerintem nagyon sürgősen meg kellene tenned.
2011. máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!