Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
 81/117 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom....

Én biztos azzal nyugtatnám magam, hogy nem véletlenül alakult így.. ennek így kellett lennie, talán rosszabb lett volna, ha megszületik az apja miatt. És így inkább világra se akart jönni. Így lehetőséged van végleg lezárni a pasassal a dolgot és olyantól gyereket vállalni, aki szeret és tisztel. A szegény baba így próbált segíteni a helyzeteden.

2010. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/117 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sajnálom....:(

A szegény baba így próbált segíteni a helyzeteden.. Semmi nem történik véletlenül.. ennek így kellett lennie. Lezárhatod a pároddal való rémes kapcsolatod, találhatsz magadnak oylan férfit, aki szeret és tisztel. Én így gondolkodnék. Vagyis próbálnék. A baba is érezte, hogy itt nagy bajok vannak, és lehet, még nagyobak lettek volna, ha megszületik.

Nagyon drukkolok, hogy felíveljen az életed.

2010. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/117 anonim ***** válasza:
100%
(azt hittem, nem küldte el, bocsánat)
2010. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/117 anonim ***** válasza:
93%

A sors nagy rendező, döntött helyetted. Soha semmi nem történik véletlenül. Megértem, hogy most boldogtalan és végtelenül szomorú vagy, de gondolj bele, ez a pici baba egy életre összekötött volna egy agresszív férfival, ami senkinek se lett volna jó.

Te jelenleg egy önállótlan, akarat gyenge nő vagy, aki függ, retteg egy erőszakos, domináns férfitól. Ilyen körülmények között felelőtlenség gyermeket vállalni. Próbálj önállósodni, megerősödni és egy olyan új kapcsolatot keresni, ahol biztonságban felnőhet egy gyermek. Mindenképpen maradj a szüleiddel és onnan, a biztonságot nyújtó háttérből reálisan gondold végig az eddigi életedet. Még nagyon fiatal vagy, egyáltalán nem késő új életet kezdeni a régi élet hibáiból okulva.


Boldogabb jövőt, életet kívánok neked!

2010. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/117 anonim ***** válasza:

Jajj...most ráz a hideg!

Nagyon sajnálom!Nem kommenteltem idáig,így csak végig olvastam őket!

Igazuk van az előttem szólóknak!A baba tudta,hogy mit tesz,a te és az ő élete érdekében!

Jobbulást és sok sikert a továbbiakban,hogy lerázd magadról azt a mocskot,mert ő tehet mindenről és hogy találj ennek ellenére egy hozzád illő embert,aki tisztel és becsül!

Jajj úgy sajnállak! Millió ölelés

2010. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/117 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Én is voltam hasonló cipőben.

Nem kell megmondani a volt férjednek, én sem mondtam meg.

Próbáld úgy intézni, ha már nem látsz reményt párod változására, hogy el legyetek vállva, amire a kicsi megszületik.

Nekem sikerült pont addigra elválnom és a válási papír Nálad kell legyen a szülésnél, ami alapján a Te nevedre írják majd, ha lehet a kiskönyvet is irasd a Te vezetéknevedre!

Azt tudomásul kell venned, hogy esetleg lekur@áz és nem kapsz gyermektartást, de én mégis nagyobb biztonságban éreztem magunkat Nélküle.

A gyámhatóságon és a gyermekvédelmi központban védelem alá kell helyeztetned a már megszületett gyermekedet!

Remélem sikerült segítenem?

De azt is kell tudd, ha a kicsi az Ő nevére kerül és még nem vagytok elválva joga van akármikor, akármennyi időre elvinnie!!!

A remény hal meg utoljára és ha egy szikra reményt is látsz a párod változására, a kicsinek békés családi életre és mindkét szülőre szüksége lenne.

Kitartást!

2010. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/117 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:40-nek.

Visszaolvashattál volna mielőtt válaszolsz ,mert akkor tudnod kellett volna,hogy a kérdés már tárgytalan hiszen a kérdező elvetélt..

Kérdezőnek meg őszinte sajnálatom,hiszen most nehéz időket élsz át..De hidd el nekem,lesz jobb és boldogabb életed..

2010. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/117 A kérdező kommentje:
nehezen hiszem hogy valamikor lesz majd jobb is. furcsa mód idegesít minden, a jószándék is, ami a családom felöl érkezik. egyedül akarok lenni és nem hagynak. de nem akarom őket sem megbántani. viszont teljesen érthetetlen módon nagyon sokat jelentett lelkileg, hogy a párom bejött hozzám a kórházba és együtt sírt velem.én kértem meg anyut hogy hivja fel, de igazán nem tudom megmagyarázni miért, csak kellett a jelenléte. pedig azt sem tudtam egyáltalán szeretné-e a babát. igy viszont láttam, hogy hiába m,ondott bármit, tényleg megrázták őt is a történtek nagyon rossz volt, csupa terhes nő vett körül, vagy olyanok akik már szültek, de az intenzíven volt a kicsi. a mienkét menteni sem próbálták, azt mondta a doki, hogy ahhoz még egy hónapot bent kellett volna maradnia. egyébként nem tudok róluk rosszat mondani, megpróbáltak mindent de az én kislányom nem akart tovább maradni. az meg hogy ilyen osztályra kerültem szintén segítség volt. a másik hely ahová fektethettek volna a gyerekágyas osztály. ahol mindenkivel ott a baba. én pedig azt semtudom hová került szegénykém.
2010. jún. 15. 21:37
 89/117 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo...

Konnyezve olvastam vegig a tortenetedet... Most talaltam ra...

Oszinten sajnalom, hogy igy meggyotort az elet...

Nem tudom mi van most Veled, de nagyon bizom benne, hogy sikerult tultedd magad a tortenteken, es mostmar boldog vagy...

Minden jot kivanok Neked az elkovetkezendo idokben, es oszinten remelem, hogy az Elet karpotol valamilyen modon ezert a sok rossz dologert ami Veled tortent!

Sok Erot es minden elkepzelheto jot kivanok Neked!

2010. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/117 A kérdező kommentje:
csak irok, hátha van vki aki még olvassa. lassan eltelik 1év és talán rendeződik minden. a kisbabánk elvesztése hellyel-közzel rendezte a kapcsolatunkat. tudom, ez sokaknak kevés lenne, de nekem elég. van egy viszonylagos önnállóságom, bár sok mindenben a férjem irányítja az életünket.tervezgetjük a babát is, de egyenlőre várat magára. remélem már nem sokáig.
2011. ápr. 26. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!